fbpx
štvrtok, 21. januára 2021
Bielorusko hokej
SITA/Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Hokej

To najlepšie z ničoho: Game 7? Game 7!

Utorok býva dosť hokejový deň. Najkrajší šport na ľade je ale – samozrejme – zrušený takmer na celom svete. Fanúšikovia sa bavia akurát tak na oznámení IIHF, že by sa majstrovstvá sveta predsa len možno mohli odohrať v lete. Nuž, uvidíme.

Existuje ale na zemeguli jeden ľad, po ktorom sa bude kĺzať puk aj dnes.

Game 7 semifinále Extraligy? Naozaj?

Naozaj. Ako píšeme tuším už od štvrtka minulého týždňa, Bielorusi si idú svoje. Nezastaví ich ani pandémia. Národ, ktorý prežil Černobyľ, ako keby nevnímal, čo sa vo zvyšku sveta deje. Ako sa hovorí, každý je strojcom svojho (ne)šťastia.

O 17:30 majú preto na pláne rozhodujúci zápas semifinálovej série playoff Extraligy. Neman Grodno má výhodu domáceho štadióna, Soligorsk sa pokúsi vybojovať si postup do finále proti Junosti Minsk na ľade súpera.

O vyrovnanosti série svedčí fakt, že dva zo šiestich zápasov sa rozhodli v preĺžení, obidva vyhralo Grodno vonku. Soligorsk ale takisto ukoristil dva zápasy v Grodne, dokonca ani v jednom nedostal gól.

Soligorsk ťahá trojica Rusov, Bolko, Feklistov a Krikunenko zapísali v sezóne spolu vyše 150 bodov kanadských. Grodno je zas postavené na legionároch z Fínska, k trom obrancom a jednému forwardovi sa pridal domáci Nikita Remezov so 60 bodmi za 22 gólov a 38 prihrávok.

Lahôdku z krajiny Lukašenka si môžete pozrieť aj naživo v apke Tipsportu. Ja by som do toho šiel.

Zvyšok sveta

Loptu si medzi sebou budú posúvať dnes ešte v prípravných zápasoch. Saturn Ramenskoje proti Sachalinu v Rusku a v dvoch prípadoch na švédskej tráve.

V Taipei sa chystajú na bejzbolovú ligu, Fubon Guardians a Uni Lions zmerajú sily ešte predpoludním nášho času.

Okrem toho sú na programe už len dostihy. Neverím, že si ešte do sedla v Írsku, JAR a USA vysadnú aj jazdci. Podľa mňa klušú za vidinou výhry už len žrebci a kobyly.

Kým je na Flashscore aspoň jeden zápas, tak máš nádej. Že o ňom napíšeme aj zajtra.