fbpx
piatok, 26. februára 2021
Ovečkin Washington Capitals NHL
SITA/AP Photo/Jeffrey T. Barnes
HokejNHL

Prví víťazi a porazení pandemickej sezóny NHL

Sezóna je skrátená, čo môže niekomu vyhovovať, inému vadiť. Už podľa rozdelenia divízií sa črtajú základné príbehy tohto ročníka. A ako všetci vieme na konci bude víťaz len jeden. Nie ten víťaz, ale naozajstný.

Porazení – Alexander Ovechkin, Patrick Marleau

Cár Alex naháňa Wayna Gretzkeho v počte gólov a Mika Bossyho spolu s Waynom v počte 50-gólových sezón. Skôr je v pláne rekord číslo 2, kde mu chýba jedna taká sezóna, čo by sa mohlo podariť. Na Gretzkeho zostáva Alexovi momentálne streliť 187 gólov. Netreba zabúdať, že Rus má už 35 rokov a i keď to tak nevyzerá, vek nezastavíš. Skrátená sezóna znamená menej zápasov a logicky i menej gólov.

Patrick Marleau naháňa rekord v počte zápasov Gordieho Howa. Do bájneho počtu 1767 zápasov na konte mu chýba 46 zápasov. Pokiaľ sa nezraní, mohol by to stihnúť, avšak má na to menší počet príležitostí a vek 42 rokov hrá v jeho neprospech.

Fun fact: Howe dohrával poslednú sezónu vo veku 52 rokov, potom si dal 17 rokov pauzu a odohral jeden zápas v IHL za Detroit Vipers vo veku 69 rokov.

Porazení – Slováci

Do nového ročníka zasiahlo zatiaľ 5 Slovákov a šiesty čaká, kým bude môcť hrať #StaySafeSekera. Chára v novom šate, Pánik v snahe potvrdiť, že kontrakt, ktorý má si zaslúži. Tatár, Černák, Sekera a Halák s cieľom nesklamať. Kanadské tímy nešetrili Daňa (Winnipeg), Jaroša (Ottawa) a Marinčina (Toronto) a zaradili ich na waiver listinu. Feherváry doplatil na príchod Cháru a zostáva obrancom číslo 7 (napriek zraneniu Kempného), pričom cestuje s tímom ako „taxi squad“. Jurčo je v rovnakej riti pozicii ako slovenský hokej Feherváry.

Víťazi – Toronto Maple Leafs

Príchod Thorntona do Toronta by mal priniesť pokoj a potrebné skúsenosti. Dva nabité útoky, vyvážená obrana, bránkovisko tiež dobré. Navyše odveký nepriateľ z prvého kola Boston prevelený do inej divízie. Vyzerá, že prekliatie prvého kola môže byť konečne odčarované. Avšak Rielly by nemal zabúdať na prvé tri kroky McDavida.

Víťazi a porazení – diváci

Hrá sa zatiaľ bez divákov, čo môže byť prehrou. Diváci majú v obmedzenom počte prístup na domáce zápasy Floridy (cca. 5 000, čo bude vyzerať ako bežný zápas Floridy, i keď priemernú návštevnosť mali vlani údajne viac ako 14 000) a Arizony (3 450).

Víťazi sú diváci lebo nové rozloženie divízií a hrací formát znamená oveľa viac derby zápasov. Desaťkrát bitka o Albertu (Edmonton vs. Calgary), osem bitiek o New York (Islanders vs. Rangers), deväť o Ontario (Toronto vs. Ottawa) a nakoniec osem súbojov o Pensylvániu (Flyers vs. Penguins). Neexistuje lepšia pozvánka na túto sezónu.

Víťazi – Las Vegas Golden Knights

Tri sezóny, trikrát postup do playoff. Štart ako guľový blesk, priamo do finále Stanley cupu. Po takej sezóne s tímom, ktorý bol poskladaný hlavne z hráčov expanzného draftu, sa rozhodli vo Vegas ešte posilniť. V posledných dvoch sezónach sa zamerali hlavne na vybudovanie ešte silnejšieho družstva a darí sa im to výborne. Pietrangelo môže priniesť Vegas veľmi veľmi ďaleko.

A ešte aj z farby hovna horčice dokážu urobiť zlatú. Jednoducho Vegas.

Porazení – Buffalo Sabres

Buffalo buduje silný tím. Buduje silný tím na papieri každý rok. Príde kemp, hráči sa zohrajú a všetko vyzerá parádne. Potom sa začne sezóna a Buffalo je tam, kde predošlú sezónu skončilo. Ale tento rok bude iný. Tento rok je to to pravé Buffalo, jedine…Jedine, že by Buffalo hralo v divizií s Rangers, Islanders, Bruins, Capitals, Flyers, Penguins a Devils. Tu nepomôže ani Hall. Ostáva len dúfať, že najväčším súperom Buffala v tomto ročníku opäť nebude Buffalo.