Nedeľa, 26. máj 2024

PowerRanking MS2019: Naučte sa prehrávať

Martin Petro Martin Petro 15.05.2019
SITA

Ako nám zrozumiteľne a cicerovsky vysvetlil Janko Pardavý: „Kanaďania za to nemôžu, že nás porazili. Respektíve, môžu za to.“ 

V Steel aréne, na budúcom štadióne Vinca Maradony Lukáča, sme v sebe opäť raz našli to naše buranské a malosvetské JA. Je to zrejme hlboko zakorenená fixácia chovať sa primitívne, nízko a egocentricky when possible a ešte byť na to hrdý, lebo veď to sú zdravé emócie zdravého Slovana. Každý argument, ktorý pískanie pri hymne obhajoval, je automaticky invalidný. Rovnako ako osoba, ktorá využila plnú mozgovú kapacitu, aby ho sformulovala.

Ale ktovie, možno to bol iba efekt debilného spolužiaka, kvôli ktorého činom posudzujú celú triedu ako slabomyseľnú. A pritom stačilo tak málo. Ku každým dvom idiotom jedného uvedomelého, ktorý by im jednu pleskol so slovami: „Buc normálny.“                

16. Taliansko 

Toto talianske hokejové mužstvo by sme mohli označiť za najslabšie, aké kedy Makaróni do Á-čka poslali. Ale malo by to asi rovnaký zmysel, ako hľadať najhoršiu pesničku Desmodu. Zo skóre 0:20 po troch zápasoch musí bolieť srdce, a to ešte nehrali s Ruskom. Čo s nimi Zborná porobí, bude ešte horšie, než lámať pred varením špagety na polovicu. 

15. Veľká Británia

Briti si po druhej tretine zápasu s Kanadou urobili v šatni také malé demokratické referendum. O tom, či má vôbec zmysel zotrvať v kategórií A. Väčšine z nich sa nechcelo zotrvať ani len v zápase proti Kanaďanom. Do zápasu s Dánskom následne zabudli nastúpiť. Čo dodať? To už väčšiu šancu na záchranu má aj vrak Britannicu.

14. Nórsko

Obrana Nórov je 21-krát deravejšia, než ich rybárske siete. Práve toľko gólov inkasovali od troch favoritov skupiny. Je to zatiaľ hanba Severu, v hrobe sa z nich otáča aj bezhlavé telo Eddarda Starka a Jo Nesbo plánuje v najbližšej kriminálke rituálne ukončiť kouča Pettera Thoresena.

13. Francúzsko 

Galská hokejová armáda zo všetkých rýchlostných prevodov opäť najviac využíva spiatočku. Francúzi síce veľa gólov nedávajú, ale aspoň ich vrchovate inkasujú. Budúci rok by to chcelo viac naturalizovaných posíl z Toga, Kamerunu a Džibutska.  

12. Rakúsko

Veľkonočná ríša – alebo ak chcete, tak Osterreich – ešte môže pokojne a škandalózne vypadnúť. Rakúšania sú bez bodu a do analóv turnaja sa zatiaľ zapísali iba tým, že Ondrejovi Nepelovi rozbili plexisklo. Ich fanúšikovia sú takisto sklamaním – pri hymne súpera pískali iba o jedenkrát menej ako Slováci.

11. Dánsko     

Keby Dánom odpočítali všetky góly, na ktorých sa podieľalo priezvisko Jensen, z aktuálnych 15 by ich platilo iba 6.

Ale na KEBY sa v hokeji nehrá.

10. Lotyšsko

Lotyškovia zažili celkom solídny emočný rollercoaster. Už po prvom zápase (5:2 vs. Rakúsko) vedeli, že sú zachránení a už po druhom zápase (1:3 vs. Švajčiarsko) vedeli, že nepostúpia. Šampionát tak pre nich skončil po troch hracích dňoch. Ušetrené sily môžu minúť v bratislavských krčmách.

9. Nemecko

Draisaitl und Freunde dodržujú prísnu nemeckú disciplínu aj z hľadiska progresie jednotlivých výsledkov. Vyhrali 2:1, 3:1, 4:1 a je teda očividné, že si nedovolia žiadnu anomáliu, ktorá by narušila ich Meisterschaftergebnisplanungverwalterom grafy. Otázka znie, čo budú robiť, keď im Slováci v priamom súboji o postup zadrú motor.

8. Švajčiarsko

Tento tím zatiaľ šľape ako švajčiarske …

… čokolády.

Stačí ich v štvrťfinále trochu zahriať a rozpustia sa do tekutej formy, ktorá prejde bez problémov cez výlevku.

Švajčiarsko horšie ako Slovensko: 2,05

7. Kanada

Vtipy o javorovom sirupe dosiahli dobu spotreby, aj keď sa tvrdí, že táto ich národná potravina prežije všetko, aj opicu v Exprese. Kanaďania na Slovensko pricestovali ako veľkí suveréni, no keď pôjde o medaile, budú už nakupovať suveníry. Jedine, že by nie.

Víťazný kontinent – Severná Amerika: 2,85

6. USA

To ste vedeli, že Americko nehralo na majstrovstvách sveta finálový zápas už 59 rokov? Máme vôbec nejakého čitateľa, ktorý si to ich posledné zlato pamätá a vedel by priložiť aj dobové fotografie zo Squaw Valley? Ak áno, ozvite sa, práve ste vyhrali hlavnú cenu z Euromiliónov. Jackpotom však tento turnaj neskončí pre Spojené štáty, ktoré doplatia na to, že prehrajú dôležitý zápas.

Najlepší strelec USA – Gaudreau: 12,0

5. Rusko

Rusko ešte nedostalo gól! Ak nepočítame tie, ktoré im dalo Nórsko. Tak potom inak: Rusko ešte neprehrávalo! Áno, je to tak a ich to takisto desí. Nič nie je horšie, ako nevyskúšať si v skupinovej fáze dobiehanie zápasu. Potom totiž príde štvrťfinále proti nabudeným domácim, prvé hádky o to, kto pôjde hrať presilovku a už sa to vezie…

Najlepší strelec turnaja Dadonov: 4,0

4. Slovensko

Krajina, v ktorej žije rozšírený druh pískavca prihymníkového, má opäť hokejovú formu. Ako hrom blýskajúci sa nad Tatrou. Kapitán Picard z chlapcov žmýka maximum a na ich forčeking, bekčeking, sidečeking, či flipflopčeking je radosť sa dívať. Škoda len, že sme po prvom zápase prechválili brankárov. A ešte jedna škoda, že sa ten nespravodlivý hokej nehrá len do 59:58.     

Najproduktívnejší hráč Slovenska – Marinčin: 7,0

3. Česko

Čo by to bol za domáci šampionát, keby to neskončilo ďalšou trpkou bodkou. V záverečný turnajový deň vypískame hymnu bronzových Čechov, pretože tí budú tak akurát dobrí, aby sa dostali do semifinále, tak akurát zlí, aby sa nedostali ďalej, a tak akurát šťastní, že nad nami vyhrajú v predĺžení po dvanásťkrát tečovanej strele od červenej.

Najlepší strelec Česka – Vrána: 4,0

2. Švédsko

Tri korunky uplatnia novozavedenú výnimku, po skupinovej fáze rozpustia celé mužstvo a z NHL povolajú zbrusu nový dvojtucet. Žartujem, nedá sa to. Dohrajú to s hráčmi, ktorých majú a ktorí už teraz nastrieľali 19 gólov, najviac z celej šampionátovej ligy. Že 17 z nich dali Talianom a Nórom? No a? Prvé pravidlo klubu hokejistov znie: nikdy nepozeraj na meno súpera.     

Švédsko vyššie ako Kanada: 1,65

1. Fínsko

Príde Fín do baru a hovorí:

„Kaataa, Kakko pella.“

Fínsko so zlatom: 8,0

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera