Piatok, 24. máj 2024

Prečo je brankár Montrealu unikátnym finalistom a ktorá hviezda Tampy mohla na pohári chýbať? Sedem zaujímavostí súboja o Stanley Cup

SITA/AP Photo/Gerry Broome

Začnem trochu osobne. Nedá mi nevyjadriť sa k smutnej udalosti v rodine jednej z hviezd NHL. Nezáleží, či fandíte Davidovi Pastrňákovi, alebo Bruins. To, čím si posledných pár dní musel prejsť samotný hráč a jeho manželka, je jednoducho zdrvujúce. Chcel by som aj za redakciu TakUrčitee prostredníctvom nasledujúcich viet vyjadriť úprimnú sústrasť celej rodine. Musí to byť hrozný pocit, ktorý si nikto nechce ani len predstaviť. #RIP VIGGO.  

Dnes čítajte sedem zaujímavostí finálovej série o Stanley Cup 2021.

Repete vyradených pred bránami grálu

Vegas Golden Knights aj New York Islanders opäť zostali pred bránami finále. Jedná sa o nepríjemné déja vu z minulého roka. Zhodou okolností sa obom podarilo vyhrať v poslednej sérii tejto sezóny o jeden zápas viac ako vlani. Tak snáď budúci rok už bude lepšie.

Slovák vyhrá Stanley Cup

Áno, Tomáš Tatár, v prípade víťazstva Montrealu bude mať svoje meno na najkrajšom pohári na svete. Odohral totižto viac ako polovicu zápasov základnej časti. V prípade výhry Tampy Bay, bude na pohári Erik Černák. Erik zažíva bodovo najlepšie playoff v kariére, dokonca už aj skóroval. Tretí Slovák na súpiske je Marián Gáborík. V Tampe mu držia číslo 12, ale mám silné tušenie, že do finále nezasiahne.

Kucherov nemusel byť na pohári

V šiestom zápase proti Islanders došlo k zrážke medzi Barzalom a Kucherovom.

Pomerne nezaujímavý stret, avšak Kucherov nedohral. Jednak podľa mňa neexistuje hráč, ktorý vynechal celú základnú časť, aby potom bol najproduktívnejší hráč v playoff. Druhá vec je, že pokiaľ by nenastúpil vo finále, tak by nemohol mať meno na SC. Samozrejme, že by Tampa žiadala o výnimku, ale Kuch už hral vo finále, takže problém vyriešený.

Patrick Maroon

Pat Marron je nenápadný hráč, čo sa týka štatistík. Je však držiteľom zaujímavých čísel, čo sa týka zisku SC s rôznymi tímami dva roky po sebe. 2019 – St. Louis Blues, 2020 – Tampa Bay Lightning. Ak by vyhral ešte aj v treťom roku po sebe, bol by tretí najlepší. Sú totiž dvaja borci, ktorí získali s dvoma rôznymi tímami štyri poháre po sebe. Ab McDonald (tri s Montrealom a posledný v Chicagu) a Ed Litzenberger (prvý s Chicagom a tri s Torontom). Ab a Ed získali pohár s Chicagom v rovnakej sezóne.

1038 zápasov

Presne toľko zápasov musel odohrať v základnej časti Shea Weber, aby sa pozrel prvýkrát do finále Stanley Cupu. K presným číslam, kto drží rekord som sa nedostal, ale predpokladám, že to bude Shane Doan s číslom 1540. Na druhej strane Cale Claufield potreboval 10 zápasov v základnej časti, aby okúsil finále SC.

10,5 milióna USD

Presne taký plat má Carey Price. Stal sa vôbec prvým hráčom s takým vysokým platom vo finále Stanley Cupu. Prvým, ktorý berie osemcifernú sumu. To vypovedá hlavne o tom, že hĺbka tímu je viac ako výplata jednému hráčovi.

Ceny lístkov a počty divákov

V Bell Centre sa pohybujú ceny dvoch lístkov na úrovni 11 250 dolárov. Dva lepšie lístky v Tampe sú niekde na úrovni 1 800 dolárov. Celé to zrejme súvisí s počtom miest v hľadisku. Kým v Amalie aréne bolo na prvom zápase 15 000 divákov, v Montreale ich môže byť maximálne 3 500. Divákom z Montrealu by sa oplatilo kúpiť si letenky a pozrieť si finále v Tampe, ale to by nemohol byť Covid. Zatiaľ je známe, že výnimku majú iba hráči a realizačný tím.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera