Sobota, 18. máj 2024

Aj keby Nitrička lad rostopiť po štvrtku mosela, hamba to nebude!

Juraj Šlosár Juraj Šlosár 07.04.2021
SITA/Martin Havran

“A čilek bude máruvačka!”, príšem do spoločného četu s bratma. “Ty kokos, jak ho vypóv.”, došlo naspák konštatuvání po zhodených rukavicách mladých juncov, de ten nitránský jasne dominuvav.

Adaj by nebolo roku, de by sa nitránskému fanúškovi nedvihov tlak popri kukání na playoffové zápase ích miláčkóv. Teda minulý rok playoff nebolo, ale to mav nitránský drukér tlak vysoko uš záklannej časti.

Po dvoch naničhonných výkonoch v Prešporku, de našej Nitričke belasý orol, posilnený zotavenýma navrátilcama do zostavy nakládov do svatyni, vác pukov, jak by sme steli.

Ňé, že by sme naivne čakali, že by to bolo direk ináč, ale predvedený výkon a skóre po dvoch zápasoch nás šeckých zabolelo. Nitre, bez šísteho hráča poli a teda zimák s plechennú strechú, plný fanúškóv, sa na lade sa orol varí ťažšé.

Z naších presilovék boleli oči (23 vs 2 strelené góle) a tesná prehra naznačuvala hlatký postup belasých. Malý náznak zlepšeňá vo výslennom skóre bóv, ale na to sa nehrá. Nech dvihne ruku, do by tipóv to, čo sa stane pondelek s prívlaskom polívací.

Též nech dvihne ruku ten, čo polívav mimo domu! (Ale račšéj buc ticho.)

Polévací pondelek a bílomodrí sršni

Do mav čo, vyšibav, možná aj volačo vypev a snažev sa vyrovnať s možným koncom sezóny. Uš od prvéj minúty bolo očivinné, že sa volačo zmenilo.

Nitrička bola rýchlejšá, kanaďaň bráne istejší a naprék tomu, že Slovan ždycky rýchlo vyrovnav, zdalo sa, že voláká tá šanca ešte ras prebrúsiť lad na Nepelu egzistuje.

Oproti fyzicky vačším slovaňistom sa jak sršni vyrútili Corgoni, kerí neváhali aj rukavice zhodiť. Jeduvatí sršni bývajú aj mojéj dedinke kúsek od Nitry. Tam hore, na Zdechlinci, tak vím jakí veďá byť. Aj orol sršňóv nemá rát, veďá nepríjemne pobodať aj ces peré.

Taktika Antonína?

Kamarád štatista z Bratislavy tvrdí, že to bola nepekná taktika Antonína, kerého už roky nemá rát, lebo volakedá, pár rokov dozadu, očúv telke z ruchových mikrofónov, že tedy volakomu ordinuvav protihráča prebrúsiť.

V rozhovore po zápase sa mi nezdalo, žeby náš kandidát na pamatnú sochu pret štadijónom volačo také pret zápasom stev.

Velkonočná nádelka

Po nervóznéj bezgólovej druhéj časti unikóv bílomodrý Slovák, roduverný nitrančan a srccár a dav na 3-2. To čo sa ďálo potom si polla mňa aj samotná belasá kronika nepamatá a keť ano, tvárí sa že ňé. Orol dostav za poslenných dvaccať minút do klétky kanára.

Demolačný debakel 8-2, pri stave 0-3 na zápase, sa taglachko nevidí a slubuje, že ďalší zápas bude zaujímavý. Teda dúfáme. Nech dvihne ruku Nitrančan, kerý kútiku duši skryto nedúfá, že by sa ešte sérija mohla vrátiť pot Pribinóv hrat.

Každom prípade, každý Nitrančan na tri prehry zabudóv a otpustev. Demolácia odvekého derby rivala upokojila natolko, že aj keby Nitrička lad rostopiť po štvrtku mosela, hamba to nebude!

Čtvrtkové čtvrťfinálové otásky

Vráti sa séria do Nitry?

Začnú bílomodrým funguvať presilovky a stanú nitránski bombardéri ze záklannej časti po Velkéj noci z mrtvých?

Podarí sa Corgoňom znovu potrápiť Orla, alebo to belasá družina s prehladom zvlánne a postúpi do semi?

Netrpezlivo čakáme.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera