Štvrtok, 25. júl 2024

Máš rozum? Mašlonka zozadu narazil bezbranného Skokana a Haščák šermoval hokejkou Louisovi po hlave. Playoff nemôže byť výhovorka, za toto musia prísť tvrdé tresty

TASR - Milan Kapusta

Aktualizované 22.04. o 07:30

Záver štvrtého semifinále Kaufland playoff Tipos extraligy medzi domácim Popradom a Michalovcami bol priam nechutný. Po dvoch škaredých zákrokoch by mala čo najskôr zasadnúť disciplinárna komisia a trestať. Ani extrémne emócie playoff zápasov nemôžu ospravedlniť zákerné skraty hokejistov.

Michalovčania v snahe vyrovnať odvolali v Poprade za stavu 2:4 brankára. Pätnásť sekúnd pred koncom Marcel Haščák vyhodil puk cez všetky čiary, David Skokan ho dokorčuľoval ako prvý a z otočky trafil prázdnu bránu. Marek Mašlonka ho po odohratí puku zozadu narazil na mantinel. Skokan, ktorý nájazd hráča Michaloviec nemohol vidieť, zostal ležať na zemi s roztiahnutými rukami. Na ľadovej ploche sa strhla šarvátka, jej hlavnými aktérmi boli Marcel Haščák a Mark Louis. Haščák pretiahol hokejkou Kanaďana po hlave.

Mašlonka dostal za faul zozadu len dve minúty (!), Haščák s Louisom po päť minút a trest do konca zápasu. Za podobné zdravie ohrozujúce zákroky by napríklad hráči v NHL mohli dostať stopku na viac zápasov.

Zákrok, ktorý nemá na klzisku čo robiť

Toto bol doslova likvidačný zákrok na jedného z najlepších hráčov na ihrisku a našej súťaže. Je to neakceptovateľné. Takýto zákrok nemá čo v hokeji robiť a očakávam zaň vysoký trest. Nie je to bitka, kde sa obaja dohodnú a zhodia rukavice. Toto nie je férové. Je to atak na hráča, ktorý nič nečaká a je v pozícii, v ktorej sa nemôže brániť,” okomentoval stret v televíznom štúdiu bývalý hokejista Boris Valábik.

S Louisom sme si dali pár kroščekov a bolo to vybavené. Oni tam poslali bitkárov a my nie. Aj to patrí k play off,povedal po zápase Marcel Haščák pre SME.sk.

David Skokan narazil lícom o mantinel, zranený by byť nemal. K incidentu sa vyjadrovať nechcel.

Najvyšší trest

Aktualizované 22.04. o 07:30
Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) pozastavila činnosť útočníkovi HK Dukla Ingema Michalovce Marekovi Mašlonkovi. Dôvod je narazenie na mantinel útočníka HK Poprad Dávida Skokana v 4. semifinálovom zápase Kaufland play off Tipos extraligy.

Hráč sa mal dopustiť konania, ktoré vykazuje znaky disciplinárneho previnenia vrazenie na mantinel. Vzhľadom na závažnosť konania ako aj vzhľadom na závažnosť následku rozhodla DK tak, že vydala predbežné opatrenie, ktorým zakazuje Marekovi Mašlonkovi výkon športovej činnosti s účinnosťou od 21. apríla,” uviedla DK SZĽH v uznesení.
      
Po spomínanom zápase dal podnety na DK SZĽH aj michalovský klub. Išlo o zákroky popradských hráčov Adama Drgoňa a Marcela Haščáka. V ich prípade však DK nezačala disciplinárne konanie. Tresty, ktoré týmto hráčom udelili rozhodcovia počas zápasu, považuje DK za dostatočné.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera