Štvrtok, 23. máj 2024

Prekonajú hlášky hokejistov tie z olympiády? Latka je vysoko

FOTO TASR - Jakub Kotian

,,Po góle som nevedel, čo mám robiť od radosti, tak som sa aspoň hodil o zem,“ okomentoval Libor Hudáček svoju oslavu po góle na 3:1 proti Česku v semifinále MS 2012, kde sme nakoniec brali striebro. K veľkým úspechom slovenských hokejistov sa neodmysliteľne viažu legendárne hlášky. Poďme sa naladiť na začiatok MS pripomenutím tých nedávnych z bronzovej olympiády. Latka je pomerne vysoko.

Tri najvzácnejšie víťazstvá boli len dve

Štvrťfinálový zápas proti USA bol mimoriadne ťažký, veď sme tesne pred koncom pri hre bez brankára doťahovali náskok súpera a nakoniec o našom postupe rozhodli až nájazdy. No ešte ťažšie muselo byť po tomto zápase zísť z pekinského ľadu a okamžite nájsť odpoveď na otázku, čo hovoria v Michalovciach na taký úspech? Pavol Regenda bohužiaľ počas zápasu na striedačke nečetoval s rodinou na východnom Slovensku a tak pri odpovedi musel improvizovať, no nejedného diváka táto otázka pobavila.

,,Je to jedno z troch najvzácnejších víťazstiev v mojej kariére,“ skonštatoval po štvrťfinálovej výhre proti USA kapitán Marek Hrivík a na protiotázku, ktoré sú tie zvyšné dve pohotovo odpovedal: ,,Tie ďalšie dve.“ Ako tipér by sa síce neuživil, keďže nakoniec bolo už len jedno, na medailu to však stačilo. Vďaka tomu mohli hokejisti po poslednom zápase hľadať odpoveď na otázku, ,,Aký to bol pocit, keď vám dávali na krk bronzové medaily,“ namiesto otázky ,,Ako veľmi bolí prehra?“. Na niečo také sa by sa len veľmi ťažko odpovedalo obľúbenou frázou ,,Tak určitee“.

Gól z bufetu a cesta do škôlky

Juraj Slafkovský si v Pekingu na svoje konto pripísal najviac gólov, ale aj hlášok. Pred semifinálovým zápasom si zaspomínal na dovtedy jediné semifinálové vystúpenie Slovenska pod piatimi kruhmi, ktoré sa hralo vo Vancouveri v roku 2010. ,,Pozeral som semifinále, ale keďže som mal takmer šesť rokov, po zápase som musel ísť do škôlky.“

Najlegendárnejšou hláškou sa stal jeho ,,gól z bufetu,“ ktorý medzičasom zľudovel. ,,Stál som v rade na hotdog a dal som dva góly. Chcem tým povedať, že ak máte šťastie, padne vám to tam aj z bufetu,“ odkryl svoj recept na góly útočník, o ktorého bol po šampionáte taký mediálny záujem, že mu písala aj Zlatica Puškárová.

Riziko živých rozhovorov

One time, next time. Lajf? Ou, nou. Niečo podobné ako náš bývalý premiér zažil po jednom zo zápasov obranca Samuel Kňažko. Potom, ako sa mu nedarilo s odpoveďou, našiel slová aspoň na nesmelú otázku, ,,je to naživo?

,,Ježiš,“ skonštatoval ihneď potom ako mu redaktorka dala za pravdu.  

Hokejisti nás vo februári bavili nielen na ľade, ale aj mimo neho a priniesli nám množstvo nezabudnuteľných momentov. Olympiáda je už za nami, od dnes sa treba sústrediť na MS vo Fínsku. Verme, že ich hlášky budú také, aby sme znova mali na čo spomínať. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera