Nedeľa, 26. máj 2024

Saga rodu Versteegovcov: Mitch ožev

Juraj Šlosár Juraj Šlosár 05.12.2019
SITA/Martin Havran

Áno, znovu hokej a áno znovu o Nitre. Ak by sa našiel nejaký práve čítajúci amatérsky pisálek okrem telovýchovného vedúceho, Miša Hudáka (obaja Véežet) a Gaba Vassa (enháel), mohol by nás skontaktovať a sem tam niečo načmárať aj o iných tímoch.

My pisálkovia píšeme vždy najradšej to, čo nás baví (Martin Marys Pagáč napríklad športovú poéziu a haiku) a teda hlavne o tímoch, športoch, ktoré máme radi. Áno vieme písať aj o Slovane, ale nie je tam cítiť to pravé belasé. Budeme sa tešiť ak sem pribudne nejaký bratislavský orol, detviansky medveď, popradský kamzík, baran z Bystrice a či býk z Newcastle.

No, ale pome g veci (ano prepinam do ronnej reči).

Kris & Mitch Ferstígoví

Je pret Vánocáma 2018, pot nitránsku plechennú strechú, nat domácov strídačkou videť vysmátého sympaťáka nitránskom šáli a volákéj hokejovéj čápke. Aš keť sa objaví aj na kocke, nitránsky fanúšek ví, že je to je Kris Versteeg, kerý sa došóv kuknúť na brata Mitcha, kerý uš volákú tú sezónu Nitričke ťahá.

Po úspešných rokoch v EnHáEl s dvoma prsteňáma na ruke, si chvílenku zahrav Omsku, de si moc nepokorčuluvav. Pret koncom januára sa zdá, že by si mohov pokorčuluvať aj s bratom, ale…, nevydalo. “Rád by som si zahrav s Mitchom”, neháva sa očuť rozhovore po heroickom semifinále z rytírmi ze Zvolena…

Kris je bélomodrý

Je po Dušičkách 2019 a tomtok duchu sa nese aj nálada bélomodrých srccárov. Corgoni sa na 10. míste, čo je teda hlavne pre fanúška ze sektora A vážná tragédija. “Do hokejovej Nitry mieri Kris Versteeg, dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára”, ozýva sa z rádia, TV správ a športových internetóv. Tom momente dostáva každý, kerý Nitre drukuje impulz a pozitívny vyšší tlak. “Idú Vánoce a z Vánocáma ideme hore aj my” nesú sa diskusie na hokejových fórach. Áno, za poslenné roky to bolo ždycky dobrým zvykom…

Deň D – Krisová Nitra vs. Rytíri ze Zvolena

Peť prehér rade a štadijón zapĺňá. Od Krisovéj preméry sa očakáva vela. Nový útok štýle “Canadiens” zbudzuje pozornosť. K. Versteeg – C. Yellow Horn (Žltý roch) – Blackwater (Kofola) – trio kamarádóv. Vyzírá to fakt dobre. Zvolen je ale súper zdatný, kerý ťažko púšťá naleštené brneňé. Kris šibrinkuje palicou efektne, štadión sa teší. Je 0:2 štadijón sa opúšťá. Aj srccári odchádzajú do bufetóv a já nasledujem ích kroky.

Po treťom koňaku vidím rozsíťovane. Asi preto, že bufet je za bránov. Trestné strílaní, privírám oči, štadijón zaburáca. Nitránský branár Šimbi chytev! “My nebudeme tichó” nese sa tribúnáma a Nitra otáča zápas. Asi aj preto, že som ostav rituálne bufete a preto povím len strelcov gólov: Kollár, Morrison, Kofola, Csányi. Krisova prítomnosť evidetne prospela…

Plyšákový zápas – povinná výhra

Plyšáky pre detské domovy padajú na lad, a gdo by ich stev spočítať, má čo robiť. Ozaj je tu volado, do ví koĺko ích bolo? MAC Búda – HK Nitra 0:7 je poslenný výsledek týchtok dvoch tímov.

Prvá minuta – 1:0 Versteeg MITCH. “Chudáci, dnes tu asi zas fásnu”, ide mi gebulou. Kris lítá jak najatý, Kofola je naspíduvaný, Žltý Roch má dobrú strelu, radosť na to kukať. No, ale góle nepadajú.

Teda padóv jeden, ale ten nepotešev – 1:1.

Pribúdajúcí čas, počet domácich neschosnuvaných presilovék (5), rozchytaný branár a stále vác rospohybuvaní Búdani naznačujú, že to ňeská za tri pravdepodobne nebue. Predĺžení, prehra, sklamání. “Eśte tólko nevládze, mosí sa rozbehnuť”, pípne mi správa od kamaráda ze sektora A, kerou ospravedlňuje, že Krisov útok nezarádev výhru. No dobre teda…

Bez Krisa z Mitchom

Ide sa na Miškovec! No, ale bes Krisa (píše sa že zranené) a bes naspíduvného Kofolu, kerý nerozvážne v zápale boja fauluvav Búdana a dostav dištanc na nevím kólko.

Opakuje sa prvominútový nástup z nedele a šeccá nitrančani dúfajú, že ňé aj konečný výsledek. Pólke zápasu mladé pušky Kollár/Buček rozhodujú zápas naprék snahe domácích. Bodku do prázňej brány zapisuje prvým gólom CYH Žltý Roch.

Mitch hrá od bratovho príchodu stále lepšé a paránne mu lítajú aj paste, de jasne demoluje súpera, kerý si začav. Mitch ožev! DVTK – Nitra 2:5!

Podarí sa Krisovi nasledujúcích zápasoch naplniť očakávaňá fanúškov? Kedy zapíše prvý gól Lintnerligy? Bueme ho sleduvať..

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera