Piatok, 24. máj 2024

Smutný príbeh talentovaného hokejistu pokračuje. Po najlepšej sezóne musí riešiť obvinenia manželky aj bývalej milenky

Jakub Halák Jakub Halák 31.08.2021
FOTO TASR/AP

Stránky všetkých hokejových portálov opäť zapĺňa meno Kane. Kiežby to boli oslavné články o Patrickovi, ktoré si nepochybne zaslúži. Ale nie, je to Evander Kane.

Ako som písal už v prvom článku o Evanderovi na začiatku tohto roka, talentovaný hokejista si spôsobuje svoje problémy sám. Čo všetko sa odvtedy stalo treba zhrnúť od začiatku. Nie je to iba to zlé.

Výborná sezóna

Posledná sezóna bola pre San José dosť tragická. Predposledné miesto v Honda West divízii a navyše 27. miesto v celej lige. Lepšie dopadla aj Ottawa. Napriek zlej sezóne tímu, Evander zažil svoju najlepšiu v kariére. 49 bodov v 56-tich zápasoch a 22 gólov. V plnej sezóne by to bolo okolo 72 bodov a 32 gólov. Také čísla nikdy nemal. Čo je viac 77,5 percenta týchto bodov zaznamenal v rovnovážnom stave, konkrétne 38. To sú v trápiacom sa tíme, veľmi dobré čísla. Navyše odohral všetky zápasy.    

Odhalenie manželky

Všetko vyzeralo, že Kane sa so svojimi problémami vysporiadal. Až zrazu 1. augusta prišli vyhlásenia jeho manželky Anny. Na sociálnej sieti Instagram sa začala vyjadrovať k jeho správaniu. Otázky boli nasledovné (voľný preklad):

  1. Ako môže NHL nechať hrať gembléra, keď zahadzuje zápasy kvôli svojej výhre?
  2. Môže sa niekto opýtať Garyho Bettmana ako môže dovoliť hráčovi stávkovať na svoje zápasy?

Okrem iného popísala aj ako Kane míňa peniaze na párty, hotely, večere, ale nechce kúpiť hračku svojej malej dcérke. Taktiež musela predať svoj svadobný prsteň, aby mala peniaze na prežitie. Nehovoriac o tom, že manželka je okrem dcérky aktuálne tehotná s ich druhým dieťaťom.

Kane všetko poprel a označil vyjadrenia za klamstvá. Taktiež ju nazval svojou čoskoro bývalou ženou. NHL však začala vyšetrovanie, ktorého výsledky zatiaľ nie sú známe.      

Tímový duch

Taktiež okolo 11. augusta vyšlo najavo, že kabína San José Sharks je rozdelená. Ako hlavný dôvod sa uvádza meno Evander Kane. Jednak má problémy s manažmentom, na druhej strane jeho „talent“ sa ťažšie zvláda aj z pozície trénerskej stoličky. Napriek tomu ho vraj má Bob Boughner (tréner Sharks) rád. Ktorý hráč je konkrétne na ktorej strane barikády nebolo špecifikované. Faktom však zostáva, že rozdelená šatňa nemôže mať dobrý team spirit (nie ten 😊), ani dobrú chémiu (nie tú 😊).

Nesplatené dlhy, ale za čo?

Aby toho nebolo pre Evandera málo, 24. augusta vyplávali na povrch ďalšie skutočnosti.

Federálny súd totižto dal zelenú v ďalšom vyšetrovaní o nesplatený dlh Kanea. Elektronická komunikácia z roku 2018 naznačuje, že Kane sľúbil svojej milenke Hope Parker minimálne 2 milióny dolárov, keď pôjde na potrat. Len potom si platbu údajne „rozmyslel“. Treba podotknúť, že sa jednalo už o tretí potrat pani Parkerovej. Za predošlý dostala zaplatené 125 tisíc.

Tento súd bol už dvakrát odložený pre pandémiu covidu a následne pre Kaneov osobný bankrot. Teraz však môže pokračovať.

Ako ďalej?

Evander sa čoraz viac potápa do bahna, ktoré si sám spôsobuje. Po finančnej stránke sa zrejme už nedokáže pozviechať. Každopádne hráčova toxicita, spolu s vysokým kontraktom, ho robia viac-menej netrejdovateľným.

Napriek tomu, že sa jedná o skvelého hráča.

Keď sa venuje iba hokeju.

Ak ešte bude môcť hrať v NHL.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera