Piatok, 24. máj 2024

Skupina zamotaná ako káblové slúchadlá po vytiahnutí z vrecka, bude 12 bodov stačiť?

SITA/AP Photo/Oksana Dzadan

Pradávna múdrosť hovorí, že najlepšie zápasy na MS v hokeji sú tie, ktoré sa končia slovenskou hymnou. Taký bol aj zápas proti Dánsku, po ktorom nám bolo zaslúžene do spevu.

Po piatich zápasoch máme v tabuľke 12 bodov, pri slovenskej vlajke sme naposledy videli toľko bodov v roku 2012. Bude to však stačiť na postup?

Dánska šanca zhasla spolu so svetlom

Ako je v Rige už tradíciou, aj proti Dánsku Slováci do zápasu vlietli aktívnou hrou. V prvej tretine súpera prestrieľali 13:4. Bolo skvelé vidieť, že tím vysoká prehra so Švajčiarskom a dodatočná suspendácia dvoch hráčov nezlomila, naši hrali sebavedomo, dodržiavali systém a bojovali jeden za druhého. Nič sa nesnažili nechať na náhodu a korčuľovali výhre naproti.

Dáni dokonale preverili slovenskú trpezlivosť, na prvý gól sme museli čakať až do 48. minúty. Strelil ho Peter Cehlárik, ktorý sa vďaka tomuto gólu osamostatnil na čele bodovania MS, navyše po zápase mu pomohol získať hodinky pre najlepšieho hráča zápasu.      

Keď sa už zdalo, že nás v druhej časti tretej tretiny Dáni dostávajú pod tlak, niekto vypol na štadióne svetlo. Slovenská polícia na svojom oficiálnom profile na Facebooku po tejto osobe vyhlásila pátranie:

Zápas bol na chvíľu prerušený a Dáni následne už nedokázali nadviazať na svoje ofenzívne ťaženie. Naopak, my sme svoj náskok po zásahu Jánošíka zvýšili na 2:0 a stretnutie dotiahli do úspešného konca.

Nech nás svetlo sprevádza!

Slovenský Houdini vykúzlil nulu

Prečo nevystriedajú brankára? Pýtal sa počas duelu so Švajčiarskom zrejme každý. Zákony prírody hovoria jasne, keď je na ľade Líška, neposielaj tam Húsku. To však nebol ten pravý dôvod, prečo sa Adam Húska nedostal do brány.

Asistent trénera Ján Pardavý po zápase prezradil, že chceli Júliusa Hudáčka udržať v tempe. Podarilo sa! Proti Dánsku to bol najlepší výkon, aký sme od neho v reprezentácii videli. V kľúčovom zápase nás podržal istými zákrokmi, pôsobil sebavedomo a mal skvelý prehľad o dianí na ľade. Prvá nula na MS je zaslúžená odmena.

Bude 12 bodov stačiť?

Situácia v našej skupine je zamotanejšia ako káblové slúchadlá po vytiahnutí z vrecka. V Južnej Amerike by z toho nepochybne dokázali natočiť šesťstodielnu telenovelu. Hoci sme v tabuľke A-skupiny momentálne s 12 bodmi na prvom mieste, stále reálne hrozí, že budeme prvým tímom v histórii MS, ktorému ani toľko bodov nebude stačiť na postup. Za takéto prvenstvo sa však body do IIHF rankingu neudeľujú, čiže ho radi prenecháme niekomu inému.

Dánske lego sme rozobrali, dnes večer Slovákov čaká Ikea. Treba sa sústrediť, ak proti Švédsku zabodujeme, môžeme po osemročnom čakaní definitívne oslavovať postup do štvrťfinále. Stále nie je dôvod vyťahovať postupovú kalkulačku, všetko máme pevne vo svojich rukách.

Keď budú slovenskí hokejisti pokračovať v doterajšom hernom prejave, určite nejaký bod Švédom alebo Čechom vyfúknu a nebudú sa musieť spoliehať na výsledky iných zápasov.

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera