Utorok, 21. máj 2024

Stanley Cup predsa len zavíta do Montrealu. Na opravu…

SITA/AP Photo/Phelan M. Ebenhack

Fanúšikovia Montrealu Canadiens sa najcennejšej trofeje nedočkali. Kanadský tím prehral vo finále play off NHL s Tampou Bay 1:4 a krajina javorového listu si musí na Stanley cup počkať.

Stanley Cup ale predsa len zavíta do Kanady tesne po skončení finálovej série. Pri bujarých oslavách na Floride hráči Tampy repliku pohára poničili a tá musela zamieriť do montrealského servisu. Priaznivci Habs mali iné predstavy o Stanley cupe v ich meste, ako že príde poškodený pohár.

Intenzívne oslavy

Už päť dní sa hokejisti Lightning spolu so slovenským obrancom Erikom Černákom radujú zo zisku najslávnejšej hokejovej trofeje a intenzita osláv sa rozhodne neznižuje. Hráči si vychutnali majstrovskú plavbu na lodi po rieke Hillsborough. Minuloročné slávnosti museli byť skromnejšie pre protipandemické opatrenia.

Tentoraz ich sprevádzali tisícky fanúšikov. Tí mohli vidieť ako brankár Andrej Vasilevskij chodí na lodi s Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play off nasadenou na hlave alebo ako sa Alex Killorn s Nikita Kučerov premávajú s pohárom na vodnom skútri.

Prerušenie

V pondelok popoludní sa oslavy s trofejou museli na nejaký čas prerušiť. Misa na vrchu pohára už nie je guľatá, ale preliačená a preto repliku Stanleyho pohára čaká rýchla oprava. Paradoxne v Montreale, v meste sklamaného finalistu. Opravená kópia sa vráti hráčom budúci víkend.

Mesto Tampa sa teší zo zisku majstrovského titulu v niektorej zo štyroch najväčších profesionálnych zámorských súťaží tretíkrát v priebehu desiatich mesiacov. Okrem dvoch triumfov hokejistov Lightning uspeli aj hráči Buccaneers v lige amerického futbalu NFL.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera