Štvrtok, 25. júl 2024

Spravodajstvo bez stresu: Horký javorový sirup

Gabriel Vass Gabriel Vass 14.05.2019
SITA

To bol zas večer. Slovenský národ mohol v pondelok po tretíkrát okúsiť, čo si naši chlapci pre nich pripravili. Tí, ktorí to nemohli pozerať, prišli o poriadny kultúrny zážitok plný radosti, nervov, búšenia srdca a studeného potu na konci. Poďme ale poporiadku.

Predzápasové pocity

Neviem prečo, ale po dlhých rokoch som mal celý pondelok pocit, že proti Kanade sme favoriti my. Taktiku máme predsa dobrú. Sfúkli sme USA, dlho na nás hľadali recept aj Fíni, takže prečo by nám mala robiť problémy Kanada. Feeling som následne potvrdil aj v pobočke, kde som realokoval nejaké to euríčko na 1X.

S kým to vlastne hráme?

Dobre, keď sa povie Kanada, tak vieme, že nič iné ako semifinálové ambície mať nemôžu. Lenže tento rok je akýsi čudný. Nie je to až taký hviezdny výber. Keby sa hral Svetový pohár, tak z tohto tímu sa do nominácie dostanú maximálne dvaja, traja. Najväčšími hviezdami sú Mark Stone, Jonathan Marchessault (Maršosó) a brankár Matt Murray. Ostatok tímu tvoria hráči zo slabších tímov NHL.

Show sa môže začať

Nástúpili sme v bránke s Rybárom a dočkali sa tiež pokračovania seriálu Poľná nemocnica Košice. Jej služby musel po Lunterovej prihrávke do tváre využiť Kanaďan Fabbro. Zaujímajú nás ale góly. Nestarnúci Laci Nagy zviedol súboj pri mantineli, puk sa poposúval až na modrú čiaru odkial Černák pálil do bránkoviska. Z následnej skrumáže vyšiel víťazne Sukeľ a prvé Slovenskoooo mohlo zaznieť z reprákov. O minútu neskôr sme predviedli ďalší zo smrtiacich protiútokov. Líška vyviezol puk, nádhernou prihrávkou našiel Jaroša a ten ešte krajšou prihrávkou vrátil kamarátovi požičané. Adam to mal nachystané ako na zlatom podnose.

Aj sme sa tak chvíľu radovali, že aký máme pohodlný náskok, keď dali o sebe vedieť aj hostia. Nevinná akcia, pár prihrávok a Mantha znižoval. Chvíľu na to sme prvýkrát počuli o presilovke Kanady. Trošku si nás potočili a nakoniec nahodený puk od modrej z hokejky Theodora skončil v sieti. Vyrovnané a ide sa do kabín.

Voľné pokračovanie

Druhé dejstvo sme začali parádne. Keď nevieš čo s presilovkou, tak aspoň vystreľ. V hlavnej úlohe Laco Nagy. Puk sa odrazil od obrancu priamo do bránky a boli sme opäť na koni. A prečo si tento pocit neznásobiť? Opäť rýchly protiútok, strela Luntera a aktívny Líška na dvakrát z dorážky zvýšil na 4:2.

Lenže potom opäť prišla presilovka Kanady a rovnaký scenár. Maršosó to zobral na seba a švihol to tam. Keď onedlho Cirelli vyrovnal, došli nám slová po prvýkrát. Na konci tretiny dielo dokonal Stecher a nejeden ovládač od telky okúsil tvrdosť podlahy. Tvrdosť lavičky na striedačke okúsil aj Rybár, ktorý následne prepustil miesto Čiliakovi.

Taký krásny náskok a dvakrát ho premárniť.

Pred tretím dejstvom sa naši chlapci akoby pozabudli v šatni. Desať minút dávali pocit, že je to odovzdaný zápas a proste došla para. Lenže potom dostali druhý dych. Bol ich plný ľad a Kanaďania nevedeli kam skôr skočiť. A prinieslo to ovocie. Najskôr Marinčin z tutofky napálil len do hrude Murrayho, ale pozorný Sukeľ poslal odrazený puk tam kam patrí. Vyrovnané, ostáva vydržať desať minút.

Mrazivý moment

Nestalo sa. Černákov nešťastný faul a Kanada dostala 74 sekúnd pred koncom možnosť, ktorá sa neodmieta. Stres. Keď nás pred rokom stál postup gól Čechov 9 sekúnd pred koncom, neviem si predstaviť, čo bude ak sa to tento rok bude lámať znova na sekunde. Stone vypol zvuk v celej Steel aréne 1.8 sek. pred sirénou.

Na toto existuje len jedna múdrosť: Ostať hore do noci, kvôli takémuto koncu, to je ako mať dvakrát po sebe pondelok.

Magnerot.sk

Putovná valaška

Tentokrát ju udeľujem brankárovi Vasiľevskému. Na vlastné buľvy som videl ako dostával takmer bezzubých Čechov do frustrácie. Keď už aj horko ťažko niečo vymysleli, Andrei zatiahol roletu. Zaskvel sa najmä pri úniku Kovářa a famóznymi reflexívnym zákrokmi počas zápasu.

Smoliar dňa

Celý slovenský tím a možno trochu Paťo Rybár. Dať päť gólov Kanade a nevyhrať, lebo šiesty ste dostali sekundu pred koncom? Pevne verím, že čakárne na neurológii nebudú po včerajšku preplnené.

Hláška dňa

„Opravdu je to produktívny hráč. S manželkou mají tři děti, takže s produktivitou problém naozaj nemá“

Michal Dusík (ČT) o Marchessaultovi

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera