Štvrtok, 23. máj 2024

Takmer do roka a do dňa. Ako dnes hrajú borci, ktorí mali preraziť?

Jakub Halák Jakub Halák 11.02.2022
Foto: TASR/AP Photo/Rick Scuteri

Pred 11 mesiacmi som napísal článok o hráčoch, o ktorých som si myslel, že majú prelomovú sezónu. Jednalo sa o osem hráčov, vždy z iného klubu.

Rozhodol som sa preto takmer do roka a do dňa na nich pozrieť znovu a odpovedať na pár otázok: Či mali tú sezónu naozaj prelomovú? Ako v tej predošlej sezóne dopadli? Kde sú teraz?

Pri niektorých už tuším ako to dopadne – je ich vidieť viac. Pri každom hráčovi som uviedol, niečo podstatné, čo som písal vtedy. (Áno, citujem sa a robí mi to dobre).

Kevin Lankinen

„Je to práve 25-ročný Fín, ktorý žiari v bráne Blackhawks a drží mužstvo prekvapivo v postupových vodách.“

Bejvávalo. Lankinen síce vytlačil Deliu aj Subbana z brány a stal sa v minulej sezóne jednotkou. Odchytal si svojích poctivých 37 zapásov s bilanciou 17-14-5 a percentuálnou úspešnosťou nad 90%, pričom ani raz nebol striedaný. Pomerne stabilná výkonnosť a všetko vyzeralo na prelom. Lenže Chicago získalo Fleuryho. Nechať budúceho člena Siene slávy, ktorý má stále výkonnosť robiť dvojku Lankinenovi je jednoducho hlúposť. A tak Kevinovi klesli štarty a úspešnosť zákrokov. Stále je však s jednou asistenciou najproduktívnejším brankárom Chicaga v tejto sezóne.

Vítek Vaneček

„Inak v 25-tich chytal prvý zápas v NHL aj Dominátor.“

Vanečkovi pomohol minulú sezónu aj Samsonov, svojou nedisciplinovanosťou ohľadom COVID protokolu. Aj preto mohol Vít odchytať skoro o polovicu viac zápasov. Keď ešte Ilya pomohol Bostonu chybou k výhre v jednom zo zápasov playoff, vyzeralo to, že jednotkou bude práve Vaneček. Tento rok má Vaneček ešte lepšie štatistiky ako ten minulý, ale boj o post jednotky je zatiaľ 50:50. Navyše karty sa na začiatku sezóny snažil miešať aj žolík – znovuzrodený Zach Fucale. Vaneček sa Haškom túto sezónu nestane.

Ty Smith

„V NHL má v prvom roku už 13 bodov v 25-tich zápasoch a boduje lepšie ako P. K. Subban.“

Smith sa minulý ročník stal v New Jersey najproduktívnejším obrancom. Tento rok ho predčili nové akvizície Graves a Hamilton. Čo sa týka vyťaženosti na zápas je až šiesty. To je veľmi málo času na ľade v tíme, ktorý nejako neoslňuje svojou formou. Viac času v zápasoch trávi dokonca aj Siegenthaler, čo je znepokojujúce. Prelom síce nastal, ale nepotvrdzuje sa.

Carter Verhaeghe

„Za 1 milión ročne je to lúpež.“

Nakoniec to dotiahol na 36 bodov v 43 zápasoch. Teraz má 37 v 46. Prelom urobil a drží sa svojich číslach. Navyše vyzerá, že do tímu na Floride zapadol. Do tímu, ktorý je veľmi silný a Carter má svoje miesto v jeho útoku. Well done. Mimochodom stále berie ten 1 milión.

Jordan Kyrou

„0,75 bodu na zápas pre hráča, ktorý je two-way forward vyzerá ako veľmi sľubný začiatok kariéry.“

Jordan 0,75 bodu na zápas neudržal celú sezónu. Nakoniec to bolo 0,64 a 35 bodov v 55 zápasoch. Taký poloprelom. Tento rok je však zatiaľ najlepší strelec Blues a vedie aj kanadské bodovanie klubu. Dokonca ho zavolali na All-Stars game a vyhral tam súťaž o najrýchlejšieho korčuliara. Len tak ďalej, pán Kyrou.

Joel Farabee

„Len, aby neurobil chybu a nechcel hrať niekde blízko domova, narodil sa totižto iba 250 km od Buffala.“

Joel ten prelom mal. Minimálne tou 20-gólovou sezónou. V tej súčasnej už stihol vynechať 13 zápasov aj streliť 11 gólov. Či sa bude chcieť presunúť bližšie k domovu do Buffala fakt netuším, po hokejovej stránke to až taká veľká zmena nebude.

Martin Nečas

„Skok z 0,56 and 0,79 bodu na zápas je markantný.“

Opäť jeden prelom, ktorý sa podaril. Nakoniec to bolo 0.77 bodu na zápas čo splnilo účel – Nečas je pevnou súčasťou silného družstva. Tento rok je tých bodov menej, ale Hurricanes by mohli mať dlhú sezónu. Tímový úspech sa tiež počíta.

Kirill Kaprizov

„Zrejme najhorúcejší kandidát na Calder Trophy.“

I stalo sa. Táto sezóna vyzerá z individuálneho hľadiska ešte lepšie. Už teraz má pri nižšom počte zápasov viac bodov a je dokonca v prvej desiatke kanadského bodovania celej ligy. Na All-Stars zápase bol samozrejme tiež. Vyzerá, že by dokonca mohol byť najproduktívnejší Rus v tejto sezóne. Aj pred Panarinom. Aj pred Ovechkinom. Aj pred Kucherovom, ktorý síce vynechal jej časť kvôli zraneniu.

P.S.: Nemáte nejaký dobrý Tippet na trénera?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera