Štvrtok, 23. máj 2024

Prvý mesiac v NHL: Prekvapenia, sklamania a známka pre Montreal za Slafkovského

Foto: SITA/AP Photo/Abbie Parr

Takto pred cirka mesiacom sa v Prahe hádzalo prvé buly novej sezóny Najlepšej hokejovej ligy. Dnes európska séria výjazdov klubov NHL pokračuje. Vo Fínsku skrížia hokejky obhajcovia z Colorada a modré kabáty z Columbusu. Najvyšší čas zhodnotiť štart do ročníka.

S Jakubom Halákom sme si položili päť otázok, na ktoré ponúkame rovno aj odpovede. Nech sa páči.

1) Tri podarené štarty do sezóny

Buffalo Sabres, Chicago Blackhawks a Vegas Golden Knights (ó, áno!)

V prípade Chicago Blackhawks si každý myslel, že im to nepôjde a budú hrať o budúcoročnú jednotku draftu, hovorí Jakub. Namiesto toho majú dvanásť bodov, viac ako Nashville aj Colorado.

Na vyrovnanom Východe si výborne počínajú Buffalo Sabres. Vedení Tageom Thompsonom, ktorý si len tak švihol v jednom zápase šesť kanadských bodov (!) sú v Atlantickej divízii pred všetkými klubmi z Kanady. Aj z Floridy.

Vegas Golden Knights mali po roku NEzopakovať playoff. Najmä vďaka trablom v bránkovisku. Evidentne hrajú lepšie, keď od nich nikto nič nečaká. A Jack Eichel hrá konečne to, čo od neho všetci čakajú už dlho.

2) Tri nepodarené štarty

Toronto Maple Leafs, Anaheim Ducks a St. Louis Blues.

Sme takí starí, že si pamätáme ako boli St. Louis Blues ešte 23. októbra jediným neporazeným tímom NHL. Odvtedy nevyhrali. Odvtedy neuhrali ani jednu remízu, po ktorej by prehrali. Sú poslední v Západnej konferencii. Ešte aj tá Arizona má o bod viac.

Anaheim Ducks. Buducnost Ducks je údajne žiarivá. Neviete, ktorá budúcnosť to je? Regenda, neRegenda.

Staré kanadské príslovie hovorí, že keď nepostúpiš do playoff, nemôžeš v ňom prehrať zápas číslo sedem. Nie je ale isté, že takto si novú sezónu predsavzali súdruhovia v Toronte.

3) Aku známku si zaslúži Montreal za prvý mesiac, odkedy majú v opatere Juraja Slafkovského?

Dvojku. Vzhľadom na silu kádra a fakt, že hrajú bez brankára mohli mať pokojne aj jednociferný počet bodov. Nekladú na Juraja príliš, nechajú ho z lavičky a v zápasovom tempe zžívať sa s ligou. Chalan má stále ledva osemnásť a pol roka. Ukazuje záblesky nepopierateľného talentu, aj momenty, v ktorých je zrejmé, že sa má čo učiť. Kouč St. Louis vie, že má v rukách možno budúceho Pastrňáka, či Draisaitla. Preto ohľadom nízkeho ice-time a štvrtého útoku nestresujeme.

4) Ktorý tréner pôjde na Úrad práce ako prvý?

Sheldon Keefe, Toronto Maple Leafs. V Toronte nechcú hrať posledné dva mesiace základnej časti každý zápas ako siedmy v playoff. Ak pôjde Keefe, stiahne Dubasa so sebou.

5) Najkrajší gól, top hráč a top flop prvého mesiaca

  Najkrajší gól: Trevor Zegras vie. Zachmúriť Toronto sa nepodarí každý deň. Najmä, keď hráte v Západnej konferencii.


  Hráč: Connor McDavid nie je top hráčom ligy iba ak je zranený. Teraz nie je. V jedenástich zápasoch dal dvanásť gólov, pridal dvanásť prihrávok a zaznamenal 24 kanadských bodov. Všetci Slováci odohrali spolu 47 zápasov a majú jedenásť bodov (3+8).

  Top flop úvodu sezóny: Každý zápas Vancouveru Canucks. Kto sa rozhodol fandiť Vancouveru, určite si to predstavoval presne takto. Irony off, dovidenia.

  TakUrčitee SMS
  Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

  Komentáre

  Odoberajte nás

  Prihláste sa do nášho newslettera