Piatok, 24. máj 2024

Ovečkin, Laine a ostatné dobré aj čudné podpisy hráčov NHL

Jakub Halák Jakub Halák 03.08.2021
SITA/AP Photo/Jeffrey T. Barnes

Kto podpísal koho a bolo to dobré rozhodnutie?

Linus Ullmark – Boston Bruins

Boston Bruins ťaží hlavne z faktu, že má podpísaný prvý útok relatívne lacno. Nikto z trojice Bergeron, Pastrňák a Marchand neberie viac ako 6,875 milióna ročne. Takisto obrana hrá za veľmi rozumnú gážu. Najviac dostáva Charlie McAvoy a to „iba“ 4,9 milióna. Tieto fakty dali Bruins voľnosť pri podpisoch Halla a Foligna. Najväčšia ulovená ryba však je Linus Ullmark, brankár Buffala. Päť miliónov po dobu 4 rokov je vynikajúca zmluva. Linus mal minulú sezónu bilanciu 9-6-3, čo je v drese Sabres výkon na úrovni zastavenia perzskej armády v Termopylách. Pri prepracovanej obrane Bruins, by mal mať lepšie čísla a menej práce. Na druhej strane, Boston dal týmto krokom definitívnu bodku za Rasko-Halákovskou érou.

Patrik Laine – Columbus Blue Jackets

Dohodnú, nedohodnú, dohodnú, nedohodnú? Presne takéto boli rokovania medzi Columbusom a Patrikom Lainem. Po sezóne, kedy Patrik zmenil dres po chcenej výmene a veľa toho neukázal, je výplata v ďalšej sezóne trošku prehnaná. Patrik si totiž vystužil vzťah s trénerom Johnom Tortorellom. Keďže John odišiel, je teraz na Patrikovi, aby ukázal svoj talent aj na dlhšie, ako na jeden mesiac. Napriek vysokej zmluve, 7,5 milióna, si Kekalainen postrážil dĺžku zmluvy. To znamená, že Laine dostal rok a pokiaľ neprejaví skrytého génia, pôjde cena dole. Voráček a Nyquist by mu k tomu mali pomôcť. Chýba mi elitný center, zrejme vsadili na naplnenie potenciálu Texiera a Roslovica.

Zach Hyman – Edmonton Oilers

V Edmontone vsadili na fyzického hráča. Holland má v podstate jedinú úlohu. Postaviť tím pre McDavida a Draisaitla, ale hlave pre McDavida. Hyman hrával v Toronte v útoku s Marnerom a Matthewsom, čiže zrejme bude veľmi dobre vedieť, aké sú jeho úlohy a čo má robiť. Ale 5,5 milióna na 7 rokov konštantne pre hráča vo veku 29 rokov, ktorý hrá pomerne dosť fyzicky? Nepripomína mi to niečo? Vôbec, Milanovi Lucicovi ste predsa dali pred sezónou 2016/2017 6 miliónov na 7 rokov a keď mal 28.  

David Savard – Montreal Canadiens

V Montreale prišli o kapitána Shea Webera, ktorý možno dohral úplne. Dieru v obrane sa rozhodli zaplátať obrancom Davidom Savardom. Weber je príliš veľká diera a Savard ju celú nezakryje. Každopádne 3,5 milióna na 4 roky je celkom dobrý podpis. Hlavne potom, čo hral Bergevin 24. júla šach s draftovými voľbami.  

Dougie Hamilton – New Jersey Devils

Veľmi vysokú a dlhú zmluvu podpísal v New Jersey Devils Dougie Hamilton. Sedem rokov a 9 miliónov ročne. Hamilton si teraz tie peniaze zaslúži, ale počas celých siedmich rokov je to asi veľa. Päť by úplne stačilo. Proste neurobiť tú istú chybu ako pri Subbanovi. Devils spevnili obranu aj Gravesom a Siegenthalerom. Chýbajú momentálne útočníci. Je tento tím cestou pre Tatara? Nemyslím si.

Philipp Grubauer – Seattle Kraken

Nový klub zo Seattlu zabezpečuje bránkovisko pomerne zaujímavými menami. Philipp Grubauer podpísal na 6 rokov a priemerne 5.9 milióna. Lenže táto suma nie je pevná, ale je pohyblivá. Kým v prvom roku bude Grubauer zarábať 5 miliónov, v druhom už 6 a v treťom to bude 7.5 milióna. Zaujímavé, ale podľa kolektívnej dohody ligy nemôže prekročiť suma vyplácaná v ďalších rokoch výplatu v predošlom roku o viac ako 25 percent. A tak liga zmluvu zamietla. Nový rozpis platieb poslaný na schválenie je teda 5, 6,25 a 7,25 v prvých troch rokoch. Už by to malo byť v poriadku. Bránkovisko teda vybavené, hybaj posilniť útok a podpísať Dunna!

Brandon Saad – St. Louis Blues

Blues podpísali hráča druhého respektíve tretieho útoku. Počas nasledujúcich piatich rokov bude Brandon dostávať po 4.5 milióna. Taký podpis strednej triedy, viac pozitívny ako negatívny. St. Louis teraz musí doriešiť čo s Tarasenkom a hlavne podpísať Kyroua a Thomasa. Zbytok vyzerá fajn, Buchnevich bol celkom dobrý trejd.

Alexander Ovečkin – Washington

Čo všetci očakávali sa stalo skutočnosťou. Ďalšiu päťročnicu si podpisom zabezpečil Alexander Ovechkin. Odmenu dostal štedrú, 9.5 milióna ročne. Pri veku 35 rokov, je to ale príliš veľa (pokojne stačilo povedzme 8). Špeciálne o dva roky sa z tejto zmluvy môže stať horúci zemiak v ústach. I keď pri Alexandrovi nikto nevie, je to skôr pol na pol. Ovečkin má však šancu odohrať celú kariéru vo Washingtone, čo sa podarilo snáď len Michalovi Pivoňkovi. Capitals sa teraz môžu zamerať na podpis Samsonova a trejd Kuznecova (ak príde), keďže zatiaľ nikoho iného nepodpísali.

New York Islanders

Jediný tím, ktorý nepodpísal snáď ani dodávateľa na toaletný papier, je New York Islanders. Lamoriello ale vie, čo robí a nebude vyhadzovať peniaze z okna. On radšej počká a zameria sa na to, čo príde v rozumnej cene a predvedie tímový výkon. Myslím si, že ich prioritou je podpis Pelecha, Sorokina, Beauvilliera, Bellowsa. Otázni sú Cizikas, Zajac, Coburn a Palmieri. Nikto však nepochybuje, že Lou postaví konkurencieschopný tím aj tento rok.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera