Sobota, 25. máj 2024

Rangers alebo Boston? Montreal, či na poslednú chvíľu Canucks? V NHL sa ťahajú najkratšie zápalky, v každej divízii ide o posledné miesta do playoff

Jakub Halák Jakub Halák 27.04.2021
SITA/Bruce Bennett/Pool Photo via AP

Sezóna NHL sa blíži ku koncu tak isto, ako jednociferný počet ľudí v nákupných centrách. Pred jej záverom nás ešte čakajú posledné súboje o playoff. Ani jedna divízia nie je uzavretá, niektoré tímy zažijú na ľade horúce chvíle.

Súboje o posledné priečky zaručujúce playoff sa rysujú byť v každej divízii. Niekde to bude tesný súboj, inde sa bude jednať viac menej o formalitu. V Ottawe a Calgary sa zatiaľ budú pozerať a skladať čierne skrinky z poslednej sezóny.

New York Rangers – Boston Bruins

Situácia v MassMutual East je najmenej zamotaná. Jazdci síce majú 22 bodov za posledných 10 zápasov oproti 19-tim Bruins, ale zobudili sa príliš neskoro. Momentálne má Boston náskok štyroch bodov a dva zápasy k dobru. Program zostávajúcich zápasov jednoznačne nahráva Bostonu, v deviatich ich čakajú dvakrát Devils a dvakrát Sabres. Tam body zapíšu ľahšie ako kredity na skalickej univerzite.

Predpokladám, že všetko sa uzavrie pred šiestym a ôsmym májom, kedy majú obaja súperi spoločný dvojzápas. Rangers môžu mrzieť osobné problémy DeAngela, nezavinená absencia Panarina a pomalý štart do sezóny Zibanejada. Na druhej strane dynamické útočné duo Chytil – Kakko vyčarí úsmev vždy, keď asistujú na gól. Komukoľvek.

Verdikt: Jasne Boston.

Arizona Coyotes -St. Louis Blues

Honda West je divízia, kde je situácia u troch postupujúcich jasná. Po Golden Knights, Avalanche a Wild, ktorí už majú postup v hrsti, sa čaká na posledné postupové miesto. Súboj medzi Coyotes a Blues sľubuje zaujímavý súboj, lebo ani jeden z tímov nemá oslňujúcu formu. Súčasné tabuľkové postavenie nahráva Blues, ktorí strácajú na postup jeden bod, no majú tri zápasy k dobru.

St. Louis hrajú z posledných 11-tich zápasov až osemkrát s postupujúcimi tímami. Yotes to čaká „iba“ dvakrát. Je obrovská škoda, že už nebudú hrať proti sebe. Séria siedmich zápasov po sebe, ktorú odohrali medzi 2. a 15. februárom by sa pre záver sezóny hodila ideálne. #taképredplayoff.

Verdikt: St. Louis a basta!

Montreal Canadiens – Vancouver Canucks

V Scotia North to ešte pred COVIDom vo Vancouveri vyzeralo na jasnú záležitosť. Ale to by nemohol Montreal chytiť formu ako hrom. Z posledných 12 zápasov vyhrali iba štyri. Na druhej strane stojí Vancouver, ktorý má 6-3-1. Po návrate z karantény dvakrát naložili Torontu, z piatich zápasov prehrali iba dva. S Ottawou. Na Montreal majú manko vo výške desiatich bodov, ale o päť zápasov menej. Bude záležať ako zvládne Montreal zápasy s Torontom a Vancouver s Calgary a Edmontonom.

Verdikt: Vancouver postúpi a Toffoli zaplače.

Nashville Predators – Dallas Stars

Najtesnejšie sa to črtá v Discover Central. Chicago je s najväčšou pravdepodobnosťou z hry, i keď sa držali aj bez kapitána statočne. V hre sú iba Nashville a Dallas. Dallas túto sezónu dlhodobo trápia predĺženia. Našťastie to už pochopili a z posledných jedenástich zápasov už vyhrali osem, vrátane troch posledných predĺžení. Nashville tiež nehrá zle a navyše má ľahší los. Myslím si, že práve dvojzápas s Columbusom, ktorý majú k dispozícii Predators im pomôže pozbierať postupové body.

Verdikt: Sekera voľný pre majstrovstvá. Ale to vraj aj nejaký Kuly.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera