Štvrtok, 23. máj 2024

Prvý Takurčitee prieskum fanúšikov, časť 4: Pozrime sa na hokej

Gabriel Vass Gabriel Vass 25.02.2020
SITAPaul Chiasson/The Canadian Press via AP

Tentokrát sme vymenili zelené trávniky za ľadové kráľovstvo. Pokračujeme ďalšou časťou nášho prieskumu. Priestor dostal domáci a zahraničný hokej.

Obľúbený klub Tipsport ligy:

Čo je doma, to sa počíta. A my sme teda spočítali všetky hlasy na túto otázku, bolo ich 693.

Slovan s Trenčínom výrazne ovládli anketu medzi fanúšikmi. Z diskrétnej vzdialenosti im tíško závideli Košičania aj emigranti z východu, ako Telovýchovný vedúci.

Pikantné ako červená paprička je napríklad to, že Miškovec má u nás trikrát viac fanúšikov ako Detva. Tá spolu s Medveďmi z Budapešti uzatvárali našu tabuľku. Alebo len niekto trolloval.

Obľúbený klub Tipsport ligyHlasy
HC Slovan Bratislava178
HK Dukla Trenčín170
HC Košice93
HK Nitra61
HC 05 ‘nejaký sponzor’ Banská Bystrica55
HK Poprad52
HKM Zvolen30
HK Dukla ‘nejaký sponzor’ Michalovce17
HK32 Liptovský Mikuláš15
HC ‘nejaký sponzor’ Nové Zámky12
DVTK Miskolc6
HC 07 ‘nejaký sponzor’ Detva2
MAC Budapest2

Obľúbený tím v NHL

Čo najviac ovplyvňuje, kto sú naši favoriti v NHL? No predsa výrazná slovenská stopa. Je nad slnko jasnejšie, že keby Zdeno Chára v roku 2009 neprišiel do Bostonu, klub by v hlasovaní skončil v druhej polovici pelotónu. Ale Zdeno prišiel a tak sa Bruins s priepastným náskokom vyhrievajú na čele tabuľky. Nielen našej, aj ozajstnej.

Už je to nejaký ten piatok, čo Hossa, Kopecký, Handzuš, Pánik, Daňo a Jurčo nebrázdia klziská United Center. Síce poslední traja za Blackhawks veľa rýh v ľade nevyjazdili, červené srdiečka fanúšikov zo Slovenska však určite svojou prítomnosťou potešili. V našej tabuľke obsadili striebornú pozíciu.

Na tretie miesto sa vyšplhali Capitals na čele s Ovečkinom. V posledných rokoch skôr európsky klub. Veď sa na to pozrime:  14 Európanov (z toho piati Rusi a piati Čechoslováci) a 12 Severoameričanov. Mohli hlasovať aj nestarnúci fanúšikovia Petra Bondru, legendy tímu z hlavného mesta USA.

Obľúbený klub v NHLHlasy
Boston Bruins210
Chicago Blackhawks79
Washington Capitals49
Detroit Red Wings40
Montreal Canadiens37
Colorado Avalanche29
Pittsburgh Penguins26
Los Angeles Kings23
Edmonton Oilers22
New York Rangers18

Zaujímavosťou je, že len jediný z 31 klubov NHL nedostal ani jeden hlas. Columbus Blue Jackets.

Obľúbený hokejista

Kto je teda najobľúbenejší hokejista vo veľkom TakUrčitee prieskume fanúšikov?

Hlasy dostávali súčasní, ako aj bývalí hokejisti, rozdiel sme nerobili. Kráľom plesu môže byť ale len jeden. So slušným náskokom vyhral Ovi, ktorý zhodou okolností v čase hlasovania naháňal gól číslo 700 v Národnej Hokejovej.

Sekundoval mu náš nestarnúci gigant Zdeno a prvú trojku uzatvorila hviezda súčasnosti, Connor McGregor McDavid.

Tešíme sa, že do TOP10 sa prekrúžkovali aj ďalší domáci borci. Marián Hossa, Tomáš Tatar a Peter Bondra. Slovenskoooooo!

Obľúbený hokejistaHlasy
Alexander Ovečkin112
Zdeno Chára88
Connor McDavid41
Marián Hossa32
Jaromír Jágr26
Sidney Crosby25
David Pastrňák19
Tomáš Tatar19
Peter Bondra18
Patrick Kane17

Obľúbený slovenský hokejista

Máme tu poslednú hokejovú otázku. Odpovedí bolo veľa, názorov tiež…

Niet momentálne pochýb o tom, kto túto anketu vyhral. Hrajúca legenda Zdeno Chára ovládol rebríček skoro na plnej (modrej) čiare. Len nech pekne každý rok oznámi predĺženie kariéry o ďalších dvanásť mesiacov. Ďakujeme.

Byť lídrom produktivity Slovákov v NHL v poslednom čase nie je ťažké. Ofenzívneho talentu v najlepšej lige ubudlo. Ibaže Tomáš Tatar si aktuálnu sezónu naplno užíva. Skoro bod na zápas je niečo, čo stojí za zmienku. Góly a body za Montreal sa odrazili aj na našej tabuľke, kde obsadil druhé miesto.

Na treťom mieste je stále ešte (na papieri) aktívny Marián Hossa. Veľa hokejového umenia už od Hossu na ľade neuvidíme, no hreje nás pocit, že o pár rokov bude uvedený do siene slávy NHL.

Obľúbený slovenský hokejistaHlasy
Zdeno Chára175
Tomáš Tatar90
Marián Hossa82
Peter Bondra37
Miroslav Šatan35
Pavol Demitra23
Erik Černák21
Jaroslav Halák21
Andrej Sekera15
Marián Gáborík12

Vieme, že na Slovensku máme 5 miliónov trénerov a preto prinášame zaujímavé mená, ktoré síce nedosiahli hmatateľný výsledok , ale stoja za zmienku. V našich hokejových srdciach majú výraznú stopu hráči ako Zdeno Cíger, Ján Pardavý, Marek Uram, Jožko Stumpel, Robo Švehla a mnohí ďalší…

P.S. Boris Valábik dostal dva hlasy.

S hokejom sme vysporiadaní. Ostatné vyhodnotené otázky si môžete pozrieť na tomto odkaze. Najbližšie nás čaká Formula 1.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera