Utorok, 23. apríl 2024

Slovák zdôrazňuje, že Nitra je srdcovka, ale chce ešte vyťažiť, čo sa dá

Michal Bruner Michal Bruner 18.05.2021
FOTO TASR - Henrich Mišovič

Marek Slovák sa po siedmich rokoch vracia do HC Košice. Do tímu, kde v ročníku 2012/2013 zažil druhú najvydarenejšiu sezónu v extraligovej kariére.

Slovák pre náš web prezradil, že o ponuke Košíc dlho premýšľal. S priateľkou totiž čaká rodák z Nitry prírastok do rodiny. „Napriek tomu som to dlho zvažoval, preberal som to s priateľkou a boli to dlhé debaty. Rozhodli sme sa, že to vyskúšam. Určite  zavážilo to, že Košice oslavujú storočnicu, majú ciele.

Nitra váhala, Košice prišli s ponukou

Košice okrem Slováka oznámili príchod brankára Košarišťana, obrancov Tanseya a Saucermana, zmluvu predĺžil kľúčový muž ofenzívy Chovan. Hovorili sme s Gabom Spilarom aj o tom, že nemali v uplynulých troch sezónach dobrý záver, teraz dokonca nepostúpili do play off a chcú to zmeniť. Skladá sa mužstvo tak, by sme sa v play off pozreli čo najďalej. Pevne verím, že to bude dobré,“ uviedol Slovák.

O Slováka bol záujem aj v Nitre, ale ten po štvrťfinálovej sérii so Slovanom utíchol. Prvé rozhovory prebehli pred play off so Slovanom. Niečo mi načrtli, ale potom zostalo ticho a tri týždne po sezóne sa nikto neozval. Košice sa ozvali práve po sérii so Slovanom. Prvé týždne to boli rozhovory na takej báze, ako by to mohlo vyzerať. Trénerov vtedy ešte Košice nemali, po ich vymenovaní sme sa rozprávali znova. Finálne podmienky sme si určili minulý týždeň, potom som to oznámil aj v Nitre.

Preklepli si ho aj fínski tréneri

„Oceliarov“ povedie v novej sezóne Fín Kalle Kaskinen,  pre 32-ročného centra to bude prvá takáto skúsenosť. Rozhovory Slováka s Košičanmi prebiehali pred a aj po vymenovaní trénerov do funkcie. Nehrával som ešte pod fínskym trénerom, moje rozhodovanie bolo aj o tom, že ma to láka zažiť. Vieme, kam sa uberá fínska škola, je to postavené na rýchlosti a korčuľovaní. Počul som, že noví tréneri Košíc videli môj štýl korčuľovania a pozdávalo sa im to. Herne sa chcem zlepšiť. Aj to rozhodlo, že to ešte chcem skúsiť inde, dodal Slovák.

Odkaz fanúšikom Nitry i Košíc

Slovák sa vracia na východ republiky po siedmich rokoch, na toto obdobie spomína v dobrom: Mal som vynikajúcu sezónu, bola to jedna z mojich najlepších sezón vôbec. Prehrali sme až vo finále vo Zvolene. Ďalší rok by som ani nerozoberal, tam bolo nedorozumenie s trénerom, ale to je za nami. Som vyzretejší a skúsenejší a verím, že to bude ešte lepšie.

Dvere na kabíne Nitry však skúsený útočník definitívne nezabuchol. A ako rodák z mesta pod Zoborom vie, čo sa patrí. Každý kto ma pozná vie, aký mám vzťah k Nitre. Je to srdcovka, patrí sa kariéru ukončiť tam. Čo sa týka môjho prestupu, niektorí ľudia sa na to pozerajú inak, ale hokejový život nie je dlhý a treba z toho vyťažiť čo sa dá. Ja sa teraz niekam posuniem a beriem to ako výzvu, uzavrel Slovák.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera