Nedeľa, 26. máj 2024

Neuveríte, ale existuje hokejový titul, ktorý nezískala Banská Bystrica

SITA/Radoslav Maťašš

Nie je ľahko hokejovým fanúšikom marec prežívať bez obľúbeného športu. Dnes a zajtra by sme už napríklad s napätím sledovali siedme zápasy štvrťfinále playoff Tipsport ligy. Pravda, keby sa nejaká zo štyroch sérií tak ďaleko dopracovala.

Namiesto toho už týždne môžeme o hokeji len snívať. Prípadne sa zapájať do náhradných súťaží, ktoré si dokáže vymyslieť už kadekto. Nás nevynímajúc.

Súboj fanúšikov

Flashscore, ku ktorým upíname zraky každé ráno, aby sme zistili čo sa ešte hrá, si na svojom Facebooku vyrobili hokejové playoff pre fanúšikov. Jednoduchým hlasovaním nechali rozhodovať o tom, základňa ktorého klubu trávi najviac času na sociálnej sieti. Alebo niečo také.

Pavúk vznikol zjavne na základe tabuľky po poslednom odohranom kole hokejovej ligy. Teda tri kolá pred začiatkom playoff. A hneď štvrťfinále prinieslo poriadne prekvapenia.

Východniari z Michaloviec si vychutnali slovanistov a poslali klub z hlavného mesta do karantény. Nepodarený vtip, viem. Nevadí. Druhým výsledkom, ktorý sa na hokejový nepodobal, bola výhra Nitry nad Bystricou. Že prečo? Z posledných stotridsiatich vzájomných zápasov vyhrala Nitra jeden a aj to po predĺžení. Preháňam, ale nie oveľa.

Corgoni si na Baranoch vybili zlosť aspoň ťukaním prstov v hlasovaní na prevažne mobilných obrazovkách.

Do druhého semifinále poslali logá svojich klubov fanúšikovia Košíc a Popradu. Východ teda v hlasovacej súťaži dominoval. Jednoznačne.

Majstri spod Tatier

Semifinále bolo konečnou pre Michalovce a Košice. Dukla nestačila na skúsenejšiu a zohratejšiu partiu fanklubu z Nitry. Prečo ale Košice prehrali s Popradom, zostáva nejasné. Teda okrem toho, že nezískali toľko hlasov. Veď som ani Sama Mareca nevidel, žeby súťaž zdieľal na svojom profile.

Finále bolo teda súbojom modro-bielych farieb. Chalani z Nitry sa hotovali a hecovali zároveň, no od prvej tretiny 24-hodinového súboja mali navrch Kamzíci. Ich náskok sa celú nedeľu nestenčoval a tak nikoho, kto súboj prstov sledoval neprekvapilo, keď ráno Flashscore.sk vyhlásilo výsledok:

Facebookový majster Tipsport ligy sa teda volá HK Poprad. Samozrejme, len ak s tým ligová marketingová komisia neurobí poriadok. Ak nezasiahne, pôjde o prvý hokejový titul na Slovensku v roku 2020, ktorý nevyhrala Banská Bystrica.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera