Štvrtok, 23. máj 2024

Šestnásť vyvolených sa pobije o Stanley Cup a my máme Power ranking tímov pred štartom playoff NHL

Jakub Halák Jakub Halák 29.04.2022
Foto: SITA/AP Photo/Lynne Sladky

Tímy na play-off sú známe. Power ranking pred playoff o Stanley cup bude čisto iba o sile. O sile mojej pomätenej mysle.

To znamená, že bude subjektívny, bagatelizovať slabosti a zasahovať všetky miesta, kam slnko nesvieti.

16. Nashville Predators

Nashville postúpil. Hurá. Brankár Rittich je vo forme. Hurá. Na svete sú už aj prvé zábery ako plánuje vychytať všetky tímy. Hurá.

15. Washington Capitals

Mocný východ prinesie krvilačnú vyraďovačku. Washington do nej ide s cieľom prekvapiť. Prekvapiť sa im podarí najmä fanúšikov. Rovnaký brankársky tandem prinesie rovnaké sklamanie. Ovechkin bude zúriť, bude sa rozprávať o prestavbe, potom zistia koľko peňazí dostávajú hviezdy a začne sa príprava na ďalšiu sezónu.

14. Dallas Stars

Chlapci nad 30, plus Hintz, Robertson a Studenič to dokázali. Postúpili do play-off na úkor Vegas. Prehrať trejd s Buffalom pri zisku draftovej dvojky je sakra umenie. Raz však bublina okolo Golden Knights musela spľasnúť.

13. Pittsburgh Penguins

Pittsburgh je ako dámsky vlas medzi polkami zadku. Škrie a nedá sa vytiahnuť bez umytia rúk. Pens potrápia v prvom kole súpera, ale na jeho konci budú spláchnutí do odpadovej rúry. Zradí ich zadok obrana.  

12. Boston Bruins

Boston bude postavený na jednom útoku, ale bude sa tváriť, že útoky sú dva. Brankári nemajú toľko skúseností s play-off. Ulmark ani nemal kde, keďže Sabres pozerajú vyraďovačku na gauči s otvorenou fľaškou v televízore, snívajúc o prestupe. Bostonské pitie čaju bude tento rok o niečo skôr.

11. Los Angeles Kings

Na sezónu splnené. Postup je niečo navyše. Navyše ešte aj odíde Dustin Brown. Na večnosť, respektíve pod strechu štadióna. Prečo teraz, prečo nie už pred dvoma rokmi? Jáj, jasné. Tantiémy. Kings by nemali klásť odpor Edmontonu. Jedine, že by Gretzky začal fandiť inému zo svojich bývalých klubov. Maybe next year, Kings.

10. St. Louis Blues

Čo sú toto za buržoázne maniére, že si Blues dovolia preradiť Jordana Kyroua do tretieho útoku? Aké noty na celú ligu skúšajú hrať? To akože chcú mať tri vyrovnané útoky na nadstavbové kolá? Séria s Minnesotou bude dlhá a zábavná. Postúpiť môže hocikto. A pod hocikto myslím Minnesotu alebo St. Louis.   

9. Tampa Bay Lightning

Útok Tampy má formu. Stamkos a Kucherov bodujú ako blázni. Dajme tomu, že Tampa vyhrá prvé kolo nad Torontom a potom si to rozdá s Floridou. Tam to veľmi pravdepodobne vyzerá, že ich floridská panthera zadupe do ľadu. Čo zostane, prejde traktorom jeden postarší bradáč. Joe Th..

8. Edmonton Oilers

Bude najjagavejší klenot ligy opäť sklamaný? V druhom kole by mohli hrať bitku o Albertu s Calgary. Najprv bude treba prejsť cez prvé a všetci si pamätajú, ako impotentní boli minulý rok. Pritom je to také jednoduché, stačí začať na 100 percent a postupne pridávať.

7. New York Rangers

Rangers majú za sebou vydarenú sezónu. Shestyorkin má neskotočnú sezónu, chytil by aj spermie Borisa Kollára. Kreider páli ostrými, Panarin prihrá na gól aj bez hokejky. Prvé kolo urobia. Potom už bude záležať aby nepustili Kakko do gatí.

6. Minnesota Wild

Guerin to má dobre poskladané, ale play-off je úplne iná súťaž. Divosi budú kúsať a môžu kúsať až dve kolá. Potom sa už naozaj bude musieť Kirril napapkať.

5. Toronto Maple Leafs

Sú silní. Sú šikovní. Majú hĺbku. Majú talent. Tento rok je ich rokom a idú si po Stanley Cup. Počkať, ako sa ten klub volá? Toronto Maple Leafs? Hm, to mi nevychádza.

4. Carolina Hurricanes

Carolina je taký standard performer pre druhé kolo play-off. I útok, i obrana, i brána. Lenže Andersen je zranený a nikto presne nevie, či a kedy bude v poriadku. A kto vie, nepovie. Raanta niečo odchytať zvládne. Keby bolo najhoršie a v pokročilom štádiu narazia na Toronto, vedia ako na nich. Rolbári sú všade.

3. Calgary Flames

Gaudreau, Lindholm, Tkachuk, Backlund, Mangiapane, Toffoli, Andersson, Hanifin, Dube a ešte aj ten Lucic hrajú parádne. Dokopy je to družsto, ktoré vie ako má správne prácovať.

2. Colorado Avalanche

Celý rok ladia formu, Joe Sakic ako generálny manažér skladá klub sťa zlatník pri výbruse akostných retiazok, a potom za posledných desať dní prehrajú päť zo šiestich zápasov. Prehať so Seattlom, Winnipegom a Nashvillom? Klasické Colorado.

1. Florida Panthers

Prezident je na Floride. Nie americký prezident, ale prezidentská trofej pre najlepší klub základnej časti NHL. A teraz filozofická otázka: Je staršia president´s trophy alebo súčasný americký prezident? Trofej pre najlepší klub základnej časti sa rozdáva od roku 1986. Predtým sa medzi rokmi 1937-1967 rozdávala Prince of Wales trophy a potom nič. Joe Biden sa narodil v roku 1942, čiže pôvodná trofej je staršia. Tesne, ale staršia. Nie je to síce úplne o Panthers, ale aspoň ste sa niečo dozvedeli.

P.S.: Viacerí sa pýtate, či bude tipovačka playoff na NHL.com. Dobrá správa – určite bude. Detaily z kraja nového týždňa.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera