Nedeľa, 26. máj 2024

PowerRanking MS2019: Hra o tróny

Martin Petro Martin Petro 22.05.2019
SITA

Tento šampionát dostali do rúk riadne babrácki scenáristi. Čistí fušeri! Akoby sa ponáhľali k nejakému ďalšiemu turnaju, lebo toto vyslovene odflákli.

Veď čo to boli, prosím pekne, za zvraty? Že góly v posledných minútach a sekundách? To je azda tá najprevarenejšia deus ex machina, aká existuje. Plus tie nelogické zhody okolností, ktoré vyradili z deja najsympatickejšiu postavu? Tak načo nám dali ten urodzený pôvod a domácu pôdu, keď nás potom poslali do vyhnanstva?

Táto séria bola zlá a vôbec nedávala zmysel. Našťastie to už skončilo.

Disclaimer: frustrácia z turnaja sa prejaví na kvalite ďalšieho textu

16. Rakúsko

Heh. Vypadnúť na úkor Talianska – tohto Talianska! – sa tento rok hádam ani nedalo. Ale Rakúšania to dokázali. Výsmešné ódy sa budú spievať celým rakúsko-talianskym pohraničím ešte pekných pár rokov. Od Tirolska až po západné Korutánsko.     

15. Francúzsko

Heh. Vypadnúť na úkor Veľkej Británie – hokejového Albionu! – sa tento rok vari ani nedalo. Ale Francúzi to dokázali. Výsmešné elégie sa budú ozývať celým lamanšským kanálom ešte pekných pár rokov. Fanúšikovia PSG zažili také malé dežavú.

14. Taliansko

Keď sa Taliani na šampionáte prvýkrát gólovo presadili po 343 minútach hry, uvedomili si svoju ohromnú silu. Potom súper odpovedal piatimi gólmi za 15 minút, ale na to sa už história pýtať nebude. Síce sa nevie celkom že prečo vlastne, no taliansky hokej sa zachránil medzi elitou.   

13. Veľká Británia

„We are shit and we know we are.“ – To je nový oslavný pokrik britského hokejového tímu. Nerozhodní a rozpoltení Ostrovania. Žeby nám práve naznačili, ako dopadne ich pokus opustiť Úniu? A teraz späť do futbalových dresov.

12. Nórsko

Nóri opäť raz pripomenuli, prečo sú považovaní za falošných Severanov. Vôbec sa už teraz nečudujeme Švédom, ktorí sa dlhé roky usilujú o to, aby bolo Nórsko definitívne oddelené od Škandinávskeho polostrova. 

11. Dánsko

Že tu hrajú aj nejakí Dáni, sme sa dozvedeli až posledný hrací deň. A taký Libor Hudáček to nevie zrejme doteraz. Bradavica na čele Európy bola zo všetkých tímov najviac do počtu. Nikomu nechýbalo tak veľa bodov na postup… a zároveň na zostup.

10. Lotyšsko

Ako sme písali, pre Lotyšov skončil turnaj už tretí hrací deň. Zabezpečili si záchranu a následne prišli o šancu postúpiť. Mali tak najviac času zo všetkých na prehliadku krás hlavného mesta. Zvyšok turnaja teda strávili v bratislavských zápchach.    

9. Slovensko

Pár fun factov, ktoré vlastne nebudú veľmi fun:

– Slováci na turnaji odohrali 425 minút a 7% času prehrávali, konkrétne 29 minút a 50 sekúnd

– nad každým súperom sme aspoň chvíľu vyhrávali a v čase 59:30 sme doťahovali iba raz

– dali sme viac gólov ako postúpení Američania, Fíni, Švajčiari a dokonca o desať viac ako Nemci

– dostali sme menej gólov ako Švédi

– porazili sme 4 mužstvá a získali 11 bodov, čo v rokoch 2012-2017 vždy na postup stačilo

– až na šampionáte 2018 sa prvýkrát v novom formáte stalo, že 11 bodov bolo málo

– a stalo sa to viete komu?

8. Švajčiarsko

Hovorí sa, že ôsme miesto je taký švajčiarsky bronz. A nikto nebol v hokejovej postmoderne toľkokrát ôsmy, ako práve Švajčiari. Ladenie formy na budúcoročný domáci turnaj prebieha podľa tabuľkových štandardov.

7. Nemecko

Nemci najskôr víťazili a nikto si ich nevšímal. Potom vyhrali, keď sme to vyslovene nechceli. Potom nevyhrali, keď sme to vyslovene potrebovali. A potom vyhrali znovu, až keď nám to bolo už zasa úplne jedno. Ďakujem pekne za takúto kultúru západu.    

Ve čtvrtfinále nemají šanci.

6. USA

USA je prvé mužstvo v histórií, ktoré pred posledným zápasom v skupine mohlo teoreticky skončiť na všetkých postupových pozíciách. Američania chceli pôvodne prepisovať dejiny inak, no toto bude musieť stačiť.

Kurz na to, že porazia Zbornú, je nižší, ako by mal byť.

5. Fínsko

Stratiť prvé miesto v skupine záverečnou prehrou s Nemeckom a musieť tak hrať o všetko proti nevlastným bratrancom zo Švédska? Buď je za tým neskutočný taktický manéver, ale sa Fíni prepočítali ako Marinčin na modrej. Skôr B je správne.

4. Kanada

Posily zo San José rozhádajú kabínu. Že žiadne neprídu? No veď práve preto. Na javorové hlísty máme tento rok ťažké srdce, v Bratislave im to ľudia osladia. Tu im quebecké ruže kvitnúť nebudú.

Maximum možného bude top strelec turnaja. Mantha, alebo Stone?

3. Švédsko

Od kedy sa na MS hrá playoff (rok 1992), tak si domov nikto neodviezol viac bronzu – švédsky hutnícky priemysel je na tom preto tak dobre. Z čoho myslíte, že sú vytavené tie tri korunky?     

2. Česko

Od kedy sa na MS hrá playoff, tak z krajín, ktoré poznajú chuť finálového zápasu, si domov nik neodviezol menej striebra, ako práve Česi. Ich bilancia 6-1-5 je nevyvážená ako výkony slovenských brankárov. Na Slovensku máme radi rovnováhu – naši cestári potvrdia.   

1. Rusko

Stará staroslovienska pravda hovorí, že ruská mašina sa nikdy nekazí. Dieslový motor Iľju Vorobjova zatiaľ nezakašľal ani raz. Bodaj by aj hej, keď má aditívum v každej formácií. Rusi sú tak dobrí, že najproduktívnejší hráč NHL u nich hrá až v treťom útoku. Kovaľčuk v štvrtom. Medzitým u nás robil prvého centra Libor Nebavímahraťzviazanýtaktikouakotakýchudáček.

Rusi a majstri sveta? Čítali ste to ako prví.  

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera