fbpx
streda, 20. januára 2021
Slovensko Nemecko
SITA/AP Photo
Hokej

Prečo ľuďom hrabe?

Slovensko je hokejová krajina. Žiadny iný šport nevzbudí u nás také vášne, slzy, radosť, či nenávisť. Počas majstrovstiev sveta v hokeji žije celá krajina. Keď vyhrávame, všetci sú šťastní. Keď prehrávame, fanúšikovia prirodzene smútia. Emócie k športu patria a robia ho tým čím je.

Žiaľ nájdu sa ľudia, ktorých správanie ovplyvňuje šport až príliš.

Mark Stone, nepoužívaj Translator

Po našej prehre s Kanadou sa spustila nechutná vlna primitívnych komentárov na instagramovom profile Marka Stona. To je hráč, ktorý nám strelil rozhodujúci gól na 6:5 dve sekundy pred koncom. Prevažne v slovenčine mu ľudia písali rôzne vulgárnosti nepublikovateľného obsahu.

To myslíte vážne? Kým píše niekto statusy na svoju stenu, nech si píše čo chce. Ale písať nenávistné komentáre na oficiálny profil hokejistu, ktorý náš tím športovým a férovým spôsobom položil na kolená?

Každý takýmto komentárom reprezentuje v negatívnom význame aj našu krajinu. Je to ako keby ste si dali na seba národný dres a hrali na internetovom klzisku pred celým svetom.

Idioti sa nájdu všade, samozrejme. Priať niekomu to najhoršie kvôli nepriaznivému športovému výsledku, je však ďaleko cez čiaru. Hanbite sa.

Nech vám ani nenapadne hľadať si dnes s podobným úmyslom profil Leona Draisaitla.

Hulváti na sociálnych sieťach

Kedysi mohol frustrovaný človek vyjadriť svoje pocity len v krčme alebo doma v obývačke. Tam ho nikto nepočul, v krčme maximálne kamaráti po šiestich rumoch a ráno si nikto nič nepamätal. Dnes môže ktokoľvek vykričať všetko pred celým internetom.

Aj napriek tomu, že chlieb, pivo ani maslo lacnejšie na druhý deň nebude, ľudí dokáže výhra hokejistov spojiť a prehra strašne nahnevať. Všetci sme fanúšikovia a tak to jednoducho cítime. Nenávisť však do športu nepatrí.

Nikdy.

Naučme sa zvládať svoje emócie. Hokej bude aj o rok. Dobrú povesť máme však len jednu.