Nedeľa, 26. máj 2024

Power Ranking MS2019: Home sweet home

Martin Petro Martin Petro 09.05.2019
SITA/AP Photo

Domáci šampionát je presne ako tanier domácich halušiek. Bude úžasný, iba náš a sami si ho aj zaplatíme, pretože diaľnice, školy a nemocnice môžu počkať. Rebríček sily pri takejto príležitosti nesmie chýbať. Takurčitee vám prinesie celkom tri edície:

– túto nultú predturnajovú, ktorá je obohatená o predikcie a kurzy

– stredoskupinovú po štvrtých zápasoch, v ktorej rýchlo prezliečeme kabáty

– poskupinovú, v ktorej si post mortem nepriznáme chyby a prezlečieme okrem kabátov aj spoďáre  

16. Veľká Británia

Albion v kategórii A? Áno, aj taký vie byť hokej. Košické puby sa však násilností obávať nemusia, Angličania ani netušia, že ich korčuliari budú hrať nejaké majstrovstvá – tých teraz primárne zaujíma iba Liga Majstrov. Veľká Británia sa bude spoliehať na výber domácej ligy, jadro tvoria hráči Diablov. Našťastie nie tých motákov z Manchestru. Ale aj tak, ak sa nestane malý hokejový zázrak, tak po poslednom zápase budú Briti v … preradený opäť do béčka.

15. Taliansko

Azúrovú squadru potiahnu opäť bratia Kostnerovci, Diego a Simon. Bez Kevina. Alex Pietrangelo zo St.Louis Blues ich definitívne neposilní – v prvom rade preto, že je to Kanaďan. Taliani tak budú v skupine B plniť úlohu mäsových guličiek v omáčke pomodoro. Ako som to myslel? Tak, že si na nich všetci pochutia.

Taliani získajú menej ako 3 body v skupine: 2,1

14. Rakúsko

Do zostavy sa vracia Strong aj Starkbaum. Je to teda očividné: naši západní susedia prídu hrať silový hokej. Nebudú na to potrebovať ani diaľničnú známku – z Viedne to majú po starej ceste za hodinku a pol. Je to fajn aj preto, že cestou domov sa veľmi nebude o čom rozprávať.

Najlepší neprišivší spieler: Tomas Vanek, ktorý mohol hrať svojho času takmer za celý Vyšehrad. Vyšlo to tak, že v Bratislave nebude hrať za nikoho.

13. Francúzsko

V Notre Dame, v sídle francúzskeho hokejového zväzu si pomädlili ruky, keď im do skupiny vyžrebovali anglický hokej. Istota záchrany vždy poteší. Z archívu SZĽH bude treba vyhrabať Marsejézu. Otázka znie, či ju bude treba aj použiť. Les Bleus prinesú svojich troch jazdcov apokalypsy: Damiena Fleuryho aj Teddyho a Stephana Da Costovcov. Títo Galskí kohúti majú síce už Kristove letokruhy, no opäť budú ťahať Trikolúru vpred. Jedine, že by neprišli.

Počet prezývok francúzskeho reprezentačného tímu: nekonečno

12. Nórsko

Veľká slížoidná krajina s polárnou kružnicou, kde ľad so sňähom patria medzi národné symboly. V Nórsku majú všetky predpoklady na to, aby boli v hokeji presne to, čo sú v ňom Švédi a Fíni. Napriek tomu sú iba Nóri. Prečo je to tak? Neviem. Ale mohla by sa o tom natočiť nejaká severská kriminálka, v ktorej bude vrahom ich hokejového potenciálu sám páchateľ

11. Lotyšsko

Čo by to bol za šampionát bez hokejového kráľa Pobaltia. Ich lodivod, Bob Hartley, má za sebou typickú kariérnu púť rýchlokvasky. Začal Stanley Cupom v Colorade, potom poslal ku dnu Atlantu, aby skončil v Zürichu a napokon v ešte väčšej diere – v Calgary. Lotyšsko pod jeho vedením vyhlásilo útok na 10. miesto, ktoré im napokon unikne o vlások.  

Lotyšsko vyššie ako Nórsko: 1,84

10. Dánsko

V najznámejšom dánskom teste osobnosti sa pýtajú, čo vás napadne ako prvé pri krstnom mene Lars. Ak je to Lars von Trier, tak ste orientovaní skôr na psychadelickú kinematografiu plnú obskulóznej nahoty. Ak je to Lars Eller, tak ste viac na hokej. Z prítomnosti svojej najväčšej hviezdy boli Dáni tak nadšení, že útočníka Capitals zabudli napísať na súpisku. Namiesto neho tam napísali dvoch Jesperov Jensenov. Takýto chaos budú mať tento rok vo všetkom.

9. Nemecko

Výber Nemecka tento rok nastúpi pod novým, modernizovaným názvom: Leon Draisaitl und Freunde. Funfzigtore Draisi by mal byť hviezdou turnaja. Každý je zvedavý, ako mu to pôjde bez dvorného nahrávača. Aj keď v Kolíne nad Rýnom sa šušká, že je to presne naopak a ledva polovičný by bol práve Connor bez Leona. Ak by nemal Nemca na pravom krídle, údajne by to bol iba obyčajný MC Connie. 

Nemecko horšie ako Slovensko: 1,65            

8. Slovensko

Otázka dresov definitívne vyriešená, prvý zápas odohráme v rozlišovačkách. Do ďalšieho stretnutia nastúpime v čisto bielej kombinácií s reklamnou plochou zredukovanou na nula percent. Pre lepšiu prehľadnosť sa nebude potláčať ani znak, ani meno, ani číslo. V prípade postupu do vyraďovačky to už bude klasika: oblečení proti vyzlečeným. Teraz sa už ale potrebujeme sústrediť na dôležitejšie veci a vyriešiť hymnu. Posledný návrh znel tak, že by sa mala tento rok iba hmmmkať.

Slováci skončia v skupine štvrtí: 3,3

7. Švajčiarsko

Kľúčovým hráčom švajčiarskeho výberu bude útočník s číslom 8, Vincent Praplan zo Springfieldu. Ten má údajne starodávny recept na hokejové úspechy. Či bude Praplan účinný aj v praxi, naznačia už prvé zápasy.

Švajčiarsko s postupom: 1,4

6. Česko         

Naši nevlastní bratranci majú hráča s najkrajším pozadím. Je to Radko Goodas z Philadelphie. Nečakalo sa to, no príde nielen zámorský Voráček, ale aj Zámorský Palát. Česi hlásia aj ďalší úspešný prílet spoza mora: Vrána. Obranu pre zmenu vystužuje naturalizovaný Fín Tumoto Rutta, občas zvaný aj Honzo. Tento rok žiadny Nemec, Francouz, takže nebude Guláš. Ak to ani v tejto zostave nepôjde, ešte stále je tu posledná inštancia, a to Chytil Sklenička a Musil.

Viac gólov strelí skupina B: 2,1

5. Fínsko

Fíni aj tento rok povolali (takmer) najmladšieho hráča turnaja. Kaapo Kakko z TPS Turku. Či to s ním v zostave bude tento rok Kapo alebo Kako, to uvidíme. Keď sa naposledy hralo na Slovensku, Suomi mali po návrate domov problém vystúpiť z lietadla. Fíni by si podobné tackanie sa zo schodíkov vládneho špeciálu radi zopakovali. 

Fínska obhajoba: kurz 10

4. USA

Američania pochopili, že na zlato s vekovým priemerom 17,4 roka dosiahnu asi ťažko. Tento rok teda o čosi menej hráčov zo stredných a základných škôl a trošičku viac superstars. Prišiel Dylan Larkin, Patrick Kane aj Jack aj Chel. Pomôcť sa zaviazala aj druhá generácia Američanov, pôvodne Latino a Italoameričanov: Martinez a Vatrano.

Najlepší strelec turnaja Patrick Kane: 6,0

3. Rusko

Stará hokejová pravda hovorí, že 12 Ovečkinov vám titul majstra sveta nevyhrá. Niekto totiž musí hrať aj oslabovky. Ale jeden Ovečkin, jeden Kovaľčuk a k tomu po jednom Malkinovi, Kuznetsovovi, Kučerovovi, Gusevovi, Orlovovi, Sergačevovi… aj s brankárom Vasilevskim – to je už iný príbeh. Síce v semifinále Zborná vypadne, no niekto si od nich tento rok odnesie desinku.

Rusko dá viac ako 32 gólov: 1,85

2. Kanada

S Kanadou je to tak. Občas je to z javorových listov iba vývar, niekedy len lacnejšia napodobenina a čas od času sa na hokejový mundial dovezie plnohodnotný a koncentrovaný lekvár vo vysokej kvalite. Na Slovensku to bude skôr tá tretia alternatíva. Alain Vigneault je špičkový expert na tesné prehry vo finále – toto bude ďalšia do zbierky.  

Kanada vyššie ako Rusko: 1,84

1. Švédsko

Keď si Švédi povolali prvých sedem hráčov z NHL, začalo sa to rysovať. Pribudli ďalší šiesti a my ostatní sme sa na to pozerali so závisťou, slinami a nostalgiou za časmi, kedy sme ich toľko mali za morom tiež toľko. Potom sa k nim pridali borci Pittsburgu a my reku že dobre dobre, to by hádam aj stačilo. Nestačilo, prišla odpoveď Troch koruniek. Tie si totiž vypýtali dodatočný materiál z Toronta, Calgary, a Nashvillu. Konečný počet posilssonov sa zastavil na čísle 18.

Tri Korunky na titul: 4,3

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera