Streda, 17. júl 2024

Slovenský sen a veľké nádeje v Toronte aj Chicagu. Títo hokejisti môžu konečne preraziť v NHL

Jakub Halák Jakub Halák 22.08.2021
TASR/Photo/Petr David Josek

Rok čo rok prichádzajú do ligy nové mená, nové nádeje. Prvým krokom je draft, potom ešte tvrdšia drina, ktorá môže vyústiť do štartu v lige. Aby sa stal hráč stálicou, nestačí v NHL len nastúpiť. Treba plniť herný plán, presadzovať sa na svojej pozícii, mať aj trošku šťastia, byť zdravý a hlavne potvrdiť svoje kvality. Ideálne je mať jednu prelomovú sezónu a potom už len nesklamať dôveru.  

Preto prinášame zoznam hráčov, ktorí by mohli alebo mali mať svoju prelomovú sezónu práve tento rok. Sú tam mená očakávané, mená menej očakávané a jedna slovenská nádej.

Michael Bunting – Toronto Maple Leafs

Má už síce 25 rokov, ale v NHL odohral zatiaľ iba 26 zápasov za Arizonu Coyotes. Prečo by potom mal mať vôbec nádej na nejaký prelom? Michael v tých 26-tich zápasoch dal 11 gólov. A navyše podpísal v Toronte. Toronto je viac ako milión dolárov nad Cap Hitom a Buntingových 950 tisíc môže byť výhodou. Navyše, ak bude hrať v útoku s Marnerom a Matthewsom alebo Tavaresom a Nylanderom, čo je reálne možné, môže mať zarobené aj na 50-60 bodovú sezónu.

Martin Feherváry – Washington Capitals

Toto je skôr sen ako realita, aspoň na štarte novej sezóny. Napriek tomu, že z Washingtonu sa ozývali po sezóne hlasy, že bude v prvom tíme, teraz to nevyzerá tak ružovo. Tiež napriek tomu, že v minulej sezóne bol celý čas na farme alebo v taxi squade. Na farme sa mu darilo a dokonca bodoval na úrovni 0.75 ppg. Lenže Washington má už podpísaných 7 obrancov a mimo tohto faktu má Martin, konkurenta na farme menom Alexander Alexeyev. Súčasní obrancovia Capitals však majú vekové rozpätie 30-33 rokov a to by mohlo byť pre mladíkov výhodou. Otázka je, či sa Kempný už úplne zotavil po zranení a v akej forme budú van Riemsdyk, Jensen a Irwin. Martinovi prvý tím úprimne želáme, ale cesta za ním je tŕnistá. Na druhej strane pomôže Slovensku v kvalifikácii na OH.  

Bowen Byram – Colorado Avalanche

20-ročný perspektívny obranca, ktorý už má odkrútené dve sezóny s nižším počtom zápasov. Navyše bol kapitán Kanady na posledných MS U20. Práve v nasledujúcej sezóne by už mal nabehnúť úplne na profesionálnu scénu. Ak by aj nebola táto sezóna totálny prelom, môže prísť aj v nasledujúcich dvoch. Aj keď si nemyslím, že sa to stane hneď v tejto sezóne, mohol by dokonca hrať v jednej obrannej dvojici s Caleom Makarom. Avalanche majú v obrane dve zbrane hromadného ničenia, kedy ich použijú naplno, je otázkou času.

Kirby Dach – Chicago Blackhawks

Keď už som pri Byramovi spomenul MS U20, aj Kirby Dach má spomienky na tento šampionát. Nepekné, keďže si zlomil zápästie tak, že musel ísť na operáciu. Aj preto stihol iba 18 zápasov uplynulej sezóny. 10 bodov bolo viac ako obstojný výsledok. Tento rok by to malo byť ešte oveľa oveľa viac bodov. Rátal by som niekde okolo 60. Záležať bude, s kým ho dajú do útoku. Center ku Kaneovi alebo krídlo k Toewsovi? Ak teda bude táto sezóna aj s kapitánom Chicaga.

Shane Pinto – Ottawa Senators

Menej známe meno, ktoré by mohlo celkom príjemne prekvapiť. V drese Senators hral už minulú sezónu 12 zápasov. Tento rok by ich malo byť viac. Viem si ho predstaviť ako centra druhého alebo tretieho útoku s prídelom okolo 40 bodov na sezónu. Ottawa však minimálne 3 roky nemôže hrať v lige prím.

Spencer Knight – Florida Panthers

Z univerzitného hokeja priplával až na Floridu mladý americký gólman. Štart v minulej sezóne mal senzačný. Šampionát U20 so zlatou medailou, 5 výhier, jedna prehra, 1,64 GAA a 94- percentná úspešnosť zásahov. Panthers mu dali šancu aj v základnej časti, aj v playoff. A nesklamal, práve naopak. Tak Florida pustila Dreigera a Sergei Bobrovsky, ktorý začne sezónu ako jednotka, si musí kúsať nechty, dokedy ňou bude. Spencer túto sezónu prerazí naplno a jediné, čo mu ostáva je zmeniť si masku. Vrelo odporúčam sa inšpirovať Johnom Vanbiesbrouckom.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera