Štvrtok, 23. máj 2024

Stanley Cup Power ranking: Obhajcovia, Oilers a Bruins v obrovskej forme

Jakub Halák Jakub Halák 17.04.2023
Foto: TASR/AP Photo/Mark Humphrey

Rok sa stretol s rokom, Buffalo opäť nepostúpilo, i keď iba o dva body, preto musel nasledovať subjektívny rebríček pomyselnej sily. A čuduj sa svet, je to tu. Krásny záver sezóny plnej gólov.

Aha a nezabudnúť vykreovať bracket challenge. Môj má japonské meno. Vy sa pridajte tiež, na tomto linku.

Florida Panthers

Nadupaná Florida minulý rok sa “vynikajúcimi” výmenami zmenila na len-tak-tak playoff tím. Preto musia byť zákonite poslední v rebríčku. Pri stúpajúcej forme Buffala a po zemetrasení v Pittsburghu nemusia byť budúci rok v rebríčku vôbec.

Seattle Kraken

Najmladšia franšíza sa dostala do playoff už v druhom roku pôsobenia. Prvý krok splnený. Ale prvé kolo bude stopka. Kraken to vedia, ale sú tímy, ktoré to nevedia a žijú v ilúzií. Ako napríklad…

Toronto Maple Leafs

Na papieri silní. Momentálne sa delia s Bostonom o najviac po sebe idúcich aktívnych účastí v rade. A potom:

Tampa ich dá dole, kým napočítajú do 7.

Winnipeg Jets

Taký ten tím, čo hrá dobre v obrane, má kvalitného brankára, ale dáva málo gólov. Do playoff to môže byť výhodou, ale aj nie. Winnipeg môže iba prekvapiť.

New York Islanders

Taký ten tím, čo hrá dobre v obrane, má kvalitných brankárov, ale dáva málo gólov. Do playoff to môže byť výhodou, ale aj nie. Islanders potrápia Carolinu. Islanders môžu byť čiernym kônom pavúka.

New Jersey Devils

Devils sú konečne v playoff. Sezóna bola parádna, ale nemajú veľa skúseností. Nehovoriac o tom, že Tatarovi to v nadstavbe skoro vôbec nesype. Rangers ich naložia na lopatu a pošlú do mačky.

Los Angeles Kings

Los Angeles mali obstojnú sezónu. Hrať proti inému súperovi, bolo by to fajn. Také Calgary alebo Dallas by mohli byť zaujímavými protivníkmi, ale teraz proti nim stojí vlak. Nie od ŽSR, ale Maglev v plnej rýchlosti.

Minnesota Wild

Minnesota bude hrať zrejme najvyrovnanejšiu sériu. Emócie môžu byť krásne vybičované, keďže Dallas sa stal Dallasom práve na úkor Minnesoty. Jediná otázka znie: nastúpia Wild v reverse retro dresoch aspoň v jednom zápase?

Tampa Bay Lightning

Stará dobrá Tampa to už nie je. Ale druhé kolo pri ich skúsenostiach bude samozrejmosťou. Lebo hrajú s tímom, čo sa porazí sám. A fígeľ s Cap Hitom nebude? Corey Perry preruší kliatbu, ale nie preto, že by bol vo finále.

Dallas Stars

Výborne poskladaný tím, ktorý to môže dotiahnuť ďaleko. Hviezdy vám prajú? Alebo budete na druhé kolo už unavení? Som zvedavý na Robertsona.

Carolina Hurricanes

Silná Carolina. Na to sme zvyknutí. Bunch of Jerks postúpia cez prvé kolo. Na to sme zvyknutí. Carolina vypadne v druhom kole. Na to sme zvyknutí. Žiadny Fíno-Švéd Puljujärvi to nezmení.

Las Vegas Golden Knights

Vegas je späť. Návrat vo veľkom štýle zaručuje zrejme druhé kolo. A Eichel živý a zdravý konečne zažije playoff na vlastnej koži. Viac ako dve kolá mu nedávam.

New York Rangers

Všetci sa chcú kamarátiť s Panarinom. I Taras, i Kaner. Aj Arizona, ktorá vie stopiť nejaké peniažky. Preto sú Rangers úplne nadupaní. Na začiatok fajn, ale v ďalších kolách to bude už prekombinované.

Edmonton Oilers

Oilers si privážajú do playoff deväť výhier v rade. Ak k tomu pridáme fešákov McDavida, Draisaitla a Nugenta-Hopkinsa, je jasné, čo sa bude diať. Tím hrajúci oslabovku, modli sa. Na druhej strane, slabšia obrana ich zradí v najnevhodnejšom momente.

Colorado Avalanche

Šampióni sú späť v rovnakom štýle ako Blink 182. V oboch prípadoch to bude veľké. V prípade Colorada aj bez kapitána Landeskoga.

Boston Bruins

Áno viem, výborná základná časť neznamená výborné playoff. Ale tento tím mi nepripomína Tampu z ročníka 2018-2019 alebo Detroit z ročníka 1995-1996. Tento tím vyzerá ako Chicago z roku 2015. A to je kvalifikácia na Stanley Cup.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera