Nedeľa, 26. máj 2024

Taliani vybavení LTT, ale hráme o medaily

Ján Janočko Ján Janočko 21.06.2019
SITA

Naši hokejbaloví reprezentanti snívajú sen o medailách, možno aj o obhajobe titulu. Tlak na domácom šampionáte narastá a je ho cítiť. Nie aromaticky, ale herne.

Pred štvrťfinále sme boli sebavedomí, v turnajoch, kde vás z boja o medailu môže vyradiť jeden zbabraný zápas, sa však môže stať… že ten zápas zbabrete. S húževnatými Talianmi, ktorí potrápili aj Kanadu, sa tak Slováci nemohli radovať z postupu medzi prvú štvorku predčasne.

Slovensko – Taliansko 3:2

Ak nič iné, fanúšikovia drukujúci v Košiciach (čítaj „u Košicoch“) sa nemôžu sťažovať na nudu. V skupine skončili tri zápasy našich jednogólovým rozdielom. Výnimku tvorilo len stretnutie s Veľkou Britániou, ktoré bolo kanonádou Slovákov. No a Slovák dúfal aj proti Taliansku v podobný výsledok.

Slovák dúfal, Talian mal iný plán. Prvé dve akcie modrých pripomínali moment, keď na X-boxe hrajú proti sebe dvaja hráči, ale len jeden z nich má v joysticku baterky. Na prvú šupu to Talianom nevyšlo, na druhú už hej a tak sme muselo doťahovať. Náš súper pôsobil v prvých minútach briskne, sviežo, odhodlane. Slováci nepôsobili. Diametrálny rozdiel bol v tom, že chalani z Apeninského polostrova boli ako ja na skúške po prebdenej noci pri NHLke. Nemali čo stratiť.

Vyrovnať sa stihlo v siedmej minúte. Martinusík sa zoči-voči gólmanovi dostal do pomyselnej hádky o tom, či loptička patrí za chrbát Taliana. Po dorážke gólman ustúpil a Martinusík skóroval. A vyhádal sa. S Talianom. Čo je, vzhľadom na rozšírený stereotyp o hádačských schopnostiach súpera, slušný úspech. Neostalo to bez odozvy kompetentných, Martinusíka vyhlásili za najlepšieho hráča Slovákov.

Na 2:1 to šupol Talianom Svitana a nebyť najakčnejšieho zákroku zápasu (majstrovstiev?) brankára hostí, ktorý hokejkou vyrazil oranžovú loptičku letiacu do prázdnej bránky, mohlo to byť o dva góly.

Taliani hrýzli a snažili sa naladiť na správnu tóninu, ktorou trápili súperov v základnej skupine. Nebol to z ich strany úplný Bocelli, ale taký obstojný Ramazzotti určite (prepáč, Tomáš Hudák).

Ku koncu druhej tretiny už Talianom dochádzali sily, tiekli nervy a vznikali z toho potýčky. Pozorný divák zachytil útok talianskeho hráča na fanúšika za striedačkou. Skúsil to najprv slovne a potom vodou. Proti však bol mantinel. „Ta vun dočista ošaľel!“ ozvalo sa z radu podo mnou po nevydarenom atentáte a o pár sekúnd to bolo 3:1 po peknej individuálnej akcii Martinusíka, ktorý si zbehol medzi nestíhajúcich obrancov. Asi výmena joystickov.

Do konca stretnutia sa ešte stihlo niekoľko Macejkov (eeeej!), z talianskeho brankára sa stal malý hrdina a tri minúty pred koncom náš súper znížil. To už niektorí na tribúne nevydržali a častovali hostí nevyberanými názvami cestovín. Za druhý gól im v Steelke zahrali Michaela Jacksona a tak si už okrem záverečnej agresivity mohli bookovať letenky do Neverlandu. Alebo radšej nie. Neviem. Íhi!

Semi proti Kanade

Naši ukázali tímového ducha, na Kanadu v semifinále však budeme potrebovať viac. Hlavne si treba poriadne oddýchnuť, lebo ihrisko v Steel aréne neskrátia ani nezúžia a spolukomentátor RTVS Robo Kašša nebude mať s nároďákom zľutovanie a hráčov nepotľapká. Po pleciach, samozrejme.

Plán na najbližšie dva dni je jasný. Ilustruje ho záver rozhovoru s českým fanúšikom, s ktorým snívame spoločný sen:

„Nejlepší by bylo, kdybychom se opět potkali. Ve finále.“

„Ta… Dakus je na tym pravdy…“

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera