Piatok, 24. máj 2024

Prišiel o šampionát, ale debutoval v NHL. Adam Ružička zažil premiéru v drese Calgary Flames

SITA/Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

Medzi debutantov na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji sa mohol zaradiť dvadsaťdvaročný slovenský reprezentant Adam Ružička. Miesto toho si užil premiéru v dohrávke základnej časti NHL .

Možnosť pre mladých hráčov

Calgary Flames už nemajú šancu na postup do play off NHL, ktoré sa cez víkend navyše rozbehlo prvými zápasmi. Kvôli problémom s koronavírusom musia ale ešte dohrať základnú časť v kanadskej divízii, Calgary zostávajú ešte dve stretnutia. Vedenie tímu sa rozhodlo povolať viacerých mladých hráčov. Medzi nimi bol aj útočník Adam Ružička, ktorý v AHL v drese Stockton Heat zaznamenal jedenásť gólov a desať asistencii v 28 stretnutiach.

S prvým tímom trénoval bratislavský rodák minulý týždeň v stredu, do prvého zápasu proti Vancouvru Canucks ale ešte nezasiahol. Šancu dostal až v nedeľu.

Víťazný debut

V premiérovom zápase sa Plamene ujali vedenia a viedli 4:0 a 5:1. V tretej tretine dokázal Vancouver streliť štyri góly a vynútiť si nadstavený čas. O výhre pre Calgary rozhodol Elias Lindholm.   

Ružička odohral v stretnutí takmer 10 minút na pozícii centra štvrtého útoku. Pripísal si plusový bod, strelu na bránku a dve trestné minúty. Stal sa 87. Slovákom, ktorý sa predstavil v najlepšej hokejovej lige sveta.

Bol to úžasný pocit a dôležité je, že sme vyhrali. Dúfam, že takýchto chvíľ príde čoraz viac. Bol som pripravený hrať svoju hru,“ uviedol v predzápasovom rozhovore pre oficiálnu stránku klubu.  

Štvrtý Slovák v Calgary

Ako na Twittri informoval Matej Deraj z Denníka Šport, Adam sa stal štvrtým Slovákom, ktorý nastúpil v drese Plameňov z Calgary.

Najviac zápasov, 107, má za tím zo západu Kanady v štatistikách Ronald Petrovický, aktuálný líder reprezentácie na MS 2021 Marek Hrivík nastúpil za Flames trikrát.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera