Štvrtok, 23. máj 2024

Retro je v NHL stále v kurze. Tu je náš rebríček krásy nových dresov na staré motívy

Jakub Halák Jakub Halák 17.11.2022
FOTO: SITA/AP Photo

Kolekcia úplne nových Reverse retro dresov pre ročník NHL 2022/23 sa nedávno dostala do predaja. Keby ste mali zálusk na niektorý z originálnych kúskov, pripomínajúcich staré časy, predstavujeme náš rebríček krásy. Kochajte sa spolu s nami.

32. Tampa Bay Lightning

Čo to je? Blesky na rukách, vlny na bruchu? Absolútna hrôza, ktorú dokážu vytvoriť len 90. roky.

31. Nashville Predators

Zasa horčicová. Je to taký problém, dať to na tmavý podklad, kde by tá monštróznosť namiesto loga viac vynikla?

30. Edmonton Oilers

Logo používané pre tretie dresy medzi rokmi 2001 až 2007. A je podľa mňa veľmi nepodarené. Stačilo použiť samotnú kvapku v oranžovej farbe a nalepiť ju na dres v kráľovskej modrej.

29. Vancouver Canucks

Johnny Canuck je dobrý koncept. Ale čo takto zobrať dva koncepty, ktoré sú lepšie (flying Vee alebo Flying Skate) a dať ich do tej zeleno-modro-bielej kombinácie. Easy fix.

28. Philadelphia Flyers

Philadelphia dopláca na fakt, že nemajú rôzne logá, ani iné farby. Možno nápis?

27. Carolina Hurricanes

Dres, ktorý má vymenené farby súčasného dresu. Reverse časť splnená, retro ani náhodou.  

26. Calgary Flames

Oceňujem, že nepoužili tú dymiacu príšernosť. Neoceňujem ten diagonálny pás. Je tam navyše.

25. Toronto Maple Leafs

Dres ma nadväzovať na ten z roku 1962, keď vyhrali Stanley Cup. Teraz budú radi, aj keď vyhrajú prvé kolo. Je to bohužiaľ, nič nové.

24. Dallas Stars

Tento dres je taký, že ani dobré, ani zlé. Mohli použiť „uterus“ logo, čo sa nestalo a som rád. Tento dres je taký šedý štandard.

23. Las Vegas Golden Knights

Reverse retro podľa zaniknutého tímu Wranglers z roku 1995. To je tá slabá história mladých klubov. Oceňujem, že písmená a čísla svietia v tme. A vraj po tme je každá krava čierna.

22. Ottawa Senators

Ottawa vsadila na klasické logo. Dresy sú na počesť jediného roku, ktorý sa v Ottawe ráta. Keď boli vo finále Stanley Cupu. Čakal som skôr nejaký odkaz na starých senátorov s „O“, kľudne jednofarebné s výrazným logom.

21. Minnesota Wild

Minnesota spravila svoje dresy vo farbách Minnesoty North Stars. Opäť. Pripomínam, že North Stars sú teraz Dallas Stars. Opäť. Kreatívne. Opäť.

20. Pittsburgh Penguins

Robo Penguin je späť. V čiernej. To tu už bolo, ale s odpudzujúcim šedým pásom. Tento je krajší.

19. Boston Bruins

Dresy mohli byť pekné, nebyť loga, ktoré sa mi veľmi nepáči. Zrejme najkrajšia kombinácia je použiť retro „B“ (to, čo používajú na tretích dresoch) v čiernej na horčicovom podklade.  

18. Winnipeg Jets

Dres je veľmi vkusný, ale! Ale toto je reverse retro Arizony. Winnipeg reverse retro je Atlanta Trashers. Na druhej strane chápem, že kto nechce sťahovať klub, nepoužije dresy atlantské.

17. New Jersey Devils

New Jersey použili pre koncept svoju históriu z iného mesta. Tá žltá a modrá symbolizujú predošlý klub Colorado Rockies. Zaujímavá kombinácia, ktorá sa celkom hodí.

16. Colorado Avalanche

Colorado použilo na námet pre dresy vlajku štátu Colorado. Nie je to úplný nevkus. Som jediný, kto by čakal súčasný dres Colorada vo farbách Nordiques?

15. Los Angeles Kings

Los Angeles sa pochlapili. Dresy vnímavo kopírujú minulosť klubu za použitia starého loga. Dokonca má korunka vypuklé „drahé kamene“ pre podporenie 3D efektu. Tlieskam.

14. Columbus Blue Jackets

Columbus sa vynikajúco pohral s farebnou kombináciou. Výsledkom je neuveriteľne zladený dres. Fantázia v pohybe.

13. Seattle Kraken

Najmladší klub môže robiť reverse retro maximálne na minuloročné dresy. Ale tento koncept sa podaril. Dve prevládajúce farby sú excelentne zladené. Oceňujem nastavenie pásov. Príjemné prekvapenie na mieste, kde som čakal prerábku dresu Metropolitans.

12. Chicago Blackhawks

Kvalitné spracovanie so zámerom na históriu, ktorú tento klub aj naozaj má. Chicago urobilo dobrú prácu spomienkou na tieto dresy z roku 1938.

11. New York Rangers

Jemné, dôstojné a zamerané na jednu z dominánt veľkého jablka. Kombinácia s modrou a červenou sadla na jednotku.

10.  Anaheim Ducks

Toto fajnové logo zmizlo, keď sa Anaheim premenoval z Mighty Ducks and Ducks, lebo to bolo príliš ofenzívne. Lebo to logo Nashvillu je úplne mierumilovné. Každopádne vždy, keď Anaheim vráti toto logo na dresy, bude v prvej desiatke.

9. San Jose Sharks

San Jose sa rozhodli oprášiť históriu hokeja v Kalifornii. Konkrétne spomienkou na Californiu Golden Seals. Je to pekné gesto, ba čo viac, Sharks sa rozhodli túto spomienku zhmotniť a hrajú rovnako ako tento tím svojho času.

8. St. Louis Blues

Blues si pripomenuli svoje začiatky týmto pekným žltým dresom. Paradoxne dresy sú z pred obdobia, než začali hrávať NHL. Vybrať dresy, v ktorých nehrali NHL mi celkom pekne koreluje s ich súčasnou formou. Tiež skoro mesiac nevyzerali ako klub NHL.

7. Montreal Canadiens

Montreal robí dresy s noblesou. Belasá má byť hold lokálnemu bejzbalovému klubu Expos. Canadiens bodujú s týmto outfitom akoby boli 70. roky.

6. New York Islanders

Po fiasku s prvým reverse retro dresom, ktorý bol zmenou-nezmenou, sa Islanders pochlapili. I keď dosť záleží na fakte, či sa Vám angry fisherman logo páči. Mne áno a oranžová tomu dala glanc.

5. Arizona Coyotes

Coyotes nemajú arénu, nemajú poriadne družstvo, ale uniformy vedia robiť krajšie ako hociktorý iný tím. Preto sú v top 5 aspoň tu.

4. Detroit Red Wings

Detroit vzdal hold bývalému klubu s názvom Cougars. A urobili to lepšie ako Chicago. Naozaj rozmýšľam, že tento kus odevu, by mohol byť jediná vec s logom Red Wings, čo by som si obliekol.

3. Washington Capitals

A Washington vytiahol orla. Túto sadu som už videl celú a zbytok, v ktorom prevláda čierna, je rovnako nádherný ako vrch.

2. Florida Panthers

Slnko, hokej, Florida. Zvláštna kombinácia, ale ide to dokopy. Na dresoch určite. Tak určitee. #takurčitee

1. Buffalo Sabres

Viťazom sa stáva Buffalo. Takto sa robia reverse retro dresy. Zoberiete niečo iné a dáte to do farieb, ktoré v súčasnosti reprezentujú Vašu značku. Keby Buffalo vtedy malo tieto dresy, ten gól Hullovi neuznajú! Change my mind.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera