Nedeľa, 26. máj 2024

Spravodajstvo bez stresu: Pasovačka so severanmi

Gabriel Vass Gabriel Vass 12.05.2019
SITA

Vyhrali sme nad USA a národ mohol oslavovať. Pred nami však bola kapitola číslo dva. Ďalší stresujúci zápas proti favoritovi.

Ďalší súper: Fínsko

Fíni prišli na Slovensku s neznámym kádrom. Nejeden fanúšik si po prečítaní nominácie povedal, že máme o jedného ťažkého súpera menej. Dvaja podpriemerní hráči z NHL a zvyšok bandy z Európy. A potom tu je ešte nejaký sopliak so smiešnym menom, pripomínajúcim známu zdrobneninu. Lenže kto si v piatok poobede zapol prvý duel turnaja proti Kanade, nenachádzal slová.

Vieme, že Fíni sú najlepší korčuliari na svete ale to čo Suomi predvádzali v prvom zápase, pripomínalo bežiace zajace z reklamy na tužkové baterky. Víťazstvo 3:1 proti (síce nie až tak hviezdnemu) výberu Kanady bolo na svete.

Našim zostalo na spánok a regeneráciu po zápase s USA približne 19 hodín. Nie je to veľa, ale toto sú MS a nie hodový turnaj v Margecanoch. Zmena v zostave bola len jediná, Paťo pustil do brány Mareka.

Našli sme strelca?

Začalo sa veľmi opatrne, ba priam vysoko takticky. Prvé vážnejšie pozdravy pre brankárov prišli až v štvrtej minúte z hokejok Tatara a Ojamakiho. Otvárací klaksón sme si opäť zobrali na starosti my. V desiatej minúte sme nachytali Fínov pri striedaní. Expres menom Černák to vzal okolo Čiliakovej bránky a vydal sa na dobrodružnú jazdu klziskom. Vysledkom nasledujúcich udalostí bola opäť bomba nášho Draga. Žeby sme našli toľko hľadaného kanoniera?

Že s Fínmi neradno hrať v oslabení, sme sa presvedčili onedlho. Čajkovský si to mohol vychutnať z trestnej lavice. Pár nevinných prihrávok, skrumáž pred Čiliakom a kde sa vzal, tu sa vzal, nekrytý Lindbohm doklepol do prázdnej. O dve minúty neskôr prehraté buly, nacvičený signál a Kakko od modrej trafil presne. Mohlo sa ísť do kabín.

Druhá tretina tak akosi ubehla, až kým sme neudreli v posledných sekundách. Jarošova delovka od modrej, Studeničove nasadenie pred bránkou a zatúlaný Marinčin dokonal dielo. Ten gól bol asi fakt pekný, keď si ho rozhodcovia toľkokrát prezerali. Po využití pravidla trikrát a dosť sme šli do kabín za nerozhodného stavu.

Už sme premýšlali o aspoň štyroch bodoch po dvoch zápasoch, keď to tam aktívny Kakko zasunul druhýkrát. Sporný moment, keď sa mohol pískať faul na Lantošiho ale nestalo sa. Kakko získal puk a z blízka to pretlačil za Čiliakov chrbát. Náš posledný nápor prišiel už neskoro a tak dostal Kakko opäť šancu zahviezdiť. Tentokrát si to zobral okolo Jaroša a zavŕšil hetrik gólom do prázdnej bránky.

No nič… v pondelok Kanada. Vyhráme? Takurčitee

https://www.magnerot.sk/magnezium-sport

Putovná valaška

Tenktokrát putovná nebude. Síce hetrik dal aj Fiala zo Švajčiarska, ale proti Talianom. To sa neráta. Na druhej strane krajiny si svoju valašku z rúk nepúšťa Kaapo Kakko. Dva zápasy na MS a päť gólov na konte. A to ho ešte čakajú zápasy proti slabším súperom.

Smoliar dňa

Nerád to píšem, ale je to Marek Ďaloga. Priamy zásah pukom do lícnej kosti, prevoz do nemocnice a podozrenie na otras mozgu. Verme, že si srdciar Marek v Košiciach ešte zahrá. Horšie je, že po včerajšku zriadili v Steel aréne poľnú nemocnicu. Jej služby využili aj Erik Černák, keď letmo pobozkal letiaci puk, a takisto Adam Liška, ktorému klepli trošku po prstoch.

Hláška dňa

“Kapitán Fínov bol včera veľkým prínosom v zápase s Kanadou. Jeho štýl by sme mohli nazvať takou progresívnou agresiou” Marcel Merčiak.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera