Pondelok, 22. júl 2024

Slovan pri návrate do extraligy zlyhal. Pre najväčší klub na Slovensku musí byť vypadnutie v semifinále sklamaním

TASR - Ján Krošlák

Zvolen získal v stredu na domácom ľade v predĺžení štvrtú výhru v semifinálovej sérii a zaslúžene si zahrá o titul v Tipos extralige. “Treba povedať úprimne, asi boli lepší,” hovoril po zápase novinárom kapitán belasých Michal Sersen. Pre najväčší slovenský klub musí byť konečné štvrté miesto pri návrate do slovenskej extraligy sklamaním.

Zvolen vyzliekol Slovan donaha

Po až nečakanej dominancii, akou bratislavský klub vo štvrťfinále prešiel cez Nitru – mala to byť najvyrovnanejšia séria prvého kola – prekvapila neschopnosť konkurovať víťazovi základnej časti zo Zvolena v semifinále možno ešte viac. Len v jednom zápase z piatich bol Slovan na ľade lepším tímom, a aj ten štvrtý zápas v sérii doma prehral.

Kto videl aspoň dve tretiny zo všetkých ostatných zápasov semifinále nemôže pochybovať, že do finále postúpili Rytieri zaslúžene.

Bojovali sme až do konca, čo si veľmi vážim na každom hráčovi. Počas sezóny sme sa trápili v presilovkách, v play off sa výrazne zlepšili. Rozhodujúce bolo to, že sme sa nevedeli presadiť v hre piatich proti piatim. Tam sa zápasy lámali,” uznal po vypadnutí Michal Sersen.

Ak bola bojovnosť silnou stránkou, ktorá pomohla zaskočiť Nitranov vo švrťfinále, v semifinále proti kvalitnejšiemu súperovi už nestačila. Tri útoky Zvolena dokázali držať puk na svojich hokejkách, generovali jednu šancu za druhou a len ich vlastná nemohúcnosť a solídne výkony brankárov neurobili sériu ešte jednoznačnejšou.

Playoff sezónu nezachránilo

Pravdpovediac, klub z hlavného mesta hral pod svoje ambície a možnosti už v základnej časti. Tipos extraliga síce bola aj vďaka covidu vyrovnanejšou ako bývala, štvrté miesto bývalého účastníka KHL v súťaži, ktorú kedysi prerástol, sa nečakalo. Predsa len, nový majiteľ, generálny sponzor, skúsený GM a Kanaďania – byť jedným z mnohých členov pelotónu asi nebol zámer.

Mužstvu nepomohla epidémia zranení “Toľko sme ich v jednej sezóne ešte nezažili, naozaj sme to lepili ako sa len dalo,” potvrdzuje kapitán, no hokej je raz taký, že málokto odohrá s kompletným kádrom celý ročník. Na nie ideálne výsledky doplatil tréner Stantien, ktorého vymenili Robert Döme, Marian Bažány a Ján Lipiansky. “V tom čase to mužstvo zasiahlo, hľadali sme sa ďalších pár týždňov,” hovorí teraz Michal Sersen.

Zaujala – v negatívnom slova zmysle – séria prehier na domácom zimnom štadióne, pred playoff nebolo klubu, ktorému by sa vyše týždňová prestávka na doliečenie a tréning hodila viac. Pomohla len na prvé kolo. Zvolen vyhral semifinále na umelecký dojem, na strely na bránku, na góly, a jasne aj na zápasy.

Hoci hral Slovan na začiatku vyraďovačky skutočne dobrý hokej, zázrak netrval ani tri týždne. Playoff nepodarenú sezónu nezachránilo.

Križovatka?

O Tipos extralige v budúcej sezóne sa špekuluje celkom dosť, či sa po sezóne dočkáme len prekvapení, alebo až šokujúcich informácií, si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Budeme zvedaví, ako sa neúspech odrazí na plánoch do najbližšej budúcnosti. Ambície Slovana Bratislava vrátiť sa na medzinárodnú scénu (rozumej do KHL) ale museli utrpieť solídnu ranu. Minimálne na sebavedomí.

Pred sezónou, v ktorej bude oslavovať storočnicu, stojí hokejový Slovan na ďalšej križovatke.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera