fbpx
streda, 27. januára 2021
Bielorusko hokej
SITA/AP Photo/Petr David Josek
Hokej

To najlepšie z ničoho: Game 3 bieloruského hokejového finále

Futbal dnes zachraňujú prípravné zápasy na Taiwane, v Bielorusku a vo Švédsku. Jediný skutočne dôležitý šport sa tak odohrá v Soligorsku. Tretie finále bieloruskej Extraligy.

Mladé mesto vs Hlavné mesto

Soligorsk je mladé, 60-ročné mesto 120 kilometrov južne od Minsku. Má čudnú vlajku aj erb, zjavne sa tri skupiny obyvateľov nevedeli dohodnúť. Veď si pozrite. Dohodnúť sa ale zjavne vedia tamojší hokejisti.

Ako tretí nasadení si vo štvrťfinále playoff poradili so Žlobinom 4:0 na zápasy a v semifinále sa im podarilo postúpiť aj cez druhý najlepší tím po základnej časti. Neman Grozno porazili 4:3 v dramatickej sérii, v ktorej nedostali na ľade súpera gól tri zápasy po sebe. Na postup im v rozhodujúcom zápase preto stačil jediný gól.

Minsk je hlavným mestom Bieloruska a aj napriek tomu, že klub sa volá Junosť a nie Dinamo je aj favoritom finále. Najlepšie mužstvo základnej časti prešlo cez Oršu 4:2 a cez Molodechno 4:1 na zápasy. Nevadí, že ste doteraz neevidovali hokejové kluby s takými názvami. Ani my.

Soligorsk – Junosť Minsk, Game 3

Prvé dva zápasy finálovej série sa na seba nepodobali. Prvý zápas rozhodli Junáci z Minska už v jeho prvej polovici. Vyhrávali 4:0 a zvyšok zápasu sa už len dohral. Výsledok bol 5:1. Druhý začali lepšie tiež domáci favoriti, no na otvárací gól odpovedal Kambovič už o 15 sekúnd. V druhej a tretej tretine sa presadil len hosťujúci Karaban a náskok 3:1 pre Soligorsk upravil na konečných 3:2 už len Štefanovič z Minsku. Vyrovnané.

Dnes sa od pol siedmej nášho času sústredí pozornosť tipérov na jediný zápas spomedzi hlavných športov, v ktorom ide o niečo dôležité. Dobrá správa je, že v tom čase už budeme mať za sebou aj reprízu hokeja z MS 2002. Zápas proti Kanade sa začína o 16:00 na Trojke. Soligorsk – Minsk od 18:30 vo vašej tipovacej apke.

P.S.

Stolný tenis, dostihy, basketbal na Taiwane sa podľa Flashscore hrajú aj dnes. O nich ale až keď bude ešte horšie, ako dnes.