Piatok, 19. apríl 2024

Tomáš Tatar je späť vo forme. K výhre Devils zavelil krásnym bekhendovým blafákom

SITA/AP Photo/Bill Kostroun

Slovenský hokejista Tomáš Tatar po návrate na klzisko žiari. Útočník New Jersey Devils prekonal koronavírus a skóroval v druhom zápase po sebe.

Najprv si gólový účet otvoril proti silnému protivníkovi z Bostonu v noci z utorka na stredu. Jeho tím podľahol Bruins 3:5. Tatar vyrovnával v 24. minúte na 2:2 gólom z dorážačky. V kádri Diablov nastúpila hneď trojica Slovákov. V útoku hral aj Marián Studenič, v obrane Christián Jaroš.

Trojkráľová trojica

Aj na Troch kráľov dres New Jersey obliekol trojlístok Slovákov. Zažiaril najskúsenejší, Tomáš Tatar zavelil k výhre nad Colombusom 3:1 už v prvej minúte zápasu. Slovenský hokejista zaznamenal ôsmy presný zásah v sezóne.

Tridsaťjedenročný útočník otvoril skóre v 51. sekunde, keď sa po prihrávke Jespera Bratta ocitol sám pred bránkou hostí a bekhendovým blafákom si vychutnal brankára. V závere zápasu asistoval pri góle Jacka Hughesa do prázdnej bránky. Odohral 15 minút, počas ktorých zaznamenal aj dva plusové body a tri strely na bránu.

Marián Studenič si počas šiestich minút pripísal jeden mínusový bod. Obranca Christián Jaroš si odsedel menší trest za držanie a rozdal dva bodyčeky.

Devils potvrdili zlepšenú formu, dosiahli štvrtú výhru z uplynulých piatich duelov.