Štvrtok, 18. júl 2024

Stačila jedna prihrávka a Adam Ružička je druhým najlepším Slovákom v Calgary Flames. Proti Vancouveru si zapísal prvý bod v NHL

SITA/Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

Vo svojom druhom štarte NHL si Adam Ružička v drese Calgary Flames pripísal prvý bod za asistenciu. Jeho tím prehral na ľade Vancouveru Canucks 2:4.

Calgary povolalo mladých hráčov

Hokejisti Calgary Flames už iba dohrávajú základnú časť bez nároku na play off NHL, ktoré sa naplno rozbehlo. Vedenie tímu sa rozhodlo povolať viacero mladých hráčov. Medi nimi aj slovenského útočníka Adama Ružičku, ktorý v AHL v drese Stockton Heat zaznamenal jedenásť gólov a desať asistencii v 28 zápasoch.

V premiérovom zápase v nedeľu proti Vancouvru zaznamenal víťazný debut. V drese Plameňov sa predstavil ako štvrtý Slovák v histórii.

Za Ronaldom Petrovickým

Vo svojom druhom zápase proti tomu istému súperovi Ružička v tretej tretine prihrával na gól Andrewa Mangiapaneho na 1:3. Rodák z Bratislavy odohral 10 minút, pripísal si plusový bod a jeden strelecký pokus.

Vďaka prvému bodu sa hneď stal druhým najproduktívnejším Slovákom hrajúcim za Calgary Flames. Najúspešnejším je Ronald Petrovický, ktorý odohral 107 zápasov so štatistikou 9 gólov a 12 asistencii.

Líder reprezentácie na MS 2021 Marek Hrivík v troch zápasoch nebodoval, rovnako ani terajší tréner Slovana Bratislava Róbert Döme vo svojom jedinom odohranom dueli.

Oba tímy sa znova stretnú v stredu večer a vzájomným duelom ukončia základnú časť ročníka 2020/2021.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera