Nedeľa, 26. máj 2024

S hlavou hore

Štewo Biroš Štewo Biroš 17.05.2019
SITA

Moja mamka má 79 rokov a hokeju absolútne nerozumie. V stredu ho s nami pozerala komplet celý prvýkrát v živote.

Najmladší brat obetoval čas, peniaze a vykopal si desať dní z práce, len aby došiel z Prahy domov. Predovšetkým kvoli majstrovstvám sveta. V Košiciach bol aj naživo v Stýlke minulý piatok aj sobotu, spolu s kamošmi z výšky, pričom jeden priletel až z Malty.

Druhý brat, manželka, či synovec presedia v slovenskom drese so srdciarskou partiou v skromnom baríku takmer každý náš zápas.

Fenomén

Hokej je na Slovensku priam absolútny fenomén a v stredu? V stredu to všetkých v krajine strašne zabolelo.

Otec nám ale ako chlapcom kedysi a vždy vravieval, že šport je iba ozdobou života, že jeho cieľom je predovšetkým rozdávať radosť. Zoceliť charakter, uznať kvality súpera, aj keď je možno slabší. A že nenávisť je to posledné, čo doň patrí.

Ľudia, ktorí vedia napísať Markovi Stoneovi /Kanaďanovi, ktorý nám strelil šiesty gól/ priamo na Instagram tony vulgárnej špiny sú tí, čo chcú ubližovať a šíria nenávisť, ktorá na tomto svete vlastne nikde nemá miesto.

K onej radosti zo športu totiž patrí aj sklamanie a bolesť. To, čo nás ako ľudí posúva ďalej, aby sme boli aj duchovne vačší.

Buďme ako oni

Slovenský hokej na MS 2019 je statočný, a ak “prehral”, tak výsostne s hlavou hore. Ukážme mu náš obdiv a aj na našich postoch v živote bojujme ako naši mladíci s dvojkrížom na hrudi.

Chlapci, ďakujeme

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera