Piatok, 24. máj 2024

Rekordér v počte zápasov, svojský fínsky brankár, či Jágrov rodák. Týchto jedenásť hokejistov stále čaká na zmluvu

Jakub Halák Jakub Halák 17.08.2021
TASR/AP

V rybníku voľných hráčov sa stále nachádzajú niektoré veľmi zaujímavé hokejové ryby. Dve mená, interesantné pre fanúšikov na Slovensku, spomeniem iba tu: Marko Daňo a Tomáš Jurčo. Obaja tiež čakajú na kontrakt. Ostatných si rozoberieme nižšie.

Tuukka Rask

34-ročný brankár z Fínska, ktorý sa po 14-tich rokoch lúči s Bostonom. Jedná sa o veterána v bránkovisku, ktorý je tiež niekedy svojský a jeho psychika tiež nie je úplne stála. Na druhej strane dokáže odchytať veľký počet zápasov s veľmi dobrými číslami. Sedem miliónov dolárov za sezónu zrejme nezarobí. Ale päť na dva-tri roky by bolo v jeho prípade fér. Ako sa tak pozerám, Calgary Flames majú peniaze pod cap hitom a iba jedného brankára.

Patrick Marleau

Patrick si už splnil cieľ a dosiahol na historický míľnik v počte odohratých zápasov. Jediné, čo mu chýba je Stanley Cup. Najväčším kandidátom na podpis je samozrejme San José. Otázkou je, či sa Marleau chce pozerať, ako sa tím rozpadá. Tri veľké kontrakty v obrane, Evander údajne opäť na svojej vlne. Nie si už starý na tieto sr*čky? (fakt neviem, či sa pýtam Evandera alebo Patricka)

Zdeno Chára

Najstarší a najvyšší hráč ligy. O tom, či na to ešte má, sa zrejme netreba rozprávať. O tom, kam pôjde, sa rozhodne iba on sám. Momentálne sa skloňujú Bruins (what?), Capitals, Rangers a Panthers. I keď Capitals nemajú miesto pod platovým stropom a Panthers podpísali už jedného dinosaura do útoku. Viac ako 750 tisíc nečakám, Zdeno však nepôjde hrať do tímu, ktorý nebude bojovať o Stanley Cup. Teda, ak sa rozhodne pokračovať.

Eric Staal

36-ročný veterán, ktorý pomohol Canadiens až do finále Stanley Cupu, určite nebude chcieť útočiť na nižšie méty ani tento rok. Cena bude nižšia, nie predošlých 3,25 milióna. Tu by sme sa mali baviť o sume okolo dvoch miliónov. Pre mňa vyzerá Seattle Kraken ako cesta, aj keď dlhá sezóna je zrejme utópiou. 

Bobby Ryan

Za všetko, čím si Bobby preskákal a čo všetko dokázal v živote prekonať, si vo veku 34 rokov ešte jeden kontrakt zaslúži. Niečo okolo jedného milióna navyše k tomu 1,833 miliónu, čo mu posiela každý rok Ottawa. Mne by sa páčil v drese St. Louis Blues.

Artem Anisimov

33-ročný center sa po výmene z Chicaga do Ottawy začal trošku vytrácať. Zmluvu, ktorú si viezol z Chicaga vo výške 4,5 milióna, už nemá šancu napodobniť. Avšak pri správne nastavených prioritách a zlepšení obranných činností by mohol byť platným hráčom. Hodil by sa Anaheimu, ale zapadol by podľa mňa aj do Minnesoty.

Michael Frolík

Frolíkovi momentálne vo veku 33 rokov nevyšla posledná sezóna. Iba osem zápasov v drese Montrealu. Ja osobne som ani nezaregistroval, že tam hral. Neviem, či vôbec ešte zostane v NHL, nevyzerá to s ním dobre. Na druhej strane ako rodák z Kladna už určite obdržal telefonát od Jaromíra Jágra a túto ponuku má na stole.

Mark Jankowski

Možno Vám toto meno nič nehovorí, to nie je nič vážne, ide skôr o jeho príbeh. Pred draftom 2012 si Calgary Flames vymenilo draftové voľby s Buffalom. Buffalo dostalo číslo 14 (vytiahli Girgensonsa) a Calgary ťahalo ako 21. v poradí (Jankowski). GM Calgary Jay Feaster to zdôvodnil tým, že o 10 rokov sa bude hovoriť o Jankowskom ako o najlepšom hráčovi tohto draftu (Mark sedel vedľa neho, keď to hovoril). Do prvého tímu sa dostal v sezóne 2017/2018, trošku neskôr, ale v prvej sezóne zaznamenal 17 gólov.  V druhej síce iba 14, ale 32 bodov bolo solídne číslo. V posledných dvoch sezónach ale zaznamenal veľký úpadok a nepomohlo ani nové prostredie v Pittsburghu. Teraz čaká na novú zmluvu a všetko nad milión bude považované za úspech. Stigmu v podobe výroku Jaya Feastera si ponesie až do konca kariéry.  

Alex Galchenyuk

Šesť klubov je málo na jednu kariéru. Alex kľudne môže pridať ešte päť. Hlavne sa teraz vyhnúť Canadiens, Coyotes, Penguins, Wild, Senators a Maple Leafs. Zbytok bude fajn, budú aj rekordy. Zmluvu určite na rok a nie viac ako za milión.  

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera