Štvrtok, 23. máj 2024

Šesť hráčov NHL, ktorí konečne a zároveň nečakane chytili druhý dych

Jakub Halák Jakub Halák 08.12.2021
Foto: SITA/AP Photo

„V dedine ho aj tak strcajú z kúta do kúta — všetkým zavadzia. Tu v poli nezavadzia nikomu, iba ak by tej tráve, na ktorej leží, že by jej odnímal svetlo.“ – Martin Kukučín, neprebudený.

Nasledujúci článok je o hráčoch NHL, ktorí boli neprebudení, ale momentálne je už všetko inak. Už na ľade nezavadzajú, už na ľade produkujú aktívne veľké veci.

Drew Doughty

Drew bol kedysi dvojka draftu hneď za Stevenom Stamkosom. Kariéru odštartoval pomerne slušne. Už v roku 2012 dvíhal nad hlavu Stanley cup. Stanley cup pridal ešte jeden, k tomu aj druhú zlatú z olympiády a to bol iba rok 2014, keď mal 25 rokov. Následne v roku 2016 pridal prvenstvo v svetovom pohári. Bodovú produkciu mal tiež vždy slušnú.

Potom prišla tučná zmluva od Los Angeles a ako to býva s tučnými zmluvami od Kings, bodová produkcia sa znížila. Začínali sa objavovať otázky, či je Drew hoden 11 miliónov na sezónu. Číslo 8 síce vynechalo mesiac kvôli zraneniu kolena, ale boduje celkom pravidelne.

V ôsmich zápasoch stihol zapísať už 11 bodov. Na obrancu, veľmi slušná bilancia.

Jeff Skinner

Zatracovaný, preplatený, nedostatočný. To je iba niekoľko slušnejších prívlastkov hodnotiacich posledné roky v Buffale sa trápiaceho Skinnera.

S dlhou a štedrou zmluvou čakali, že v drese Sabres bude tento skúsený hráč lietať po ľade ako vo svojej prvej sezóne za tento klub. Opak bol pravdou. Videli sme všeličo, zakončenia korčuľami, výlet do útoku bez hokejky, jednoducho márnosť nad márnosť. Tento ročník je to však Skinner iný. Skinner bodujúci.

Tragikomédiu minulého roka sa mu podarilo prekonať za menej ako polovicu zápasov. Dokonca to vyzerá na 30-gólovú sezónu a to je v Buffale ako získať Maurice Richard Trophy.

Matt Duchene

Trojka draftu 2009 začala žiariť ešte v Colorade. V istom momente nastali problémy, Matt požiadal o výmenu a následne sa sťahoval do Ottawy. Nový začiatok sa z hľadiska produktivity podaril, tímový úspech nebol v hlavnom meste súdený, lebo je to Ottawa.

V prvých desiatich rokoch kariéry odohral v playoff neuveriteľné dva zápasy. Na druhej strane stihol vyhral majstrovstvá sveta, svetový pohár a olympiádu. Columbusu, kam odišiel pred trade deadline z Ottawy 2019, pomohol v playoff zničiť Tampu. Osem miliónov od Nashvillu na sedem rokov bolo na stole a vyzeralo ako rozumná ponuka. Matt ju prijal a v posledné dva roky to bol skôr úpadok.

Tento rok však boduje pravidelne a má priemer bod na zápas.

Milan Lucic

Milan Lucic má predkov evidentne niekde z rodu Samson Slavien. Silu tohto rodu však využíva (alebo skôr využíval) na tvrdý a nekompromisný štýl hokeja, namiesto písania nezrozumiteľných dopisov do Haagu. Preto si ho v roku 2016 vyhliadol Edmonton, aby im postrážil Connora McDavida.

Prvý rok zo siedmich to šlapalo. Potom začal Milan upadať a stal sa ťažnou guľou v rozpočte. Najprv Edmontonu a potom aj Calgary. Až doteraz.

Nejakou záhadou je potentný a strelil už sedem gólov. Vyzerá to na 23-gólovú sezónu, čo Lucic nezažil štyri roky. Len či mu povedali, že toto nie je posledný rok jeho kontraktu.   

Evgenyi Kuznetsov (Jevgenij Kuznecov)

Evgenyi (Jevgenij) má zarobené na najlepšiu sezónu v kariére. Toto maximum predstavuje 83 bodov. Po všetkých tých excesoch v posledných rokoch ako napríklad fotka vedľa bieleho prášku a problémy s COVID protokolom, je to príjemné prekvapenie.

Mimochodom vždy keď nazbieral Kuznetsov (Kuznecov) 80 bodov v základnej časti, Capitals brali Stanley Cup. Áno, stalo sa to raz. Uvidíme, čo bude, keď sa všetci maródi doliečia.

Nazem Kadri

Kto tipoval, že Kadri bude po štvrtine sezóny štvrtý v kanadskom bodovaní celej súťaže? Ak toto niekto naozaj tipoval, otagujte ho v komentári. Aj tak neuverím.

Maximálne mal v kariére 61 bodov v sezóne 2016/2017 ešte v drese Toronta. Teraz by mohol mať bodov 120. Lenže MacKinnon je už zdravý. A MacKinnon chce už konečne niečo vyhrať. Preto Kadri poslúcha a boduje.

A boduje.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera