Štvrtok, 23. máj 2024

Stĺpček Telovýchovného vedúceho: Konečne

FOTO: TASR/Roman Hanc

Poviem vám, boli to nervy. Odkedy sa v polovici prvej tretiny štvrtého zápasu smiešne dokĺzal puk do vlastnej bránky pri hre bez brankára pred presilovkou Košíc, tŕpol som. Namiesto pozametania so súperom 4:0 na zápasy bolo v šiestom dueli 0:1 po dvoch tretinách a reálne hrozil Game 7 v pondelok, na ľade v Michalovciach.

Košice to ale silou vôle zvládli a po šiestich rokoch vyhrali sériu playoff. Konečne! Veď vtedy ešte moje dve najmenšie deti ani neboli na svete.

Ale to trvalo!

VSŽ (pre neskôr narodených HC) Košice dlho nedokázali pretlačiť michalovské líšky vo štvrťfinále playoff hokejovej extraligy. Namiesto dorazenia húževnatého súpera vo štvrtom zápase sériu mimoriadne zdramatizovali. Treba povedať, že 4:0 by bol nespravodlivý výsledok. Dukla bola vyrovnaným, jeden by mohol povedať že v dlhých pasážach peknej série aj lepším súperom.

Prvé dva zápasy si ale doma prehajdákali. Skúsenosti hráčov Košíc spolu s novým, no pre potreby nášho playoff overeným trénerom Cemanom sa ukázali keď si košičania v Michalovciach strážili náskok. Tretí bod doma v predĺžení doslova ukradli a na štvrtý sa poriadne natrápili. Po výbuchu, čo nasledoval zápase po kedy si strelili vlastný gól prehrali aj piaty a v sobotu pred pekne zaplnenou Steel Arénou dve tretiny hrali… zhola nič.

Regenda s Galambošom si znova robili, čo chceli. Na olympionika nenašli Oceliari žiadny recept, aj v zápase číslo šesť na ľade úplne dominoval. Zranenie Romana Faitha, spoluhráča z útoku, nepomoholo Líškam. Stratili tretieho dôležtého forwarda v sérii, Regenda musel hrať v dvoch lajnách. Košice cítili, že ich najlepšia šanca je vyhrať sériu doma a v tretej tretine sa konečne viac odvážili. Alebo len Michalovce príliš skoro začali brániť výsledok.

Neubránili, vyrovnanie aj víťazný gól Chovana v predĺžení vyplynuli z dlhého tlaku domácich pri striedaní, ktoré bolo pre brániacich o pár sekúnd pridlhé. Kapitán si nechal dôležitý gól na najdôležitejšiu chvíľu.

Semifinále, ako má byť

V aktuálnej sezóne dva najväčšie kluby na Slovensku oslavujú storočnicu. Okrem Košíc aj bratislavský Slovan. Posledný zápas semifinálovej série Nitry s Popradom rozhodne o tom, či sa stretnú už v najbližšom kole. Ak Nitra domáci Game 7 zvládne, vychutnáme si semifinále, ako má byť.

História v playoff rivalov z Bratislavy a Košíc napíše novú kapitolu. Po návrate Slovana tam, kam patrí (do slovenskej ligy predsa) a po zmátožení sa Košičanov po rokoch paberkovania sa fanúšikovia dočkajú. Budú sa môcť osočovať na sociálnych sieťach a na štadiónoch ako kedysi.

Ramblingy

 • Aj keď Slovensko nepostúpilo, žreb skupín na koncoročné MS vo futbale som si nenechal ujsť
 • Prinášam víťazov a porazených
 • Víťazi: peniaze, peníze, peňeži, keďže za petrošekely si kúpite už aj najsledovanejší a najdôležitejší futbalový turnaj a ešte ho aj môžete zorganizovať v decembri
 • Víťazi: Holandsko (lebo hrá s Katarom), Anglicko (má peknú skupinu) a zubári – videli ste úsmev Cafúa?
 • Porazení: Fanúšikovia. Hrať sa bude v decembri a hrať sa bude v Katare.
 • Porazení: FIFA, ktorú teraz nemôže mať nikto rád. Veľmi dlho.
 • Najväčší a najkrajší zápas víkendu hrali UNC vs. Duke
 • V semifinále NCAA March Madness, turnaja univerzít v basketbale
 • Tí dvaja sú niečo ako Košice a Slovan v našom hokeji – len asi miliónkrát väčší
 • V týždni som nestihol nazdieľať jeden podcast, v ktorom som ako hosť rozprával o NFL
 • Nech sa páči, tu je
 • Pred futbalovým derby mám len jednu prosbu
 • Aby sa dohralo
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera