Utorok, 21. máj 2024

Stĺpček Telovýchovného vedúceho: Pred kongresom chýba hokejovej republike niečo dôležité

Pavel Neubauer/TASR

Hokejové hnutie je ako slovenský parlament, alebo vláda. Tiež sa to tam melie a nikdy nie je pokoj na prácu. Ak si niekto myslel, že osoba Miroslava Šatana je tá, ktorá zjednotí slovenský hokej, je žiaľ na omyle.

V slovenských kluboch sú rozličné postavičky, ale aj skúsení funkcionári, ktorí majú na veci rôzne názory. Samozrejme môžu, veď máme demokraciu, len by to nemusel byť permanentný boj. Je unavujúce ho zdiaľky sledovať, ničomu neprospieva. Rovnako ako bojkot pred majstrovstvami sveta 2017, ktorý skoro stál Slovensko miestenku v elitnej kategórii MS.

Kto za koho kope

Kto pozornejšie sleduje pomery zhruba vie, kto je na ktorej strane a kto za koho kope. V tomto prípade korčuľuje. Niektorí sú jasní viac, iní menej. Viď slovenská hokejová Superliga bez zväzu, keď by si kluby chceli riadiť sami vlastnú súťaž. Hovorilo sa o scenároch bez limitu na mladých hráčov a s väčšími počtami cudzincov. Nakoniec to vyzerá, že kluby začnú všetky v jednej súťaži riadenej SZĽH.

Je verejným tajomstvom, že keď niektorí ľudia v niektorých kluboch počujú slovné spojenie “zlatí chlapci,” dostávajú priam alergickú reakciu. Ani zo zväzu ale nejdú vždy len dobré správy. Napríklad dvojica vysoko postavených funkcionárov vyvolala v príslušných kruhoch nevôľu, keď niekto zverejnil minulý rok výšku ich platov a formu ich vyplácania.

Najnovšie aj Liga majstrov

Najnovšia polarizujúca kauza stavia ľudí do pozície oni proti nám a točí sa okolo Ligy majstrov. Zvolen už dlhšie avizoval, že nemá záujem štartovať v európskom pohári. Manažér Ladislav Čierny síce hovoril o vynechaní majstra, ale v utorkovom vydaní denníka Šport to pomenoval majiteľ klubu Dušan Mráz. Povedal, že klub na to nemá financie.

Inú situáciu prezentoval Poprad. Tvári sa, že ho k Lige majstrov nikto neoslovil a sami komunikovali s vedením CHL. Podľa Ľudovíta Jurinyiho mali dokonca na súťaž špeciálneho sponzora, ale štart im nebol umožnený. Hneď vystrelili obvinenia smerom k SZĽH, že zväz uprednostňuje Slovan Bratislava. Ten dostal voľnú kartu a v súťaži bude hrať. Zväz sa od pomoci Slovanu dištancoval, rozhodovalo sa vo vedení nadnárodnej súťaže, okrem kvality zavážil aj aj marketingový potenciál.

Do toho sa zapojila Nitra. Chcela hrať kontinentálny pohár, o ktorý nikto roky nejavil záujem, ale ten bude napokon hrať práve Poprad. V Nitre si medzi riadkami povzdychli smerom k Slovanu a SZĽH.

Kluby vs Zväz

Len málo športových zväzov je medzi fanúšikmi a klubmi vyslovene obľúbených. Aj z podobných reakcií sa dá vyčítať, že pred kongresom, ktorý prebehne v budúcom týždni, ide o boj medzi klubmi a zväzom. Ukázať prstom na Slovan je najľahšie, bratislavský klub nenávida všetci. Navyše nekývli na minuloročnú hru klubov, ktoré zo dňa na deň zrušili Pri-Hokej a nahradili ho kvôli novému sponzorovi organizáciou APHK.

Na druhej strane aj si belasí mohli vybrať za hlavného sponzora niekoho iného, ako priameho konkurenta generálneho sponzora ligy.

Všetko to dáva dokopy nepekný obraz. Hnutie a kluby sú nejednotné, možno už na kongrese môžeme čakať ďalšie rozbroje. Nebudeme sa čudovať ani vynáraniu kandidátov, ktorí by chceli nahradiť Miroslava Šatana a ovládnuť slovenský hokej.

Voľby prezidenta sú na programe už o rok, v lete 2022.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera