Streda, 22. máj 2024

Rebríček pravdy IIHF

SITA/AP Photo

Kto zaznamenal najväčší progres a kto sa najviac prepadol v rebríčku top 10 hokejových krajín na svete? V nasledujúcom videu si môžete pozrieť postavenie mužstiev Kanady, USA, Čechov, Slovenska a ďalších v rebríčku IIHF od roku 2003 až po súčasnosť.

Rebríček krutej pravdy

Z porovnania medzi rokmi sa dá jednoducho vyčítať, v ktorej krajine sa s hokejom pracuje dlhodobo na najvyššej úrovni. Rovnako nájdeme aj krajiny, ktoré sa posunuli vpred a zároveň aj tie, ktoré sa dostali do úzadia.  

Posun v rebríčku nahor zaznamenali Rusi, ktorí sa v roku 2004 dokonca ocitli až na siedmom mieste, aby vyskočili v dlhodobom porovnaní na tretie. Tímy Kanady a Švédska si udržujú štandardne najvyššie priečky, čo nie je žiadnym prekvapením. Kanada vie postaviť aj 3 zlaté tímy, Švédi dlhodobo pľujú každoročne niekoľko hráčov pre prvé kolo draftu v NHL.

Česi klesli na šieste miesto v rebríčku a tým uzatvárajú zoskupenie hokejovej šestky.

Za nimi si dlhodobo udržujú vysokú úroveň Švajčiari, vzostup zaznamenali Nemci aj vďaka druhému miestu na ZOH 2018. Pred našu krajinu sa dostali aj už Nóri.

Slovensko ukazuje žiaľ v dlhodobom meraní najväčší pokles medzi hokejovými krajinami. Z tretieho miesta sme klesli na desiate. Rebríček pravdy zohľadnil naše posledné zlé výsledky na MS a olympiáde.

https://www.youtube.com/watch?v=cuQ1y4dlNOM

Verme, že po domácich MS sa dostaneme opäť trochu vyššie. Hokej hráme zatiaľ určite lepší ako v posledných rokoch.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera