Piatok, 24. máj 2024

Prehovorte prosím niekto Zdena Cháru, aby ešte pokračoval v NHL

Štefan Cebro Štefan Cebro 14.08.2021
TASR/AP

Skončiť na vrchole, umenie odísť a podobné veci sa hovoria, keď športovec končí kariéru v zabudnutí. Nie každému sa podarí nájsť ten správny moment. Niekto skrátka nechce skončiť vôbec, ako neuveriteľný Jaromír Jágr.

Treba ho uprosiť

Niekedy sa však pýtajú momenty, kedy by bolo dobré športovca uprosiť, aby ešte nekončil. Pri Zdenovi Chárovi to vyzeralo nahnuto už vlani, keď mu v Bostone oznámili po bublinovej sezóne, že s ním viac-menej nepočítajú. Hrávať mal, ale len tak ako si tréner Bruce Cassidy zmyslí. Trenčan správne vycítil čas odísť.

Túžba pokračovať v kariére však bola obrovská. Rokoval s viacerými klubmi. Dlho to vyzeralo na Montreal, nakoniec sa rozhodol pre Washington s Alexandrom Ovečkinom. Výsledok dnes poznáme, Capitals to až príliš prekombinovali. Mali veľké problémy s brankármi, zraneniami a prestarnutým kádrom. Chárovo angažovanie napríklad oddialilo prienik Martina Fehérváryho do prvého tímu.

Samotný Zdeno nehral zle, ale vyradenie v prvom kole play-off od Bostonu bolo najkrutejšie. Vo vyraďovacej časti už nehral toľko a bolo cítiť, že rýchlostne to je problém. Na druhej strane v základnej časti odkorčuľoval 55 zápasov, v ktorých mal 10 bodov a päť plusiek. V defenzíve bol stále výborný.

Ide o veľa

Chápeme, že ho zaujíma len Stanleyho pohár a manželka by už bola rada, keby bola doma celý rok pri troch deťoch, ale stále ide o veľa!

Joe Thornton oslávil pred nedávnom 42. narodeniny a po nie najlepšom roku v Toronte Maple Leafs, keď začínal vo švajčiarskom Davose, sa sťahuje na Floridu. Legendárny center si dobre uvedomuje, že ak by sa mu podarilo odohrať ešte jeden kompletný ročník, môže sa dostať v historických tabuľkách až na tretie miesto medzi hokejistami s najvyšším počtom zápasov.

O dva roky starší Chára síce nemá toľko zápasov ako Jumbo Joe, ale je veľmi blízko inej méty, ktorá by ho mohla vystreliť do samostatnej kategórie. Momentálne má v NHL 1608 zápasov, čo ho radí na historicky trináste miesto. Ak by zvládol v ďalšom ročníku 44 stretnutí, tak sa nielen jasne prebojuje do elitnej desiatky, ale stane sa obrancom s najvyšším počtom zápasov v histórii NHL.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera