Štvrtok, 23. máj 2024

Saros, Perry a pár ďalších. Toto sú najlepšie podpisy voľných hráčov v NHL v aktuálnej sezóne

Jakub Halák Jakub Halák 09.03.2022
FOTO: SITA/AP Photo/Chris O'Meara

Každý rok sa tímy snažia získať klenot na trhu voľných hráčov. Zdroje sú rôzne. Zahraničie, predošlé výsledky. Generálny manažér má vždy na výber a je pravda, že aj keď si nevezme najväčšiu rybu v rybníku, stále môže získať cenné aktívum pre svoj tím. Hráči nižšie mi prídu ako veľký prínos za nízku cenu.

Karel Vejmelka

Brankár Arizony chytá prvú sezónu v NHL a úspešnosť zásahov nad 90 % v podpriemernom klube je viac ako úžasná. Treba dodať, že síce prehral skoro trikrát viac zápasov ako vyhral, avšak všetky zápasy, na ktoré nastúpil aj dochytal. Na druhej strane dokázal nemožné. V tíme s piatou najhoršou obranou, čo sa týka priemeru gólov na zápas, sa mu podarilo vychytať čisté konto. Vzhľadom na výšku zmluvy vo 842 500 USD, je to pre Coyotes skutočne dobrý deal.

Juuse Saros

Pred sezónou riešili brankársku otázku aj v Nashville. Išlo o nasledujúcu situáciu: Pekka Rinne už má svoj vek, bolo jasné, že treba riešiť náhradu. Ako jasná voľba prichádzal Juuse Saros, len mu bolo treba dať novú zmluvu. Saros dostal 5 miliónov za každý zo štyroch rokov zmluvy. A treba povedať, že dobrá dohoda. Saros je stabilita, čísla má vyrovnané, podobné ako z minulej sezóny. Rittich a Ingram sa zatiaľ pozerajú a tých osem a dva zápasy sú skôr na Juuseho oddych. Saros je v prvej desiatke úspešnosti zásahov v celej lige. Pri jeho zápasovej záťaži (40+ zápasov) sú tam dvaja: Saros a Markstrom. Viac netreba hovoriť.

Tony DeAngelo

Ofenzívne ladený obranca, ktorý je rodákom z New Jersey, je spomínaný hlavne v súvislosti so svojimi excesmi. Harašil už od roku 2014 s celkovým počtom priestupkov zastavenom na čísle päť. Rasistické poznámky na spoluhráčov, komentovanie rozhodcov a raz aj fyzická inzultácia arbitra. Povesť problémového hráča je teda jasná. Carolina si ho stiahla z trhu za milión a Rod Brind´amour z neho vytiahol zrejme maximum. Tony poslúcha a zbiera skoro bod na zápas. Well done Carolina (so far).  

Mason Marchment

Mason je synom Bryana Marchmenta, známeho tvrdého obrancu. Mason je tiež vysoký, avšak hráva v útoku. Na rozdiel od otca je bodovo produktívny a netrávi toľko času na trestnej lavici. Napríklad v drese Floridy už získal viac bodov v 31 zápasoch, ako jeho otec vo svojej najlepšej sezóne. Konkrétne 34. Počkať, takže tu je nedraftovaný hráč, ktorý má 26 rokov a viac ako bod na zápas? Áno. A koľko mu za to platia? 800 000 USD. Neverím. Pravda to ale je.  

Boone Jenner

Columbus si pred sezónou poistil služby Boona Jennera. Boone je veľký, spoľahlivý, lojálny. Tak sa Blue Jackets rozhodli, že po z neho spravia kapitána. Jenner podpísal rovnakú zmluvu ako pred štyrmi rokmi. Na štyri roky s priemerným platom 3 750 000 USD. A ako správny kapitán išiel tímu príkladom a povýšil svoju hru aj bodovo. Momentálne je líder bodovania aj najlepší strelec tímu. Laine ho pri súčasnej forme prekoná, ale Booner je budúcnosť Jackets.

Michael Bunting

Toronto získalo Michaela Buntinga podpisom v lete. Javorové listy hľadali mladú alternatívu za odchádzajúceho Hymana. A za 950 000 USD ju našli v Buntingovi. Michael sa dostal do útoku s Marnerom a Matthewsom, čo logicky vytlačilo jeho štatistiky do nebies. Je stále považovaný za nováčika, keďže predošlé sezóny odohral maximálne 21 zápasov. Teraz ich má dokopy 56 a zaznamenal v nich už 45 bodov. Zmluva je na dva roky, čiže Toronto si užije ešte jeden rok navyše vo formáte veľa muziky za málo peňazí.

Ivan Barbashev

Ruský hráč draftovaný St. Louis podpísal pred sezónou kontrakt znejúci na dva roky s priemernou gážou 2.25 milióna USD. Bolo to jeho štvrté predĺženie kontraktu, zatiaľ jeho najvyšší plat v kariére. Znelo to ako správna voľba, keďže útočník mal doteraz najviac 14 gólov a 26 bodov. Lenže túto sezónu sa bodovo posunul do iných poschodí. Už teraz dal 17 gólov a 41 bodov. St. Louis sa tento podpis veľmi opláca.

Corey Perry

Perry posledné tri sezóny cestuje po kluboch ako hobo. Po Dallase a Montreale je tentokrát v Tampe, za milión dolárov. Bodovo pookrial. Reálne atakuje 20-gólovú sezónu, čo sa mu naposledy podarilo v sezóne 2015/2016. Inak podľa Hossovej rovnice*, by mal vyhrať tento rok Stanley Cup.

* – Hossova rovnica – keď prehráš dvakrát po sebe finále Stanley Cupu s dvoma rôznymi klubmi, v treťom úplne inom sa ti podarí ten pohár vyhrať. (copyright: JA).

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera