Sobota, 29. jún 2024

Power ranking MS 2021: Popandemické pseudomajstrovstvá

Martin Petro Martin Petro 21.05.2021
FOTO TASR/DPA

Sme tesne pred popandemickým pseudošampionátom s kohostingom Bieloruska a Lotyšska, z ktorého prví menovaní takticky vycúvali a ktorý dostal zelenú iba na proformatickú návštevnosť, ktorá bola napokon anulovaná a redefinovaná na hru bez divákov, aby sa zakrylo, že o hokej v Lotyššku vlastne aj tak nikto nemá záujem a že aj keby tribúny otvorili, tak by sme sa dočkali atmosféry ako v druhej slovenskej na ľadovej ploche Hamuliakova, čo je vlastne také vďakabohu žiaľbohu, lebo sa na to aj tak nebude dať pozerať, a preto sa televízne práva na tohtoročný hokejový mundial dali zohnať v Lidli za 5 nálepiek pri nákupe nad 20 euro.

Uf, prvá veta dlhá ako grécka hymna. Mimochodom, Grékov na turnaji znovu neuvidíme. Poďme na Power Ranking účastníkov.

16. Veľká Británia  

Obranné pásmo Angličanov bude na tomto turnaji pripomínať ich otvorené terasy. Rôznymi jazykmi bľabotajúci cudzinci si tam budú robiť, čo sa im zachce. Akurát Slovákovi nenalejú. Bloody rubbish.  

15. Taliansko

Talianov bude tento rok symbolizovať obranca z HC Thurgau Sebastian Soracreppa, ktorý sa po každej nevydarenej akcii pozrie na svojho kanadského trénera (ktorý sa volá Ireland) a zakričí: „Sora, mi creppa.“  

14. Kazachstan

Výber Nur-Sultanu a okolia ide na šampionát podľa novinára Sagvana Artikulina dobre naladený, čo je strategická chyba. Skončia predposlední, a to iba vďaka tomu, že si Taliani zabudnú priniesť brúsku na korčule, takže budú vo vzájomnom zápase Makaróni padať ako pri prvej vlne.  

13. Bielorusko

Výber Minsku a okolia neprekvapí. Sergej Drozd a Nikita Komarov budú síce po ľade lietať, ale keď už musí prísť Sergei Kostitsyn, ktorý dal za Bratislavu Capitals jeden gól v sezóne, to na tom musia byť ozaj zle. Nehovoriac o tom, že im prvý zápas proti nám skontumujú, lebo nás budú blbci čakať v Minsk-arene.

12. Nórsko

Už sú preč tie časy, keď sa miestny hokej financoval z DPHčky na naftu a preplatkov na daniach, ktoré zazobaní Nóri nepýtali späť. Novinár Espen Skov Kundsen povedal, že prvotná ambícia mužstva je zjesť všetky zbalené lososové sendviče.

11. Dánsko

Á, naša obľúbená bradavica na ksichte Európy. Dáni si do Rigy doniesli iba štyroch Jensenov, čo sa mi zdá tak trochu málo. Nicholasa Jensena, Niklasa Jensena, Jespera Jensena a Jespera B. Jensena. „Áno, chceli sme to Paľovi Gašparovi čo najviac skomplikovať,“ potvrdil hovorca výpravy. 

10. Lotyšsko

Novinár Pimprlas Pišulkas to vyslovils bárs aj nahlas: „Hentens trkvas si narazil bimbas, toho zas bolí pankreas, ťulpas nechce ťahať nadčas, čo je podpás, keďže hráme zápas zavčas. Je to tam samí mamľas, čo je riadny maras. Chýba taktický kompas alebo atlas. Muchas gracias.“

9. Slovensko

Výprava je do Rigy ukážkovo zbalená. Máme dostatok bianco negatívnych antigénov, mačacieho šampónu aj energetických nápojov Sputnik. Sme odhodlaní, veď máme na palube Jánošíka a aj ďalšie priezviska zo slovenskej mytológie. Napríklad mladého Kňažka,“ vyslovil sa kopilot vládneho špeciálu.

8. Kanada

Najmladším útočníkom kanadského výberu bude tínedžer Cole Perfetti. O tých ostatných ste takisto nikdy nepočuli a zrejme nikdy nebudete. Kanada sa na to tento rok totálne vybodla. „Našťastie“ ich nemáme v skupine. Perfetti!

7. Nemecko

Národ, ktorý dal svetu Christiana Friedricha Pfizera, sa minulý rok nezapojil do žiadneho hokejového turnaja, čo sa Nemcom stalo naposledy v sezóne 1951/52, v poslednom roku splátkového kalendára vojnových reparácii. Die Mančaft má s Pobaltím nevybavené účty.

6. Švajčiarsko

Sanitári sú pripravení na všetko. Oporou mužstva budú hráči Bernu: útočník Vincent Praplan, ktorý má údajne všetko dávno premyslené a jeho klubový kolega, obranca Ramon Untersander, ktorý zas údajne všetkému rozumie.

5. USA

„Všetci hráči majú pichnutí Johnson&Johnson. Odmietol to iba Jack Johnson z Rangers – údajne je to idiotský názov pre vakcínu, takže s nami, bohužiaľ, necestoval. Namiesto neho posilnil nás káder Abdelkader,“ prezradil tímový manažér Mitchell Pitchuss.

4. Švédsko 

Všetci sa tešili na Miku Zibanejada, ale útočník Rangers mal v čase turnaja termín u zubára, keďže v poslednom zápase základnej časti dostal pukom do papule. Vymieňať mu budú tri korunky.

3. Fínsko

Novinár Rukku Visträla komentuje očakávania Suomi takto: „Korčule nám ostril Hattori Hanzō, takže naši by mali pod sebou píliť ľad. Akurát hokejky máme z IKEA a ešte sa nám ich nepodarilo poskladať. K***y Švédske, zase s nami vybabrali.“

2. Rusko

O Rusoch nevieme absolútne nič, keďže v príbalovom letáku nič neuviedli.

1. Česká republika

Už pri prvom pohľade na menoslov českých hošánov máme jasno. Nechýba legendárny Michal Jordan. Chytil Flek aj Sekáč Vrána, za co Smejkal Musil, ktorý Radil. A to sa ešte čaká na dvojicu Příhodný Vodraz. Po turnaji bude v kabíne Špaček aj Sklenička, lebo Česi získajú zlato.

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

Program Slovenska na MS 2021 v Lotyšsku

Skupina A

  • Piatok 21. mája o 19:15: Bielorusko – Slovensko
  • Nedeľa 23. mája o 11:15 Veľká Británia – Slovensko
  • Pondelok 24. mája o 15:15: Slovensko – Rusko
  • Štvrtok 27. mája o 15:15: Švajčiarsko – Slovensko
  • Sobota 29. mája o 19:15: Slovensko – Dánsko
  • Nedeľa 30. mája o 19:15: Švédsko – Slovensko
  • Utorok 1. júna o 15:15: Slovensko – Česko
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera