Nedeľa, 26. máj 2024

Posledné fleky. Boj o playoff NHL vrcholí

Gabriel Vass Gabriel Vass 27.03.2019
SITA/AP Photo

Hokejový život za Atlantikom sa dostáva do cieľovej rovinky. Väčšina klubov už svoj osud v podstate pozná. Ostáva však viac-menej sedem tímov, ktoré potrebujú zabrať, ak chcú hrať viac ako 82 zápasov v tejto sezóne. O zostave pre playoff NHL sa rozhodne v najbližších dňoch, najneskôr však budúcu nedeľu. Základná časť sezóny Národnej Hokejovej Ligy sa skončí 7. apríla.

Ak si spomínate na môj nedávny článok o šanciach jednotlivých tímov, počty v princípe sedia. Na Západe som tipoval, že ôsmy po základnej časti získa približne 88 bodov, na Východe asi 94. To všetko v čase, keď mal každý za sebou zhruba 65 zápasov. Čo sa ale zmenilo?

Západná konferencia

K dnešnému dňu je isté, že sezónu si predĺžia v Calgary, San José a Winnipegu. Šanca, že vyhráte Jackpot je oveľa pravdepodobnejšia, ako keby ste si vsadili, že Nashville, St. Louis a Vegas nepostúpia do play-off. V týchto troch mestách sa nerozhoduje o tom či, ale kedy.

Do Bratislavy a Košíc sa môžu pomaličky chystať hráči LA Kings, Anaheimu, Vancouveru, a s najväčšou pravdepodobnosťou aj chlapi z Chicaga a Edmontonu.

Ostáva teda štvorica, ktorá si to rozdá o dva fleky: Dallas, Colorado, Arizona a Minnesota.

Štyria kandidáti, miesta sú len dve

Najlepšie sú na tom Dallas Stars. Majú na nepostupovú Arizonu náskok troch bodov a zápas k dobru. Dôležité je aj to, že zo štvorice majú najvyšší počet víťazstiev, 39, čo je jedno z kritérií pri rovnosti bodov. Aj zvyšných šesť zápasov im celkom praje. Majú pred sebou trip na západné pobrežie Kanady. Postupne sa stretnú s prvým Calgary a tragickými Oilers a Canucks. Doma privítajú podpriemernú Philadelphiu, následne idú do pravdepodobne do už vtedy nepostupového Chicaga a doma si to na záver rozdajú s Minnesotou.

Další páni na holenie sú hráči Colorado Avalanche. Začiatok sezóny ako z rozprávky, potom to ale išlo dolu vodou. Budú mať ešte čo robiť, aby play-off stihli. Majú rovnaký počet bodov ako Arizona, zápas k dobru ale najmenej víťazstiev, 34. Čaká ich ešte šestica zápasov: Doma s Vegas a Arizonou. Vonku v St. Louis, potom doma s Edmontonom a Winnipegom. Na posledný zápas idú k silným Sharks, ktorí však už asi budú šetriť hráčov na boje o Stanley Cup.

Čo s Pánikovou Arizona Coyotes? Majú síce 37 víťaztiev, ale pred sebou už len päť zápasov. Karty si napriek tomu držia vo vlastných rukách. Najbližšie dva zápasy s konkurenciou podľa všetkého rozhodnú. Hrajú v Colorade a doma s Minnesotou. Ostatné zápasy až tak veľmi nehrajú rolu. Doma s LA, vonku vo Vegas a doma s Winnipegom.

Posledným tímom do partie je Minnesota Wild. Z posledných 10 zápasov vyhrali len tri. Dosť málo na tím, bojujúci o každý bod. Manko dvoch bodov a k tomu o zápas viac ako Colorado. Taká je ich štartovacia pozícia. Vonku Vegas a Arizona. Doma Winnipeg a Boston. Ak budú ešte nažive, posledný zápas s už vtedy postupujúcim Dallasom by mali vyhrať. Ale bude im to stačiť?

Náš ortieľ: Postúpi Dallas a veľmi tesne Minnesota.

Východná konferencia

Tampa, tá už od novembra vie, že bude v play-off. Boston chytil po Novom roku ohromnú formu. Washington a Toronto s takými súpiskami nič iné ako postup nemôžu chcieť. Pittsburgh sa odlepil od zóny ohrozenia. Islanders trochu poľavili ale aj tí už sú v suchu.

Opačná strana tabuľky je jasná viacmenej celú sezónu. Ottawa, Detroit a New Jersey hrajú B-čkovú ligu. Buffalo si zase raz pokazilo nádejnú sezónu. Rangers sú sklamaním a od Floridy s Philadelphiou sa akosi aj očakáva, že v play-off pre nich miesto nebude. Ostávajú teda dva fleky a tri tímy. Carolina, Montreal a Columbus.

Trojica na dve miestenky

Bodovo najlepšie je na tom Carolina Hurricanes. Majú zápas dobru, ale nie práve najľahší žreb. Doma s Washingtonom a Philadelphiou, vonku so silnými Pittsburgom a Torontom. Doma s New Jersey a vonku odveta s Philadelphiou. Hop alebo trop.

Montreal má síce dva body náskok na Columbus, ale o zápas navyše a extrémne silný žreb. Tatarovci si budú musieť poriadne silno zaviazať korčule. Zápas pravdy na nich čaká v Columbuse. A potom silná séria: Winnipeg vonku, doma s Tampou, následne vonku Washington a doma Toronto. Nevidím to ružovo.

Columbus si môže potichúčky uchmatnúť miestečko v play-off. Dôležitý bude prvý zápas doma s Montrealom. Ak ho nevyhrajú, Adios. Potom vonku s postupujúcim Nashvillom a slabučkým Buffalom. Doma s Bostonom a vonku by mali zvládnuť Rangers aj tragickú Ottawu.

Náš tip: Postúpi Carolina a Columbus.

Zatiaľ nám predikcie pre NHL vychádzajú. Hneď po základnej časti sa potom môžeme chystať na tradičný TakUrčitee Pavúk Challenge.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera