Sobota, 25. máj 2024

Rozhodcovia v rukavičkách a Lapšanského Forsberg. Capitals vyhrali v rakúskej lige proti Villachu

SITA/Jana Birošová

V nedeľu podvečer by človek pri ceste okolo tmavého zimného štadióna Ondreja Nepelu nepovedal, že vnútri sa hrá hokej o body. V Rakúskej ICE Hockey League odohrali iClinic Bratislava Capitals ešte len tretí domáci zápas.

Bol to viac boj ako hokej, no Capitals nakoniec získali dôležitú výhru po peknom góle Adama Lapšanského v nájazdoch. Posunuli sa o malý krok na ťažkej ceste k svojej hokejovej budúcnosti.

iClinic Bratislava Capitals – VSV Villach 2:1 po nájazdoch

Napriek prebiehajúcim, alebo chystajúcim sa lockdownom rakúska hokejová liga konečne ako-tak odsýpa. Capitals hrali od konca septembra iba ôsmy zápas, no za posledných päť dní tretí. Súperi z Villachu prišli skrčení na dne tabuľky, do nedele bodovali len dvakrát z ôsmich pokusov.

Klub s takmer storočnou históriou aktuálne trénuje Dan Ceman, presne ten, ktorý ešte nedávno trénoval Banskú Bystricu. Lotyšský brankár Gudlevskis má v životopise niekoľko zápasov za Tampu Bay v NHL, útočník Jordan Caron dokonca vyše stovky za Boston Bruins, Avalanche a St Louis Blues.

Ťažko povedať, či to bolo tretím zápasom v rýchlom slede, alebo kvalitou súpera, hokejisti v bielo-sivých dresoch sa presadzovali len ťažko. Urputné korčuľovanie, priveľa nepresných kombinácií a slabší dôraz sedia ako opis najmä prvej polovice zápasu.

Až pred koncom druhej tretiny získali puk v útočnej tretine domáci – nevedno, či za to môže dobrý forčeking, alebo zlá chyba hostí – a Kanaďan Higgs konečne zavesil prvý puk do siete.

Trochu iný hokej

Hneď po ňom prišiel medzi oslavujúcich hráčov jeden z hostí a Maximovi Čajkovičovi rovno jednu priložil. Strhla sa pochopiteľne šarvátka a ja sa priznám, že niečo podobné som videl naposledy asi na zápase dorastencov pred desiatkami rokov.

Nevidel som ešte ani rozhodcov pískať v rukavičkách (gumených). Som za akékoľvek opatrenia, ktoré pomôžu tomu, že športovať sa neprestane, preto to spomínam skôr ako kuriozitu. V Rakúskej lige sa zjavne v rukavičkách nehrá. A ani sa nepíska každý háčik.

Hráči Villachu s tým boli uzrozumení lepšie, možno aj preto tak dobre odolávali útočným pokusom iClinic Capitals. Napriek tomu, že v bratislavskom klube majú na naše pomery solídnych hráčov s reprezentačnými skúsenosťami dosť.

Baroš a Lapšanského Forsberg

Dôležitý pre konečný výsledok bol výkon brankára Capitals. Samuel Baroš si najmä v druhej polovici zápasu dobre zachytal. Pustil len jeden puk z 39 striel na bránku a pomohol svojim k penaltovému rozstrelu. V polovici poslednej tretiny vyrovnával Dán Bjorkstrand.

Päť minút hry troch na troch nerozhodlo, tak sa rozhodovalo v nájazdoch. Baroš chytil všetky tri pokusy Rakúšanov, aby mohol rozhodnúť Lapšanského Forsberg.

Ťažký boj

Slovenské mužstvo z hlavného mesta v Rakúskej lige je dobrý koncept. Nová hokejová značka prinesie do Bratislavy nových súperov a môže oživiť hokejovú scénu. V kombinácii so známymi domácimi menami je teória budovania klubovej značky správna.

Pravdaže, nesmela by všade takmer nerušene pokračovať pandémia. Kým nezmizne a kým sa nevrátia do hľadiska fanúšikovia, bude boj Capitals o svoje miesto na mape Hokejovej republiky veľmi náročný.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera