Nedeľa, 26. máj 2024

Spravodajstvo bez stresu: S Britmi ozaj bez stresu

Gabriel Vass Gabriel Vass 19.05.2019
SITA

Piatkové víťazstvo nad Francúzmi čiastočne vylepšilo náladu v spoločnosti. O to viac si búchame hlavy o stenu, spomínajúc na sekundu s Kanaďanmi a tridsať s Nemcami. Čo by bolo, keby…

Medzitým hrali Američania. S malou dušičkou sme dúfali, že Dáni sa postarajú o prekvapenie. Dušička sa pominula po prvej tretine, keď som si otvoril live score a tam svietilo 3:0. Nemal som srdce sa na to pozerať, zápas ma v tom momente prestal zaujímať. Večer som sa dozvedel, že ich rozbili 7:1. Tak nič no.

Slovensko – Veľká Británia

Náš ďalší súper, Veľká Británia. Naposledy hrali v Á-čku v roku 1994 a ešte predtým v roku 1962. Mohli by sme povedať, že sú hokejovým trpaslíkom, kolujú ale informácie, že hokej na Ostrovoch ide hore.

Je pravda, že toho ukázali podstatne viac ako Squadra azzurra ale stále to akosi nestačí. Nepoznám ani jedného ich hráča, takže je to asi zbytočné siliť a googliť. Isté však je, že ich logo na dresoch nápadne pripomína logo Pežotu. Keď im to v parlamente nevadí, tak prosím…

Od začiatku od podlahy

Nestihol som úplný začiatok, ale vraj mali Briti nejaký nájazd, či čo. Naštastie prvý gól som už videl. Sekera od modrej načal trhací kalendár. Ani som si nestihol zapísať poznámky do článku a už bolo 2:0. Tomáš Tatar ukázal šikovné ručičky, preštrikoval sa až pred bránku ale nepodarilo sa mu skórovať. Našťastie všadebol Hudy stihol otráviť obrancu tak dokonale, že puk dotlačil za čiaru aj sám.

Potom tam Craig poslal prvýkrát Bondru. Prešiel päť metrov od striedačky a už sa strepal. Naštastie cudzím zavinením, takže sme dostali presilovku. Prvej formácii to veľmi nešlo, tak ich vymenila dvojka a zmenila momentum. Pár prihrávok, puk sa dostal k Marinčinovi a ten napriahol od modrej. Viedli sme o tri góly a hrali ozaj bez stresu.

Potom sa rozhodcom nepáčil čistý hit od Černáka. Poslali ho schladiť sa na trestnú, ale Briti boli v ich presilovke úplne bezzubí. Hrdina z britského bránkoviska minulých zápasov Bowns si potom zmyslel, že toto ho fakt nebaví. Pobral sa rovno do šatne. Z ničoho nič sa nechal vystriedať. Možno v tom bolo zranenie, nevieme. Pri sporadickej akcii hostí Godla zaváhal a Hammond znížil na 3:1.

Gólové preteky

Neviem prečo som mal pocit, že naši chalani sa predbiehali, kto dá gól. Namiesto tímového výkonu bol ľad plný individualizmu a sebectva. Dokazuje to aj akcia 3 na 1 a Marko Daňo, ktorý úplne zbytočne vystrelil na bránku. Mal vedľa seba dvoch kamarátov. Keď som sledoval zápas Ruska s Českom, Sovieti hrali všetko na prázdnu bránku. Zato naši si mastili egá s B-čkovým súperom. Poďme radšej do šatní.

Opäť sme vyleteli

Zo šatní sme opäť vyleteli aktívne. Perfektne nacvičený signál, a po vyhratom buly, hneď v tretej sekunde išiel Hudáček sám na brankára. Skúšal to medzi nohami. Svojimi. Kanaďana Manthu spred pár hodín a výprasku Nemecka nenapodobnil.

Neprešlo veľa času a Čajkovský povozil puk na modrej, Tatar pekne clonil a puk bol znova v sieti. Vedieme už 4:1. Potom chvíľu hrali Briti. Avšak len do momentu, kým Studenič nevyskočil zo striedačky a naštartoval svoje rakety. Prešprintoval všetko naokolo a z uhla nasadil jasličky brankárovi. Briti si zahrali následne presilovku, lenže my sme tam mali duo L+S. Liška sa zmocnil puku v obrannom pásme, zaradil turbo a v útočnom pásme predviedol svoju genialitu. Videl, že medzi ním a Sukeľom stojí obranca, tak si prihral o brankárov betón a Matúš dal svoj piaty gól na turnaji. 6:1.

Dohrávanie

V tretej tretine sa veľa toho neudialo. Zaujala len Fehérváryho chyba, ktorú hneď potom dvoma peknými obrannými zákrokmi napravil. Keď sme si už mysleli, že v tretej tretine nedáme gól, zobral to na seba Koch a jeho strelu šikovne tečoval Bondra.

Po šestnástich rokoch roku sa meno Bondra opäť objavilo na listine strelcov majstrovstiev sveta. Naši však prekonali ešte jeden míľnik. Nedostali gól v závere zápasu. Klobúk dolu.

Putovná valaška

Dnes ju s veľkou nadsázkou a sarkazmom udeľujem Angelovi Micelimu z Talianska. Konečne odomkol bránku súpera. Trvalo to neuveriteľných šesť zápasov, kým Taliani porazili kŕč a trafili do súperovej bránky. Netuším, kto je Angelo Miceli, ale venujem mu 15 minút slávy na našom portáli.

Smoliar dňa

Šampionát sa už pekne kryštalizuje. Všetko je v zabehaných koľajach a nič neočakávané sa v posledných dňoch nestalo. Takže ani nie je dôvod udeľovať smoliara za predchádzajúci deň. 

Jedine ak slovenský fanúšik, ktorý si podal na remízu Dánov. To mohol dať radšej čosi na charitu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera