fbpx
štvrtok, 28. januára 2021
Kanada Fínsko
SITA/AP Photo
Hokej

Rebríček pravdy IIHF

Kto zaznamenal najväčší progres a kto sa najviac prepadol v rebríčku top 10 hokejových krajín na svete? V nasledujúcom videu si môžete pozrieť postavenie mužstiev Kanady, USA, Čechov, Slovenska a ďalších v rebríčku IIHF od roku 2003 až po súčasnosť.

Rebríček krutej pravdy

Z porovnania medzi rokmi sa dá jednoducho vyčítať, v ktorej krajine sa s hokejom pracuje dlhodobo na najvyššej úrovni. Rovnako nájdeme aj krajiny, ktoré sa posunuli vpred a zároveň aj tie, ktoré sa dostali do úzadia.  

Posun v rebríčku nahor zaznamenali Rusi, ktorí sa v roku 2004 dokonca ocitli až na siedmom mieste, aby vyskočili v dlhodobom porovnaní na tretie. Tímy Kanady a Švédska si udržujú štandardne najvyššie priečky, čo nie je žiadnym prekvapením. Kanada vie postaviť aj 3 zlaté tímy, Švédi dlhodobo pľujú každoročne niekoľko hráčov pre prvé kolo draftu v NHL.

Česi klesli na šieste miesto v rebríčku a tým uzatvárajú zoskupenie hokejovej šestky.

Za nimi si dlhodobo udržujú vysokú úroveň Švajčiari, vzostup zaznamenali Nemci aj vďaka druhému miestu na ZOH 2018. Pred našu krajinu sa dostali aj už Nóri.

Slovensko ukazuje žiaľ v dlhodobom meraní najväčší pokles medzi hokejovými krajinami. Z tretieho miesta sme klesli na desiate. Rebríček pravdy zohľadnil naše posledné zlé výsledky na MS a olympiáde.

Verme, že po domácich MS sa dostaneme opäť trochu vyššie. Hokej hráme zatiaľ určite lepší ako v posledných rokoch.