Streda, 17. apríl 2024

Studenič ukázal superrýchle nohy a oslavuje prvý gól v NHL

FOTO TASR/AP

Slovenský hokejový útočník Marián Studenič zaznamenal premiérový gól v zámorskej NHL. Dvadsaťdvaročný krídelník znížil v 42. minúte zápasu svojho New Jersey s New Yorkom Rangers na 2:3, no Devils nakoniec prehrali 3:5.

Studenič gólom na víťazstvo nedosiahol

Štatistiky si otvoril vo svojom štvrtom dueli, na svoje prvé víťazstvo si však bude musieť počkať. New Jersey prehralo šiesty duel v sérii a desiaty z posledných jedenástich.

Studenič zakončil rýchlu akciu domácich, keď po prihrávke Andreasa Johnssona a predĺžení od Michaila Maľceva unikol obrane hostí a svoj rýchly výpad zakončil presnou strelou k vzdialenejšej žŕdke bránky Alexandara Georgieva. Skóroval vo svojom štvrtom zápase v profilige a zároveň to bol aj jeho prvý bod v súťaži. “Nabral som rýchlosť a nakorčuľoval si do stredu ihriska,” opísal gólovú akciu slovenský hokejista. “V plnej rýchlosti som prevzal puk a namieril si to na bránku, iba som zavrel oči a spadlo to tam. Nemohol som uveriť, že som skóroval. Bol som taký šťastný, že som dal dnes gól,” dodal pre klubový web. Okrem neho si do štatistík pripísal aj jednu “plusku”, štyri trestné minúty a tri strely na bránku. Na ľade strávil dokopy 12:18 minúty.

Zistil som, že v NHL nedám päťdesiat gólov za sezónu a nebudem hráč ako McDavid, preto sa snažím nájsť si svoju cestu. Chcem byť všestrannejší a univerzálnejší, aby bolo vidieť, že viem aj brániť,“ načrtol v rozhovore pre Denník Šport svoju cestu Marián Studenič.

Chára nenastúpil

Z víťazstva sa tešil Tomáš Jurčo, ktorého Vegas vyhralo na ľade Anaheimu 5:2 a pripísalo si už šiesty triumf po sebe. Dvadsaťosemročný krídelník odohral vo štvrtom útoku 7:58 minúty a zaznamenal jeden plusový bod, strelu na bránku, jeden bodyček a dve zblokované strely.

Hráči Bostonu zvíťazili v domácom stretnutí nad Washingtonom 6:3. Proti svojmu bývalému klubu nenastúpil Zdeno Chára, obranca Capitals nehral pre bolesti pravého členka po tom, ako zblokoval dve strely v predchádzajúcom zápase. Štyridsaťštyriročného Slováka, ktorý vynechal prvý duel v tejto sezóne, nahradil v zostave Trevor van Riemdsyk. V bránke ani na striedačke Bruins nebol slovenský brankár Jaroslav Halák, ten by sa mal v pondelok vrátiť do tréningového procesu po dvoch týždňoch na COVID-19 protokole. Pozitívny test na koronavírus mal 5. apríla.

NHL – výsledky

Boston – Washington 6:3, Buffalo – Pittsburgh 4:2, New Jersey – NY Rangers 3:5 /STUDENIČ za domácich 1+0/, Anaheim – Vegas 2:5, Philadelphia – NY Islanders 0:1 pp, Vancouver – Toronto 3:2 pp

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.