Nedeľa, 26. máj 2024

Teraz to príde

SITA

Štyri zápasy, štyri emotívne zážitky. Tri nešťastné prehry. To zamrzí.

Slovenské zápasy v doterajšom priebehu majstrovstiev sveta stáli nejedného fanúšika všetky zásoby nervov, odchod hlasiviek a príchod sivého vlasu v nízkom veku. Zápasy mali taký spád, že diváci v hľadisku kývali hlavami doľava a doprava ako na tenise. Takýto slovenský tím sme doteraz nevideli.

Tornádo v Steel Aréne

Tornádo, ktoré sa spustilo na ľade Steel Arény počas večerných zápasov Slovenska, je nová tvár reprezentačného hokeja. Rýchle korčuľovanie v plnom nasadení, napádanie súpera hlboko v útočnom pásme hneď po strate puku.

Ani Boris Valábik nechce veľmi kritizovať chyby hráčov a to už je čo povedať. Každému kto má rád hokej museli doterajšie výkony Slovákov vliať zimomriavky do všetkých vyčnievajúcich končatín na tele.

Hráči výkonmi pred domácim publikom pripomenuli ľuďom už zabudnuté pocity radosti z úspechov. Ako veľmi matné spomienky na pekný zážitok z detstva.

Nedokončený sen

Výkony našich hokejistov majú však aj všetky príznaky prerušeného sna. Veď viete akého. Blúzka sa rozopína, aj opasok na sukni, ale k happy endu nikdy nedôjde.

Otvoríte oči a chcete ich hneď zavrieť a pokračovať. Vrátiť posledné sekundy. S Nemcami a Kanadou, samozrejme. Alebo skrátiť tretiu tretiny o dve minúty.

Fandime do konca

Nemáme Kakkov ani Kaapov. Treba si neustále pripomínať, kde sa reálne nachádza Slovensko na malej hokejovej mape sveta. Náš tím je mladý. Lietanie po ľade a systém, ktorý nastolil tréner Ramsay umožňuje zakryť nedostatok talentu, trvalú bolesť nášho hokeja. Hráči, ktorí mali v génoch viac hokejového Filipa, sú dnes selfie celebrity na tribúne.

Napriek tomu hráme hokej vysokej úrovne. Nech sú prehry akokoľvek bolestivé, nesmú progres, ktorý je za posledné roky najväčší, zastaviť. Rukopis trénera Craiga Ramsayho je najviditeľnejší od jeho príchodu na horúcu lavičku.

Nebudeme teraz písať a kalkulovať aké máme šance do ďalšieho priebehu. Telovýchovný vedúci aj tak zakázal používať to slovo. KALKULAČKA.

Treba si teraz pochutnať na francúzskych slimákoch, zajtra rozkrájať anglickú slaninu a v utorok upiť Dánov do ľadu. Slovenskí hokejisti si za doterajšie výkony zaslúžia podporu až do konca turnaja.

Nech dopadne akokoľvek.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera