Utorok, 23. apríl 2024

Svetový hokejbal, ktorý stojí za to

Ján Janočko Ján Janočko 20.06.2019
SITA

Po hokejových majstrovstvách sveta sa na Slovensku vyskytol aj iný, oveľa menej divácky atraktívny hokejovitý šport. V košickej Steel Aréne bojujú o medaily hokejbalisti z celého sveta.

Nielen pre divákov je to zážitok vizuálny a finančne nenáročný.

MS v hokejbale 2019 pre začiatočníkov

Na vysvetlenie pre úplných laikov, ku ktorým som (úprimná chvíľka) donedávna patril aj ja: Najväčší rozdiel medzi hokejom a hokejbalom je v tom, že ten druhý šport sa nehrá na ľade. Potom je ešte pár ďalších drobností, ale to pochopíte časom, alebo to jednoducho vedieť nemusíte.

Hrá sa na tri tretiny, po 15 minút. Ale to je pochopiteľné, veď kto by vládal toľko behať? Hokejky a chrániče sú skutočné, dresy hokejové, obuv je, ako mi povedal kamarát hokejbalista, „ideálne tenisová“.

Na Slovensku sa koná svetový šampionát už niekoľkýkrát, pre Košice je to ale premiéra. Metropola východu je na podujatia zvyknutá, že stretnete v Auparku neslovensky hovoriacich jedincov je bežné. Títo majú dokonca aj menovky na šnúrkach a tak viete, či vás práve obišiel plejer, staffer, alebo ktosi iný.

Kyvadlová doprava na štadión sa nekoná, hľadať tieň v neľudskej horúčave tak musíte pešo. Prepečenú cestu však vynahradia milí páni SBSkári. Ak by im niekto dával prémie za úsmev, zaslúžia si každý jeden cent. S úsmevom na tvári a piesňou v srdci (alebo naopak) poprosia, či im neukážete, čo máte v batohu či kabelke. No a vy takým milým pánom nemôžete povedať nie. Hento som sa pochválil jednému z nich, že mám v taške knihu o Jurgenovi Kloppovi. Skoro by som odprisahal, že mu myklo kútikom úst. Asi fanúšik.

Veľké ihrisko, veľký Igor Timko

S čistým svedomím môžem povedať, že som bol na prvých troch hracích dňoch. Neviem, či veľkosť ihriska prekvapila viac mňa, alebo hráčov. Každopádne, na ligové plochy sa nechytá. Útek do rohov klziska je nevítaný, no občas nutný. Pre hráčov a špeciálne pre divákov. Šancí je preto pomenej, to si však môžu povedať aj fanúšikovia vo fanshope. Pár vecí v ňom chýbalo, tak máte smolu, kamaráti. Tým lepším som nakúpil magnetky, tým menej dobrým rozpošlem fotku veľkého plagátu Igora Timka nalepenú oproti sektoru B13.

Na Slovensku sa zvykne veľa kritizovať. Ja ale budem chváliť, však zorganizovať také majstrovstvá, to nie je len tak! Aj otvárací ceremoniál bol, aj hymna sa spievala, aj chlapi v krojoch, aj ženy v teplákoch, aj Kandráč absentoval. No, čo viac si môže divák priať?

Už len medailu, ale na to je ešte pár dní čas. A hej, doplniť fanshop a viac nealka v bufete. Ozaj, ceny oproti „ľadovým“ majstrovstvám klesli, hoci z niektorých (zatvorených) bufetov ešte nezmizli nálepky. Štvoreurové pivo má dnes už len polovičnú cenu, čo v týchto teplotách ocení každý jedinec s hokejovým dresom.

Jednoznačne odporúčam navštíviť hokejbalové Košice. Za menej ako 10 eur uvidíte majstrov sveta s hokejkami v rukách len málokedy.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera