Sobota, 25. máj 2024

Štyri prehry so Slovanom sú všetko, čo potrebujete vedieť o hokejovej sezóne Košíc

TASR - Pavel Neubauer

Zápasy Košíc a Slovana Bratislava by sa mali hrávať v utorok podvečer len vtedy, keď televízii nezáleží na sledovanosti. Dva najúspešnejšie slovenské kluby sú stále najväčším diváckym lákadlom, aj keď sa im práve nedarí. O Slovane sme písali nedávno, teraz je čas posvietiť si na východniarov.

Košický hokej v lete sprevádzali existenčné otázniky a nezažíva sezónu, o ktorej by fanúšikovia chceli na staré kolená hovoriť vnúčatám. Skôr naopak. Klub, ktorý trikrát po sebe neprekročil štvrťfinále playoff sa doň tentokrát ani nemusí dostať.

Slovan sa mal a dal poraziť

Posledný vzájomný zápas s najväčším rivalom z hlavného mesta brali Bratislavčania vážne. Pred zápasom taktne upozorňovali na “zdecimovanú zostavu,” klub navyše ťahal doma najdlhšiu sériu prehier za pätnásť rokov.

Namiesto výhody, ktorú súpiska Slovana bez zranených ponúkala, ponúkli Košice ospalý výkon. Ako keby nechali nohy v autobuse a hlavy na východe republiky. Do každého súboja im chýbalo pol kroka, pred bránku sa im asi nechcelo. Napriek tomu, že v prvej presilovkovej zostave hrá najkreatívnejší forward ligy Michal Chovan, v utorok nevyužili ani jednu zo šiestich.

Potvrdili, že biedna 15% efektivita ich využívania (len štyri tímy majú slabšiu) nie je náhodná.

Slovan sa v utorok poraziť dal a mal. Košiciam je dobrý každý bod, teoretická šanca vyhnúť sa predkolu playoff ešte žije, alebo skôr žila. Namiesto toho si ale nechali streliť päť gólov od tímu, ktorý v štyroch domácich zápasoch predtým strelil štyri.

Kauza dresy

Košice nastúpili vo “švajčiarskych” dresoch a kauza červeného kríža zamestnávala médiá pred zápasom celý deň. Najprv klub slávnostne ohlásil peknú marketingovú akciu na pomoc Červeného kríža. Potom sa našlo dvadsať dobrákov, ktorí im to chceli prekaziť. Tesne pred zápasom vyšla infomácia, že budú hrať v štandardných, aby sa nakoniec obliekli do špeciálnych.

Kocúrkovo, ale dobre.

Myšlienku aj realizáciu dresov treba pochváliť. Snáď už len dražba nedopadne ako burcujúca letná akcia, počas ktorej fanúšikovia zachraňovali obľúbenú značku na transparentnom účte. Pohľad doň bol dosť depresívny.

Symbol Šťastný

Budovanie komunitného tímu, ktoré pred časom v Košiciach ohlásili, je nepochybne zaujímavá cesta. Iná, akou idú ostatné hokejové kluby u nás. Značka je v regióne silná, klub budujú takpovediac zdola.

Prejavovalo sa to aj na vrchu klubovej pyramídy. Jan Šťastný, český tréner a manažér, dostal kľúče od miešačky. Robil športového riaditeľa aj šéftrenéra mládeže, pandemické šetriace opatrenia mu priniesli aj pozíciu hlavného trénera A-tímu. Všetko s cieľom budovať základy pre ďalšie roky. Veľmi správne.

Len teda prečo ho prepustili desať kôl pred koncom základnej časti? Prečo urobili to isté ako každý iný klub, ktorý si myslí, že výmenou dokáže zvrátiť nepriaznivo sa vyvíjajúcu sezónu? Teda pekne, po slovensky.

Nepochybujem, že v Košiciach chceli dobre. Zatiaľ to ale vyzerá, že to dopadlo ako vždy.

Jedno pozitívum

Napriek ôsmemu miestu v tabuľke je treba nahlas povedať aspoň jedno pozitívum. Tým je najlepšia sezóna Martina Réwaya za posledných päť rokov.

Stále iba 25-ročný útočník zaznamenal v 36 zápasoch 25 bodov (9+14). Síce pribúdajú skôr v sériách, kedy sa mu darí, ako pravidelne zápas po zápase, to vôbec nevadí. Hrá v prvých dvoch útokoch, aj počas presiloviek a je ho na ľade vidieť aj cítiť.

Priznajte sa, koľkí ste nad ním už dávno zlomili drevenú Titanku?

Všetko, čo potrebujete vedieť o Košiciach

Košický hokej sa zvykol merať len s najlepšími v republike. Predtým v spoločnej s Čechmi, teraz aj v samostatnej Slovenskej. Síce je v aktuálnej sezóne prvý Zvolen a za ním Poprad, štandardom sú stále vzájomné zápasy s bratislavským Slovanom.

Košice prehrali všetky štyri, doma belasým nedali ani jeden gól. Nezískali ani jeden bod a majú skóre 4:12. To je všetko, čo potrebujete vedieť o sezóne hokejových Košíc.

Ďalšie články o hokeji

Odberať newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera