Nedeľa, 30. jún 2024

Titul majstra pre Bystricu za každú cenu je nezmysel

Martin Tóth Martin Tóth 16.03.2020
SITA/Peter Rusko

V rámci vírusovej pandémie Covid – 19 sa ruší všetko možné a aj nemožné.  V hokejovom svete predčasne skončili skoro všetky hokejové ligy. NHL sa prerušila a jediná, ktorá sa hrá je KHL. Rusko je ale životný štýl. Naša Tipsport bola medzi prvými, ktoré rozpustili ľady. Správne a chvályhodne, lebo čo je viac ako zdravie? Nič.

Ale poďme teraz k tomu nepochopiteľnému. K titulu pre hokejistov Banskej Bystrice.

Nikto nechápe

Titul totiž nechápe nikto, až na pár fanúšikov Baranov a ich vedenie. Cena za víťaza základnej časti im pritom právom patrí. Vyhrali by ju, aj keby sa dohrali zostávajúce tri zápasy.

Pán prezident bystrického klubu si teda právom môže do poličky uložiť pohár Dušana Pašeka. Presne za tým účelom ho vymysleli – oceniť top tím dlhodobej súťaže. Priložiť môže aj miestenku do Ligy majstrov

Nepochopiteľné je ale, že do vitríny mu pribudol aj titul majstra Slovenska. Banskej Bystrici bol odovzdaný bez odohratia čo i len jedného zápasu časti vyraďovacej.

Dávno predsa vieme, že play off je iná súťaž.

Playoff nie je to isté ako základná časť

Viaceré kluby v závere základnej časti šetrili hráčov a pripravovali sa vyvrcholenie súťaže ako sa patrí. Žiadne vlažné tempo, žiadne povinné výhry. Pekne naostro, celé tri tretiny a keď treba, aj viac.

Schyľovalo sa v prvom kole k súboju Baranov s Corgňmi. Slovan a Košice mohli odohrať legendárne semifinále. Poprad sa hotoval dostať doň tiež, Trenčín, Zvolen aj Michalovce boli nabudení štvrťfinále im prekaziť. Dávno nebola súťaž taká vyrovnaná, dávno si toľko tímov nemyslelo, že by to mohol byť práve ich rok, keď v playoff chytia slinu a všetkým ukážu.

Majstrovský titul bol odovzdaný predčasne a bez zápasov playoff aj nezaslúžene. Priam nezmyselne.

Čo na to kluby?

Na rovinu to povedal skoro každý. Je to nespravodlivé. Výsmech našej ligy. Jej vedenie tvrdí, že to je v reguliach súťaže. Zväz mlčí. Slovan druhé miesto rovno odmietol, Košice medaily za tretie miesto poslali poštou späť na ligovú centrálu. Ďakujeme, neprosíme si.

Banská Bystrica? Tá na svojej sociálne sieti uverejnila fotku s popisom „My sme Majstriiii Nooaaačooo”.

Poviete si, veď to je na smiech. Nie, nie je, je to do plaču. Dehonestuje to slovenský hokej. Chápem, že vedenie Bystrice chcelo docieliť, aby boli štyrikrát za sebou majstrami a získať rekord. Ale takto, za každú cenu a nasilu?

Verím, že vedenie klubu “majstra Slovenska” si uvedomí, že toto nie je správna cesta a nakoniec titul neprijme. Hoci ho už zapili.

Výnimka vo vyspelom hokejovom svete

Všetky hokejové krajiny sa s podobnou situáciou museli vysporiadať. V rámci komunity vyspelého hokejového sveta je ale Slovensko jedinou výnimkou s vyhláseným majstrom krajiny aj bez playoff.

Nemecká DEL, Švajčiarska NLA, Česká extraliga, Fínska SM liiga a dokonca aj EBEL či Nórska liga a čase vydania článku asi už aj Švédska SHL, nikto majstra mať nebude. Len v Poľsku ho aj vyhlásili. Ruku ale na srdce, chceme našu ligu prirovnávať k Poľskej? 

Verím, že si zväz aspoň dodatočne uvedomí, že chceme byť v spoločnosti lepších európskych líg, ako je tá naša. A že zmení názor na udelenie titulu.

Táto sezóna by sa mala skončiť bez majstra. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera